İçeriğe Yönlendir

Full HD-4K kıyaslaması

Murat Kırmızı

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

iyi yapmışın.. fiyat anormal değil.. Sadece çok ucuz.. 

Güle güle kullan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Şu anki asgari ücretin neredeyse 2 katına televizyon alıyoruz. Aslında gerçekten hiç hiç uygun değil. Ama piyasa böyle oldu maalesef.

24 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

iyi yapmışın.. fiyat anormal değil.. Sadece çok ucuz.. 

Güle güle kullan. 

Teşekkür ederim Mehmet ağabey. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
49 dakika önce, Murat Kırmızı yazdı:

Şu anki asgari ücretin neredeyse 2 katına televizyon alıyoruz. Aslında gerçekten hiç hiç uygun değil. Ama piyasa böyle oldu maalesef.

Teşekkür ederim Mehmet ağabey. 

Acuç içi kadar cihaza 10bin veren var. Düşünme bile 

Hayırlı olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Vay be fiyatlar nereden nereye gelmiş. Geçen sene 55" LG 4k yı 3000 e almıştım. 

Güle güle kullanın. 

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
9 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Vay be fiyatlar nereden nereye gelmiş. Geçen sene 55" LG 4k yı 3000 e almıştım. 

Güle güle kullanın. 

Erol Bey yukarıda belirtmiş. Onun birkaç hafta önce aldığı LG televizyon 2400 iken şu an en uygun 2900 TL.. Firmalar sözde indirim yaptık adına zamları basıyor sonra göstermelik indirimlerle tatlı görünmeye çalışıyor. Hayat pahalılığı zirvede maalesef. Ve bunu küçük esnafından kurumsal firmalarına hepsi kullanıyor.

Herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Kırmızı
(düzenlendi)

Herkese günaydınlar. Televizyon hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum.

Öncelikle televizyonda LG kalitesini görmek mümkün. Görünümü, smart arayüzü gerçekten hoş olmuş. Smart özelliklerinden netflix'e ve amazon'a kumandadan tek tuşla direkt bağlanmak mümkün. Ayrıca IPTV kullananlar için 2 tane (Smart IPTV ve SSIPTV) uygulama mevcut. Tv akıllı kumandaya uyumlu ama akıllı kumanda kutu içinden çıkmıyor. 180-190 TL'ye internet üzerinden  de alabilirsiniz. Akıllı kumanda alırsanız sesli komut özelliği var. Kumandayı mause olarak da kullanabiliyorsunuz. Ama ben LG'nin kumanda uygulamasını ıphone marka telefonuma indirdim ve sesli komut olmasa da telefonu mause olarak da kullanabiliyorum. Televizyon ararken 4K'lı bazı modellerde televizyona tam karşıdan baktığınızda aldığınız görüntü kalitesini 25-30 derece açılardan itibaren alamadığınızı görmüştüm. Ekranlarla ilgili bir detaymış ve bu televizyonda o yok. Açı ne kadar artarsa artsın görüntü kalitesi değişmiyor. Eğer normal TV kanalları izliyorsanız uydu, digitürk , dsmart ya da uydunet fark etmez. Görüntü kalitesinde Full HD'den büyük bir fark yok. Ama youtube'dan 4K özellikli bir video açtığınızda gerçek farkı görüyorsunuz. Bugün olmasa da yakın gelecekte çok daha işlevsel olacağını düşünüyorum televizyonun. Ayrıca USB ile yüksek çözünürlükte izlediğimiz filmde de gerçekten 4K kalitesini hissettik. Ses sistemi olarak da detaya hakim olamasam da normal full hd LG televizyonlara göre 2 kat fazla yazıyor sesle ilgili olan bölümünde hoparlör için. Ve gerçekten sanki orta düzey bir ses sistemi bağlamışız havası verdi  televizyona eski tv ile kıyaslayınca. Ki eski televizyonum da LG full hd idi..

Fiyatı biraz daha artmış 2019 girdiğinden beri gördüğüm kadarıyla. Almayı düşünenlere yararlı olur umarım. Başka sorusu olan olursa da özel mesajdan ya da buradan yardımcı olmaya çalışırım. 

tarihinde Murat Kırmızı tarafından düzenlendi
Düzenleme
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Kanal geçişleri sizin tvdede yavaş mı? Bende dahili uydu alıcı var kanal geçişlerinde 1sn ekran kararıp geçiyor.

