İçeriğe Yönlendir

Günümüz Araç Satma

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Tekin

Biraz gerçek biraz mizah amaçlı yapılmış benim keyifle okuduğum başlıklar :D 

( GÜNÜMÜZ ARAÇ SATMA BAŞLIKLARI  )

Arabayı bilen biliyor (Kimse Bilmiyor)
60000 hasar kaydi var sigortadan para almak için yapmışlar ( he gardaş he )
Gereksiz muhabbet yapmayın kalp Kırarım. ( Konuşmadan arabayı al git )
Keyfi olarak komple boyattım ( Keyifle kazıklayacak)
Mal benim istediğim fiyatı yazarım. ( Para bizim değil sanki )
Bilgiler Cepten Verilecektir. ( Araba MİT 'te çalışıyor sanki )
Araba sadece uzun yolda kullanıldı. ( İstanbul trafiğinden çıkmadı)
Garaj arabasi (km 300.000)
Arabayı mahallede çizmişler yani komple boyattım (refuje sürtmüş)
Tavandaki düzeltmeler doludan kaynaklı ( Araç takla atmış)
Bel altı boyalı çiziklerden dolayı ( Bel üstü neden çizilmez)
20 yaşındaki araba sonuçta değişen boya illaki olucak (% 90 4-5 parca değişen var komple boyalı )
15 yaşındaki arabaya boyamı soruyosun ? (15 yaşındaki arabaya 40 bin fiyat yazmayi biliyosun )
Tüp yüzü görmedi ( Yeni söktürmüş )
Lpg yeni takıldı (Araba sıfır alındığından beri LPG li )
Sunroof , hız sabitleme hariç ful paket herşey var (araba en bos paket )
Bel altı temizlik boyasi var (Tavan hariç komple boyalı)
Km kesinlikle orjinal aracima kefilim (400.000 km den 90.000 e çekilmiş )
Taksi olarak çalışmadı orjinal rengi sari (ilk günden beri taksideydi)
Exper exper gezdiremem arabayi ustani al gel (araba ikiye bölünmüş yeniden toplamışlar )
Motor sorunsuz %90 (1 aya yag yakıp rektefiye isteyecek)
Bakimlari yapildi (İç dış detayli temizletti ilana koydu)
Dosta gider (Araba Pert)
4000 liralik ses sistemi var isteyene boyle satarim istemeyene sokeriz (ayni set 1000 lira)
Satışa geldik (araba 20.000 liraysa bu başlık olunca 30.000 oluyor)
Acil Satılık  ( Acil olmasa ederi 25 bin acil olunca 30 bin )
Takas Fiyatım Değişiktir.  ( Araç 15 bin ise takas diyince 25 bin oluyor )
Doktordan süper araba  ( Tıp bitirmiş araba 10 bin fazla eder )
Bayan Ögretmenden Harika Araba ( Okumuş olunca araba en az 15 bin )

• Beğen 9
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aracın mahallede çizilmesi yada doludan ötürü düzeltilmesi haricindeki yorumların tamamı doğru.

ilk ikisi oluyor. oldu. boyatıldı. düzeltildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
11 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

aracın mahallede çizilmesi yada doludan ötürü düzeltilmesi haricindeki yorumların tamamı doğru.

ilk ikisi oluyor. oldu. boyatıldı. düzeltildi.

Evet buradakilerin çoğu yaşanıyor.. çizikler benim de başıma geldi.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben birkeresinde ilk boyama deneyimimi firmadaki eski tipo 1.4s üzerinde yaşamıştım. arabada komple  yanık boya vardı. bende heryerini zımparalayıp, elemanlara zımparalatıp, macunlayıp düzeltip metalik kurşunu grite boyadım. 

bir usta geldi, boyanan ne var dedi, heryeri boyalı dedim. neden dedi, yanıktı dedim, kime boyattın dedi kendim boyadım bizim atölyede dedim. adam dalga geçiyorum sanıp bir sinirlendi :) almıyorum deyip gitti.

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
4 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

ben birkeresinde ilk boyama deneyimimi firmadaki eski tipo 1.4s üzerinde yaşamıştım. arabada komple  yanık boya vardı. bende heryerini zımparalayıp, elemanlara zımparalatıp, macunlayıp düzeltip metalik kurşunu grite boyadım. 

bir usta geldi, boyanan ne var dedi, heryeri boyalı dedim. neden dedi, yanıktı dedim, kime boyattın dedi kendim boyadım bizim atölyede dedim. adam dalga geçiyorum sanıp bir sinirlendi :) almıyorum deyip gitti.

