İçeriğe Yönlendir

Focus III - Kaynağı Belli Olmayan Yağ Sızıntısı

Ömer Ekinci

Recommended Posts

Ömer Ekinci

Motorun yan tarafında bir kaç aydır yağ sızıntısı görüyorum. yetkili servise sordum, sanayideki ustaya sordum, sebebini bulamadılar. Motor yağı değil, şanzıman yağı değil, ince bir yağ diyorlar. fren hidroliğinin kapağından mı damlıyor dedim ama kapakta sızıntı yok. bu ne olabilir daha önce bunu gören var mı? 

r5Z28m.jpg        6a5Xq0.jpg

Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

Dokunuyorum yağ olduğu kesin ama çok ince bi yağ. Cam suyu hiç aklıma gelmemişti ona da bi bakayım. Su motora değince yağlı gibi oluyordur belki.

Ama cam suyunun hortumu ordan geçmiyor, sol taraftan geçiyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

Üst taraftaki fren hidroliğinin kapağını tekrar sıktım, biraz daha dönme payı varmış. Ondan şüpheliyim bakalım bi daha sızacak mı.

Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

Evet kaçak kesinlikle fren hidroliğinin kapağından geliyor. Sonuna kadar sıktığım halde kaçırıyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
25 dakika önce, Ömer Ekinci yazdı:

Evet kaçak kesinlikle fren hidroliğinin kapağından geliyor. Sonuna kadar sıktığım halde kaçırıyor.

Haznede kaçak yok ise yakın zamanda balata değişimi ve hidrolik eklenmesi yapıldı mı? Eğer yapıldıysa fazla hidrolik taşma yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Ömer Ekinci yazdı:

Önlemi acil alın derim zira fren hidroliği güçlü bir boya sökücüdür.

Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

Balata değişimi yapılmadı ama yetkili serviste benim haberim olmadan ekleme yaptılar mı bilmiyorum. Herhalde taşma yapıyor. O işaretlediğim yerde boya yok ama başka bir zararı olur muki?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...