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
21 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Kanal geçişleri sizin tvdede yavaş mı? Bende dahili uydu alıcı var kanal geçişlerinde 1sn ekran kararıp geçiyor.

Ben Turksat  kablonet kullanıyorum. Dahili uydu alıcısının kanallarını o yüzden hiç deneme fırsatım olmadı.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Ben Turksat  kablonet kullanıyorum. Dahili uydu alıcısının kanallarını o yüzden hiç deneme fırsatım olmadı.
Sorun zaten harici uydu alıcı ile çözülüyormuş ama şimdilik almayı düşünmüyor.

Kablonette nasıl geçişler?
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
3 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Kablonette nasıl geçişler?

Kablonette hiçbir problem yaşamıyorum kanal geçişlerinde. 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
4 saat önce, Murat Kırmızı yazdı:

Kablonette hiçbir problem yaşamıyorum kanal geçişlerinde. 

Kablonet kablotvden bahsediyor iseniz. Benimki kararma yapmıyor , donuyor geçiyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
22 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Kablonet kablotvden bahsediyor iseniz. Benimki kararma yapmıyor , donuyor geçiyor.

Cihazın içinde 2 çeşit geçiş ayarı var hocam. Bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Cihazın içinde 2 çeşit geçiş ayarı var hocam. Bilgin olsun.
Cihaz Neta 8970 nasilki ayarı?
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
28 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Cihaz Neta 8970 nasilki ayarı?

benimki bundan değil, ezberimde de değil menüler. Gece eve gidince bakıvereyim hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Kablonet candır :D Ben üniversite yıllarımdan beri kullanıyorum. Fiyat anlamında da çok daha makul Türk Telekom'a göre. Ama tabi her şehirde hatta bizimki gibi alt yapısı olan şehirlerin çoğu mahallesinde bile maalesef yok hala..

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu

4K olayı güzel değilmi :) benimde tv yenileme zamanım geldi, almışken büyük olsun ve uzun yıllar gitsin dedik, android işletim sistemli Zony KD-XF9005BAEP 4K UHD modelini alayım diyorum, ne dersiniz bilgisi olan varmı, yorumları falan güzel cihazın, oled olmuyorsa bu alet tam sınırda deniyor, sevdim bu aleti, 2018 model ama cihaz fena gözüküyor...

https://www.sony.com.tr/electronics/televizyonlar/xf9005-series

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Oled almayın, henüz tamamlanmış bir teknoliji değil tv için. Görüntü süper omur sıfır.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Oled almayın, henüz tamamlanmış bir teknoliji değil tv için. Görüntü süper omur sıfır.

Sıfır değil de daha az ömürlü diyelim. Led’in en büyük sıkıntısı piksel sönmesi ve takılması. Mesela kanal değiştirdiniz ama önceki kanalın logosu ekranda kaldı :) 

ledler bilindiği gibi her bir piksel için diyotla görüntü veriyor. Ve işlemler ayrı yapılıyor. Hala daha sorunları var. Kontrast oranı lcd’ye göre çok iyi. Fakat yanıltıcı bir ekran. Aslında gerçekte olmayan renkleri sunuyor. Göze cazip geliyor fakat gerçek değil. 

Oled’ler görüntü vermede daha güzel olsa da ben olsam hem fiyatı daha uygun hem de arıza çıkarma riski az olan lcd’ye yönelirdim. Şikayet var’da oled şikayeti çok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

oled alınmıyorsa olede en yakın hatta bazı modellerinden daha iyi olan lcd panelli modeller Zony Fg Fg serileriymiş, FX9000 serisi son tahlilde canavar çıktı vallahi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Cihangiroğlu

Güncelleme, hala bulabilirseniz Zony KD-XF9005 tek geçerim, gayet manyak kendisi PS de verim züper,  yenisi ise XH-9096 dı ama değecek fark yok... oled pahalıysa ona denk sayılacak ender cihazlardan biridir, tabi mani talk durumu vardır.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
O.Yücel Çetin

Samsung 55NU8000 için hazır kanal listesi lazım bana elinde olan varsa çok memnun olurum. Bir de benim uydudan Show Tv HD yayını gitti, aynı sorunu yaşayan var mı? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...