İçeriğe Yönlendir

Yeni Vergimiz Hayırlı Olsun: Pil Vergisi

Emrah Altun

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Devlette o kadar asalak çalışan var ki? Rektörün şöförü bence bunlar içinde zemzemle yıkanmışı..Keza "götürülen para" da devede kulaktır. Bunu iyi düşünün.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bizim rektörde audiynen geziodu demek rektörlükte audi standart donanım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Hatipoğlu rektör atanmış.

Audi'si yoktu. Ağlıyordu, ama biliyordu. İki gözyaşı ile, onun da olacaktııııhhh

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Hiç mi korkmazsınız? Hadi vergisini algısını geçtim. Neyse. Kendi adıma konuşayım. İçimden korku eksik olmasın inşallah.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Ben haketmedim.
Bu ülkede nefes alan herkesin hakettiğini düşünüyorum. kimimiz doğrudan kimimiz dolaylı
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
19 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Hatipoğlu rektör atanmış.

Audi'si yoktu. Ağlıyordu, ama biliyordu. İki gözyaşı ile, onun da olacaktııııhhh

Hurafe anlatıp çuvalla para kazanan adam bilim ve teknoloji üniversitesine rektör oldu. Şaka gibi resmen.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
19 saat önce, Ali Gök yazdı:

Rektör paket. Arka koltukta sümen set.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
17 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Hiç mi korkmazsınız? Hadi vergisini algısını geçtim. Neyse. Kendi adıma konuşayım. İçimden korku eksik olmasın inşallah.

Çoğu kişinin dini kadın alkol ve namazla sınırlı. Böyle şeyler derin konular. Konuştuk bunları biliyorsunuz tekrar edip polemiğe girmek sıkıntı.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Çoğu kişinin dini kadın alkol ve namazla sınırlı. Böyle şeyler derin konular. Konuştuk bunları biliyorsunuz tekrar edip polemiğe girmek sıkıntı.

Yine Noktayı koymuşsunuz... Anlamak masraflı iştir; emek, gayret, samimiyet ister. Yanlış anlamak kolaydır oysa; Biraz kötü niyet, biraz bencillik yeterlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
20 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Devlette o kadar asalak çalışan var ki? Rektörün şöförü bence bunlar içinde zemzemle yıkanmışı..Keza "götürülen para" da devede kulaktır. Bunu iyi düşünün.

Bu sabah hanımla kahvaltıda konuştuk,  Devletteki bu asalak takımlarını. Kurtulması kolay ama istenirse ancak, bu güne kadar hiçbir hükümet bu sorunu çözemedi.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
21 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

4x4 olmasza binmezdim

Emekli % 10 zam la gecinsin ama.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Genel ahlak kurallariyla ilgili problemlerimiz var ,insanii degerlerle ilgili problemlerimiz var ,yerele gelemiyoruz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
On 01.01.2019 at 17:53, Remzi Karaca yazdı:

Forklift in kendisi kaç ton ki abi ?

30 da vergisi 80 e satarsın artık, boşver alacak olanlar düşünsün emoji847.png

Ben Çin'den 6 tane Forklift " bir büyük konteyner o kadar alıyor" getirecektim. Eşim fabrikalarda kiralık  kullanıyordu. 

Olmaması isabet olmuş; Kriz mağduru, vergi yüklü bir yatırıma imza atıp sağlığımdan olacakmışım.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Rektör paket. Arka koltukta sümen set.

Haha 😂😂

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
20 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kulaktan dolma... Normal. Dini bilen arastiran pek yok. Belli bir kesim de sadece isine geleni dolduruyor digerlerinin kulagina...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Araştırınca sarpa sarıyor Eren. O da olmuyor. Herhalde basit düşünüp basit yaşayıp ölmek en iyisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Araştırınca sarpa sarıyor Eren. O da olmuyor. Herhalde basit düşünüp basit yaşayıp ölmek en iyisi.

O da ayri konu. Ama en azindan herkes oturup bir kac tane farkli kisiden mealleri okuyabilir. Ne yazdigini, nasil yazildigini bilir en azindan. İsin ozunu bilse yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
sarpa saran bir şey yok aslında. Kuranı okuyup anlamak okuma yazma bilen her insana kolaydır. popüler hocaların dinde olmayan aptalca :
evliya hikayeleri
kabir azapları
hepimiz kesin cehennemliğiz hikayeleri
vb vb.
Bu yalan hikayeleri dinleyince yahu biz bu anlatılanların binde biri değiliz kesin cehennemliğiz kasmayalım din konusunda moduna giriyoruz ve din 2.plana atıyoruz.
Teknoloji zamanı okuyup biraz kafa yorsak hak kitaba ufkumuz emin olun açılacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sarpa sarması için araştırman lazım. Kuran okumaktan bahsetmiyorum. Daha derin düşün.

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sarpa sarması için araştırman lazım. Kuran okumaktan bahsetmiyorum. Daha derin düşün.

