İçeriğe Yönlendir

Full HD-4K kıyaslaması

Murat Kırmızı

Recommended Posts

Murat Kırmızı

Arkadaşlar iyi akşamlar. Yakın zamanda televizyonumuzun kırılması sebebiyle (oğlumun küçücük bir oyuncağı tam alt köşeye denk getirmesi ve korumalı ekran ! Lg tvnin küt diye gitmesi ) 2019'un fiyatları girmeden ben tv almaya niyetlendim. Malum her şeyi araştır ona bak buna bak kafalar karıştı. Son olarak IPTV kullanıyor olmam sebebiyle gene lg tv almaya karar verdim. Hepsiburadada 49" full hd smart led tv 3100 TL'ye  43" 4K smart tv 3200 TL'ye satılıyor.

Hangisini tercih ederdiniz merak ediyorum. Ve full hd ile 4K arasında normal yayınlarda büyük farklar var mı ? 

Linkler: https://www.hepsiburada.com/lg-49lk5900-49-125-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091A?magaza=bizdevarız&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQiA05zhBRCMARIsACKDWjeIW08HBJJJWs_mvqRgYgfji3bUVgosYCouUUREl5YQQO7s7nL1FioaAsZBEALw_wcB

https://www.hepsiburada.com/lg-43uk6470-43-109-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091E

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bende yeni aldım Philips'in.
HD ile 4K arasında görüntü kalitesi olarak çok fark var ama 4K yayın yapan benim gördüğüm TRT4K kanalı var başka kanal yok sanırım.

4K film izleyecekseniz alın tabi.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

ayni olay benim basima da geldi, kirdi bizim oglan guzelim tv.yi..

Takipte kalayim denk getirirsem bende almayi dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
33 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

ayni olay benim basima da geldi, kirdi bizim oglan guzelim tv.yi..

Takipte kalayim denk getirirsem bende almayi dusunuyorum.

Alpay bey 2019'da hem ÖTV'den hem de firmaların indirimleri geri çekmesinden fiyatlar yükselecek deniliyor bilginiz olsun.

23 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ev kaskonuz yok mu?

2 sene kullandık Çağlar bey kaskoyu. Ama televizyon 6 yılı doldurmak üzere. Bayadır yoktu yani kaskomuz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ev kaskonuz yok mu?

Çocuğu olana şart.. 

Televizyon kırılması da teminata dahil. Üstelik sıfır bedelini öder. 

Hatta yanılmıyorsam Mert Yeldan'a bir televizyon ödemesi yapmıştık.. 

1 saat önce, Murat Kırmızı yazdı:

Arkadaşlar iyi akşamlar.

Sana da iyi akşamlar Murat.. Kaç metreden izleyeceksin. ?

1 saat önce, Murat Kırmızı yazdı:

Son olarak IPTV kullanıyor olmam sebebiyle

Bugün IP tv kullanırsın.. Yarın başka bir platforma geçersin.. Geniş düşün bence.. 

Ben 4K 50NU7400 Samsung aldım. 

TRT4K açıp izliyorum, veya youtube'da güzel belgeseller falan var. izliyorum bazen.. Gelişecektir bence. Gelişir. 

10 yılda 480p den sırayla 720, 1080 derken 2160p ye geldik.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çocuğu olana şart.. 

tüm forumu sigortalamışsın yeminle, kalmamış evleri de :D

hem sana ne hemşerim istediği yerden izler, olmadı salondan yansıtarak izler :p

Şaka bir yana 4k'nın özelliklerine baktım güzel cihaz, paneli olsun ses destekleri codecleri olsun cidden iyi. Büyük boy düşük piksel olmasından, küçük boy çok piksel iyidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çocuğu olana şart.. 

Kedisi olana? 

Benim ne alemde eşyalar 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kedisi olana? 

Benim ne alemde eşyalar 

Kediyi teminata dahil etmeliyiz.. 

Kredi kartı açıktı demi.. 

21 dakika önce, Hakan Tarım yazdı:

tüm forumu sigortalamışsın yeminle, kalmamış evleri de :D

Yok be :)

Ama çok kabul ediyorum.. 

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
51 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çocuğu olana şart.. 

Bugün IP tv kullanırsın.. Yarın başka bir platforma geçersin.. Geniş düşün bence.. 

Ben 4K 50NU7400 Samsung aldım. 

TRT4K açıp izliyorum, veya youtube'da güzel belgeseller falan var. izliyorum bazen.. Gelişecektir bence. Gelişir. 

10 yılda 480p den sırayla 720, 1080 derken 2160p ye geldik.. 

Mehmet ağabey her şey tecrübe malum. Evde bu güne kadar hiçbir zarar vermeyen çocuk o kadar küçük bir oyuncak atmış ki. 1 milimetre aşağıya değse sorun olmayacakmış. Ekran koruyucu gibi bir şey almak niyetindeyim şu anda.

mesafe olarak da 6-7 metre var diyebilirim televizyonun tam karşısındaki koltuğumuza. Salonumuz biraz geniş. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kedinin kendisini de sigortalı yapabilirmiyiz, ciddiyim. Acayip pahalı hastahane masrafı

Yapabiliriz.

