İçeriğe Yönlendir

Focus II - PTC (Ek Isıtıcı) Montajı

Misafir

Recommended Posts

Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Şu cihazı standart koymamak nedir Allah aşkına. Bildiğin zaruri ihtiyaç. İnsanları uğraştırıyolar ya. Yemişim maliyetinizi.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Ben C-Max varken alıp takmıştım. Kendim aktif etmiştim. İyi iş görüyordu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Caglar abi net bilir bence.

bilsem kendim takardım :) yani takacaktım ama İstanbul da çok ihtiyaç konusu değil. hiç görmedim sonradan nasıl monte edilir.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir soru. Ptc ile fabrikadan çıkmayan araç ile ptc montajlı çıkan aracın alternatör aynı mı?  Değil ise riskli işlem 

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Bu üçüncü kış oldu. Geçen alternatör diyotları patladı. Bende değiştirdim. Sadece cam rezistanslarıyla beraber çalışmamasına dikkat ediyorum. Alternatör 120A. anca ptc ye yeter. Cam rezistanslarıyla sınıra dayanıyor.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Demekki alternatör farklı olmalı 

Muhtemelen alternatör biraz daha kuvvetli olması lazım. O yüzden güç çeken kısımları aynı anda çalıştırmamaya dikkat etmek gerekiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
11 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Peki alman araçları nasıl webasto veya ptc? 

ML350 çabuk sıcak üflüyor, aynı motoru kullanan Jeep WK birtürlü ısınamıyor, PTC kesin yok. Alındığından beri böyle. 140PD VW motorlu journey de PTC var sanırım hemen sıcak üflüyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:
Demekki alternatör farklı olmalı 

1.5dci lardaki kacti?

Kango 140 amper. Daha geçen gün mevzusu oldu. Oradan öğrendim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Benim kullanığım C-Max ta sıkıntı olmamıştı. 2005 Ghia 109 Bg 1.6 dizeldi.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ml webasto kullanıyor olabilir 

ses yok. bence yoktur.

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Benim kullanığım C-Max ta sıkıntı olmamıştı. 2005 Ghia 109 Bg 1.6 dizeldi.

Benim arac 2005 focus ç.max ile aynı nerdeyse ama herşey tamam sadece ince soket yok .ince soletin kabloları geme bağladım çalışmadı saseye bakmadım davlimbaz içinde oluyormus tek umudum orası ilk fırsatta bakacağım. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Müslüm Koçak
On 31.12.2018 at 21:19, Buhari Aygün yazdı:

Benim arac 2005 focus ç.max ile aynı nerdeyse ama herşey tamam sadece ince soket yok .ince soletin kabloları geme bağladım çalışmadı saseye bakmadım davlimbaz içinde oluyormus tek umudum orası ilk fırsatta bakacağım.

Aracınız 2006 focus 2 ghia değil mi? Bende dizel ghia 2006 aracıma taktım . 1 yıldan fazladır kullanıyorum şükür hiç bir sıkıntısı yok. Ayrıca soketi teyp arkasında bir yerde buldum ben. Orda bantla sarılı filanda olabilir çok iyi kontrol edin. Kalın güç kablosu var ise beyin soketi de olur diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
10 saat önce, Müslüm Koçak yazdı:

Aracınız 2006 focus 2 ghia değil mi? Bende dizel ghia 2006 aracıma taktım . 1 yıldan fazladır kullanıyorum şükür hiç bir sıkıntısı yok. Ayrıca soketi teyp arkasında bir yerde buldum ben. Orda bantla sarılı filanda olabilir çok iyi kontrol edin. Kalın güç kablosu var ise beyin soketi de olur diye düşünüyorum. 

Evet ghia  soketi buldum takdim ama ptc isinmadi 6G91_18K463_DA modeliydi :(

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Müslüm Koçak
(düzenlendi)
10 saat önce, Buhari Aygün yazdı:

Evet ghia  soketi buldum takdim ama ptc isinmadi 6G91_18K463_DA modeliydi :(

Ekranda ek ısıtıcı yüzde olarak değer yazıyor mu? Isıtıcıyı yuvaya sokmadan dışarıda mı ısınmasına baktınız. Elm cihazı ile 3 tane kısım aktif edilmesi gerekiyor tam hatırlamıyorum ama. Elm ayarları tam olarak yazmıyor olabilir. Ayarları yaparken bilgisayarı internete bağlı tutun tekrar deneyin. Hatta ek ısıtıcı devrede iken soldaki sarı ikaz ışığıda yanıyor.

tarihinde Müslüm Koçak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
1 dakika önce, Müslüm Koçak yazdı:

Ekranda ek ısıtıcı yüzde olarak değer yazıyor mu? Isıtıcıyı yuvaya sokmadan dışarıda mı ısınmasına baktınız. Elm cihazı ile 3 tane kısım aktif edilmesi gerekiyor tam hatırlamıyorum ama. Elm ayarları tam olarak yazmıyor olabilir. Ayarları yaparken bilgisayarı internete bağlı tutun tekrar deneyin.

Evet ekranda yüzde dilimi görünüyor ısınmasını dışarda yuvasına takmadan elle kontrol ettim isinmamisti.%100 yazarsa çalışmıyor diye okudum rus sitelerinde 

Yorum bağlantısı
Müslüm Koçak
6 saat önce, Buhari Aygün yazdı:

Evet ekranda yüzde dilimi görünüyor ısınmasını dışarda yuvasına takmadan elle kontrol ettim isinmamisti.%100 yazarsa çalışmıyor diye okudum rus sitelerinde 

Sürekli yüzde 100 olmuyor tabi. Özellikle araç rölanti de beklerken yüzde 100 açmıyor. Sürekli değişiyor sıcaklık isteğine ve dış sıcaklığa göre ısıtıcı yüzdesi. C Max a bağlantı için konu vardı  eski Fordclub forum içerisinde. Aradım ama bulamadım. Elmconfig ile aktiflestirme yapıyordu. Sanırım ptc ile ilgili ilk başlık oydu . Elinizdeki cihaz başka ayarları yazıyor mu beyne denediniz mi? Mesela anlık tüketimi filan açtınız mı? Cihaz sağlam demi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...