İçeriğe Yönlendir

S-Max - PowerShift Şanzıman Yağı Değişimi

Ayhan Yanık

Recommended Posts

Ayhan Yanık

Günaydın, 

yurt dışında kalıyorum ve Mart ayında memlekete gideceğim. 

Benim 2016 Model Ford S-Max'ın şanzıman yağı değişmesi lazım. 

Kayseri ve çevresinde önerebileceğiniz Ford yetkili bayisi var mı? 

Fiyat ne kadar tutar? 

Burada (Almanya) 300€ ( 1800TL).

Ayhan Yanık 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aramıza hoşgeldiniz, Erdal  usta var Kayseri'de güvendiğimiz.Oto Deva isminde servis. 0535 899 59 24 telefonu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Deniz Otomatik Şanzıman var. Ben aracımın otomatik şanzıman bakımını orada yaptırdım bu yaz. Memnun kaldım. 

Bu arada yetkili servise giderseniz zaten 1000TL’yi rahat geçecektir diye tahmin ediyorum. Arayıp fiyat almakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
39 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Deniz Otomatik Şanzıman var. Ben aracımın otomatik şanzıman bakımını orada yaptırdım bu yaz. Memnun kaldım. 

Bu arada yetkili servise giderseniz zaten 1000TL’yi rahat geçecektir diye tahmin ediyorum. Arayıp fiyat almakta fayda var.

Burayı bende duydum olumlu yorumları vardı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Burayı bende duydum olumlu yorumları vardı 

3 araba götürdüm sorun yaşamadık. İnsanlıkları iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Yanık

Hepinize teşekkür ederim. 

Otomatik şanzıman Powershift olarak geçiyor. 

Tam ismini ve numarasını malesef bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Yanık
15 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

3 araba götürdüm sorun yaşamadık. İnsanlıkları iyidir.

Telefon numarası var mı? 

Cep olursa daha iyi olur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Şimdi, Ayhan Yanık yazdı:

Telefon numarası var mı? 

Cep olursa daha iyi olur 

Kerim usta: 0 (537) 715 02 01

Deniz Otomatik Şanzıman

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

smax ın şanzımanı ne? Getrag DCT450 mi?

Smax bakım kitapçığında yazana göre evet.  MPS6/ 6DCT450   1.5 ve  2.0 diesel için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o zaman 7 litre civarı boşalıyor, küçük plastik dış filtre değişiyor  bunlar yaklaşık 700 tl tutar. işçilikte ne kadar isterlerde artık. ben 100 tl verdim işçiliğe. konulan yağ SWAG markalı bir çift kavrama yağı idi. hertürlü çift kavrama yağı olur aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Yanık
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Smax bakım kitapçığında yazana göre evet.  MPS6/ 6DCT450   1.5 ve  2.0 diesel için.

Evet 2.0 dizel Bi-Turbo (çift turbo), 209 beygir motor

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
5 dakika önce, Ayhan Yanık yazdı:

Deniz Otomatik şanzıman : 1100TL!!

Detay verdiler mi hocam?

Yorum bağlantısı
Ayhan Yanık

Ben aracin bilgilerini verdim ve hersey dahil bu fiyati verdiler.

Kayseri de Ford-Ünal 1100 TL fiyat verdi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

bence normal yetkili servis için, büyük ihtimalle pompalı bir sistemle tamamını yenileyecekler. 9 litre filan alır.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bilmediğimden soruyorum. Çift kavrama şanzımanların 7-9 litre gibi rakamlarda yağ değişimi konuşulmuş. Bu rakamlar tork konvertörlü şanzımanların toplam hacmi kadar. Çift kavrama da bu kadar yağ alıyor?

diğer konu komple değişim tabi. Çift kavrama tecrübem yok. Tork konvertörde önerilmiyor. Çift kavramada durum nedir?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bilmediğimden soruyorum. Çift kavrama şanzımanların 7-9 litre gibi rakamlarda yağ değişimi konuşulmuş. Bu rakamlar tork konvertörlü şanzımanların toplam hacmi kadar. Çift kavrama da bu kadar yağ alıyor?

diğer konu komple değişim tabi. Çift kavrama tecrübem yok. Tork konvertörde önerilmiyor. Çift kavramada durum nedir?

@Dogan Arsiray doğan abi dodge journeyin powershift şanzıman yağı değişmişti. bilirse o bilir en netini

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yağlı tip olanları, komple sökülüp değiştirilmiyorsa 7.5 litre kadar alıyor. Sıfırdan doldurulacaksa 9 litreye yakın alır. 

Ali Gök yazdı:

@Dogan Arsiray doğan abi dodge journeyin powershift şanzıman yağı değişmişti. bilirse o bilir en netini

kuru tip olanlar 1.5 litre kadar alıyor.

SWAG marka çift kavrama yağı kullanabilirsiniz orijinali daha pahalıysa. Liquimoly nin filanda çiftkavrama yağı varsa o da olabilir. Kesinlikle ve kesinlikle üzerinde "double clutch" "dsg" "powershift" vs yazmayan birşeyi koymayın, düzgün çalışmaz.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...