Görüşelim hafta içinde.. 

43 dakika önce, Murat Kırmızı yazdı:

mesafe olarak da 6-7 metre var diyebilirim televizyonun tam karşısındaki koltuğumuza. Salonumuz biraz geniş. 

En az 55 full hd al.

4K al diyeceğim ama 55 olunca pahalı oluyor biraz.

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
24 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

En az 55 full hd al.

4K al diyeceğim ama 55 olunca pahalı oluyor biraz.

Evet 55" aslında salonumuz için en ideali. Ama istenilen boyutta artık LG ve Samsung Full HD üretim yapmıyor galiba. Yapsa da fiyatları 4000 TL aşağısında olmayacaktır. Ben ya 49" seçip büyük olanı ya da 43" diyip görüntü kalitesi bir tık daha iyi olanı seçeceğim.

Bu arada Hakan abi yazınca fark ettim. Ses verimliliğinde de 4K'lı olan daha iyi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Üst üste mesaj olacak ama... Amazon'da 43" olan TV'yi 2870 TL'ye buldum. Sanki gönlüm ona kayıyor :)

Amazon Linki 

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Çok fazla TV izlememek için bu tür şeylere girilmemesi taraftarıyım şahsen.

Hocam yalan söylemeyeceğim. Maalesef izliyoruz,izleniyor. Bazen bir futbol maçı bazen belgesel bazen çizgi film. Biz ebeveyn olarak dizi,şiddetli film içerikleri ve uzun saatler boyunca çizgi film izletmeme gibi çareler (bahaneler) üretiyoruz çocuğumuza. Ama tamamen koparmak mı ? O bilip de yapamadığımız şeyler gibi. Kimisinin sigarayı bırakamaması kimisinin namaz kılmaması kimisinin kitap okumaması gibi. Bahaneler dünyası..

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
8 saat önce, Murat Kırmızı yazdı:

Evet 55" aslında salonumuz için en ideali. Ama istenilen boyutta artık LG ve Samsung Full HD üretim yapmıyor galiba. Yapsa da fiyatları 4000 TL aşağısında olmayacaktır. Ben ya 49" seçip büyük olanı ya da 43" diyip görüntü kalitesi bir tık daha iyi olanı seçeceğim.

Bu arada Hakan abi yazınca fark ettim. Ses verimliliğinde de 4K'lı olan daha iyi görünüyor.

Aynen ses olayı 4k olanda çok güzel, amazonda bulduğunu kap geç istersen. Türkiye satış ürün zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bazen zincir marketlerin elektronik reyonlarında en ucuz ile markalı olanların aynı yayın ile performanslarını karşılaştırma fırsatım oluyor. O ucuz basit dediklerimizden bazıları o kadar kaliteli görüntü veriyor ki şaşırıyorum. 1000-1500 arası 43” alıp, daha sonra sağlam bir kampanya denk geldiğinde asıl almak istediğinize yönelebilirsiniz.

Ben hiç aklımda yokken çok iyi fiyat denk geldiği için 4K Samsung aldım. 4K şu an pek kullanmıyorum. Kalite açısından oldukça iyi tabi. Sonuç olarak birim alanda daha fazla piksel var. Yine de günümüz standardı değil. Eskiden analog receiverlar vardı hatırlarsınız. Yayınlar değişip dijital  receiver çıkınca elimizdekiler çöp oldu. HD yayınlar olduğu sürece 4K biraz lüks kalıyor haliyle. 

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Yaklaşık  20 gün önce Hb bunu aldım gayet iyi sorunsuz diyebilirim bu arada 20 gün önce 2.399 TL almıştım fiyat nasıl olmuşta artmış anlamış değilim.

https://www.hepsiburada.com/lg-43lk5900-43-109-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091C

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
HD yayınlar olduğu sürece 4K biraz lüks kalıyor haliyle. 

Şu an yayınların çoğu 1080p
Ancak benim tv maksimum 720p destekliyordu.
Çünkü, fakiriz. Alınca çok uzun kullanıyoruz. Evdeki televizyonum eski idi.
Bu sebeple hep 4K baktım. Bulunca da kaptım işte :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Teşekkür ederim arkadaşlar. 4K tercih ettim an itibariyle. Özellikle gece çocuğu uyuttuktan sonra dizi-film izleme olayına başladık. Bir tık ses-görüntü kalitesi artsın istedim. 2800 tl de çok uygun geldik açıkçası hem lg hem o boyutta 4K olmasıyla. Bir bit eniği yoksa işin içinde kullanım sonrası yorumumu da buradan yazarım sonra alacak arkadaşlara tavsiye olur. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
54 dakika önce, Murat Kırmızı yazdı:

Teşekkür ederim arkadaşlar. 4K tercih ettim an itibariyle. 

Hangi ürün. nereden alındı.. link alalım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...