Bir pilin vergisini nerelere getirdiniz pes doğrusu ...

Bir işverenin ödediği vergi, çalışana ödediği ücreti geçiyorsa o ülke zenginleşmez. Eğer halkın zenginleşsin isteniyorsa vergi sistemi hafiletilip üretim sistemine geçilmeli. Vergi yüklemekle bu iş olmaz üretmek lazım. Vermeden almak Allaha mahsus derler adama...

- Pil zararlı ise geri dönüşümünden halk değil devlet sorumludur.

- Poşet çevre kirliğine neden oluyorsa alternatif ambalaj sunarsınız poşeti yasaklatsınız.

- Alkol zararlı ise halk sağlığı için içindeki oranlara kota koyarsınız.

_ Şans oyunları zararlı ise hergün değil,  haftada bir umut dağıtırsınız

Bunları yapmak yerine, vergileri artırarak,  kimlerin yazdığı mealden, Nihat Hatipoğlunun seçtiği araçtan bahsedersek konumuzun dışında  konuşmuş oluruz.😡

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Konuştuğumuz konu da bu zaten. Etik..Devlet etiği.

Doğrudan inançla ilgili bir mevzu. Ya da dünya görüşü ile. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Bir pilin vergisini nerelere getirdiniz pes doğrusu ...
Bir işverenin ödediği vergi, çalışana ödediği ücreti geçiyorsa o ülke zenginleşmez. Eğer halkın zenginleşsin isteniyorsa vergi sistemi hafiletilip üretim sistemine geçilmeli. Vergi yüklemekle bu iş olmaz üretmek lazım. Vermeden almak Allaha mahsus derler adama...
- Pil zararlı ise geri dönüşümünden halk değil devlet sorumludur.
- Poşet çevre kirliğine neden oluyorsa alternatif ambalaj sunarsınız poşeti yasaklatsınız.
- Alkol zararlı ise halk sağlığı için içindeki oranlara kota koyarsınız.
_ Şans oyunları zararlı ise hergün değil,  haftada bir umut dağıtırsınız
   Bunları yapmak yerine, vergileri artırarak,  kimlerin yazdığı mealden, Nihat Hatipoğlunun seçtiği araçtan bahsedersek konumuzun dışında  konuşmuş oluruz.[emoji35]
Pil,vergi,uretim,poset bu dusuncelerinizin hepsine katiliyorum .ancak diger paylasimlarimuz tam da bu konuyla ilgili.vatandas buyuk yuklerin altindayken brokratlarin luks icinde olmasi en buyuk problemlerimizden bir tanesi.bartinda belediyede mudurlerden birinin altinda resmii plakali 3.0 v6 motorlu turag var bu bana dokunuyo acikcasi.biz bu kadar vergi verirken asgarii ucretli en buyuk oranda vergi verirken hatipoglunun bindigi araba ,bartin rektorunun bindigi arabanin 3 yillik kirasinin 300 bin tl olmasi bana dokunuyor ve hakkimi helal etmiyorum buna.dinin bu kadar kullanilmasi bana daha da bir dokunuyor.hutbede her cuma okunan ayetin kendi adamini kayirmada kullanilmasi bana dokunuyor.
bunlarin herbiri bizim bazen dinii bazen milli duygularimizin somurulmesinden ve cahilligimizden,etik anlayisimizin yerlerde olmasindan kaynaklaniyor..
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şurda gündemde yeni bir laf edilmiş :)

(kaparoz sitesi dikkat)

"Peki aranızda Mustafa Ceceli’nin ezanıyla iftar açan oldu mu? Maalesef o da bana nasip oldu. ‘Hay senin okuyacağın ezana’ diye başladım. Yanımda da Nihat Hatipoğlu oturuyor. ‘Efendim sizin orucunuz bu şekilde kabul olmaz, küfre girer bu söyledikleriniz’ dedi. Madem orucum bozuldu diye düşünerek Mustafa’ya da Nihat’a da verip veriştirdim. Ben bu Ceceli’nin yüzünden kaç gün kaza orucu tuttum biliyor musunuz? Nihat desen o da ayrı bir tip. Arkadaşlara sordum ‘Ankara’ya en uzak üniversite neresi?’ diye. Gaziantep dediler. Hemen oraya tayinini çıkarttım. Vallahi bıktım artık bunlardan. Bir sonraki konseri ne zamanmış Fazıl’ın?” dedi."

https://kaparoz.com/2019/01/erdogan-fazil-say-konserinin-cikisinda-sert-cikti-muzik-buysa-bizimkilerin-yaptigi-ne/?fbclid=IwAR25vG5X-ibrYBltWroyJ-Flo3ZmdRa9V_Gx--dweQFQu9wRwdZXHOYMeeA

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İsmail, bir ülkenin milli futbol takımı direktörü bir köyün aylık geçimini sağlayacak maaşı alıyor ise rektör belediye vs onlara hiç bakma. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...