Komple Macunsuz ince temizlik boyası demeliydin bence 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Derleme yapıyorum konusu gelir yakında . Servis şişirmesi denen olayı bizzat yaşadım. O tip ilanlara daha sıcak bakar oldum 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Full artı full da eklenmeli . Özellikle artısı.:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
29 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Derleme yapıyorum konusu gelir yakında . Servis şişirmesi denen olayı bizzat yaşadım. O tip ilanlara daha sıcak bakar oldum 

Abi bak bu konu önemli . Merakla bekliyorum. Bizimki gibi bir forumda bu iş enine boyuna güvenilir ağızlardan konuşulmalı. Bu ara o kadar fazla ki. İnsanın aklını çeliyor. 250 000 TL lik araba 190 olunca binici için çok iyi bir fırsat diye düşünüyor insan ama cesaret edemiyor. Onun için bu konunun detaylı konuşulup nelere dikkat edilmesi gerekliliği irdelenmeli diye düşünüyorum. Sanıırm Emminin de katkıları olabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olayın başından sonuna kadar Çağlar ve Emmi işin içinde. Sadece hasar değil, kasko firması ne kadar önemli hepsi yazılacak 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hayalet artı gırtlağına kadar dolu karşim ordan tez köz getir yer uçağı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
50 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kesinlikle doğru, benim tramer 10 bin çıkıyor gelde anlat.

Sürtmeler den dolayı, tamir istemedim. Kapıyı komple değiştim,tamponu fark edilmeyecek bir  hasar için komple değiştirdim.(orijinalleri ile) onlarda gaza geldi  abi sol aynada çizik vardı onuda değiştik. vidaları orjinal kullandık ,E işçilik +kdv vs vs boyle çıktı. dışarda yapsam 1000 tl  hallocak iş, servis de böyle oldu. olduğu gibi de yazdım. Gel de alıcıya  10 bini anlat. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

ülkemizde malesef herşeyi kayıtlı,  3 - 4 defa ön cam kırılmış kaskodan yapılmış parça parça atıyorum 5.000 lira tramer bilgisi olan araç

önden kazalı çıkma parçalarla yapılmış, ancak tramer kaydı bulunmayan araçtan daha değersiz...

Piyasada herşey tramer kaydı olmuş durumda, bu tramer kayıtlarını devlet bir kereliğine silse mazallah piyasa alt üst olur...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
5 saat önce, Erkan Tekin yazdı:

Tüp yüzü görmedi

Görse daha iyi olacak aslında😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Tanıdıktan aldım. Hoşuma gitti göstermedim kimseye, boya değişeni var mı bilmiyorum. ( Yersek ...!)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
2006 da 20.000 lik araca 8600 lira hasar kaydı işlendi kaza sonrası aracı eve kadar sürdük ne yürüyen de nede motor da sorun yoktu dışarda en fazla 1500--2000 idi masraf . Kasko var diye herşey sök tak yapıldı
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Olayın başından sonuna kadar Çağlar ve Emmi işin içinde. Sadece hasar değil, kasko firması ne kadar önemli hepsi yazılacak 

Konuyu açta abicim ekleyeceklerim var. 

Araba yeni servisten çıktı, eksik parçalarının gelip listeyi elime almayı bekliyorum 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:

. Servis şişirmesi denen olayı bizzat yaşadım. O tip ilanlara daha sıcak bakar oldum 

yanlış, örnek.şu an sendeki tramerde yazanın sanayide yapılan olduğunu  düşün, servisten pertte tramer çıkmaz.

servisin 20 bin dediği , sanayide 5 bine biter, tramer 5 bin.

servisin 150 bin dediği, sanayide 50 ye biter...

sendekinden 10 tane daha fazla hasar yani.

mesela

7 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Kesinlikle doğru, benim tramer 10 bin çıkıyor gelde anlat.

Sürtmeler den dolayı, tamir istemedim. Kapıyı komple değiştim,tamponu fark edilmeyecek bir  hasar için komple değiştirdim.(orijinalleri ile) onlarda gaza geldi  abi sol aynada çizik vardı onuda değiştik. vidaları orjinal kullandık ,E işçilik +kdv vs vs boyle çıktı. dışarda yapsam 1000 tl  hallocak iş, servis de böyle oldu. olduğu gibi de yazdım. Gel de alıcıya  10 bini anlat. 

servise giden semerine katlanır :rofl:

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
30 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yanlış, örnek.şu an sendeki tramerde yazanın sanayide yapılan olduğunu  düşün, servisten pertte tramer çıkmaz.

servisin 20 bin dediği , sanayide 5 bine biter, tramer 5 bin.

servisin 150 bin dediği, sanayide 50 ye biter...

sendekinden 10 tane daha fazla hasar yani.

mesela

servise giden semerine katlanır :rofl:

Yanlış. Servis 22bin tlye pert onayı vermediğimiz için onarım yapacaktı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Servise verdiğiniz araç serviste mi yapılıyor? Burda kalite ve maliyet standart mıdır? Aynı marka için konuşuyorum.

Alt yükleniciye veriliyor olabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
44 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Servise verdiğiniz araç serviste mi yapılıyor? Burda kalite ve maliyet standart mıdır? Aynı marka için konuşuyorum.

Alt yükleniciye veriliyor olabiliyor mu?

tonla dışarıda taşeron da yapılıyor, 500 binlik arabalar sanayide kaputsuz koltuksuz geziyor :mamba:

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yanlış. Servis 22bin tlye pert onayı vermediğimiz için onarım yapacaktı 

kamyonete 20 bin tamir parası vermez eksper :mangal:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...