İçeriğe Yönlendir

Koltuk Isıtma İmalatı Jeep Grand Cherokee WK

Doğan Arşiray
Çözüme git Doğan Arşiray tarafından,

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Araç laredo kumaş koltuklu. Gerisi limited ile aynı. Birde sis farı sonradan takıldı. Çok geç ısınan bir dizel motoru var. O nedenle koltuk ısıtma pad leri aldım, soketleri de olan düğmeleri de temin ettim. Aliexpress ten 1 ayda geldiler.

Önce koltukları söktük. Sonra koltukların altında kıvrılarak takılan koltuk döşemesini kanırtarak çıkarttık. Plastik şerit halinde klipsler tutuyor. Ortadaki dikişe kadar el giriyor zaten orijinalinde de oraya kadar ısınıyor. Orta konsolu söküp daha önceden karbon fiber levhadan telefon tutucu yaptığım ve tamamen boş olan düğme paneline siyah renkli led ışıklı düğmeler taktım ve yapıştırdım. Enerjiyi röle üzerinden açıp kapattırdım kim sadece kontak açıkken çalışabilsinler. Sisteme üzerinde basit termostatlar olmasına rağmen elektronik termostatlar yerleştirdim iki gün boyunca ayarladım ki kışın soğuk kalmasın yazında açık kalıp pişirmesin. Sırtlara ise gerek duymadım çünkü koltuğun mekanik olarak sökülmesi lazımdı. Hazır geri toplarken de yolcu koltuğunun süngerini sürücü tarafına taktım ki aşınma artık daha az kullanılmış olan minderde devam etsin.

Sonuç iyi oldu. 1 tam gün harcamışımdır. Maliyet 200 tl civarı.

46567914271_d52ced5876_c.jpg2019-01-02_12-17-42 by Dogan Arsiray, on Flickr

45653859955_90590a65be_c.jpg2019-01-02_12-17-31 by Dogan Arsiray, on Flickr

32694319038_e9ac5b0db9_c.jpg2019-01-02_12-17-16 by Dogan Arsiray, on Flickr

31626791357_df3692675f_c.jpg2019-01-02_12-16-56 by Dogan Arsiray, on Flickr

2019-01-02_12-16-56 by Dogan Arsiray, on Flickr

44750132440_17ce46de9f_c.jpg2019-01-02_12-16-46 by Dogan Arsiray, on Flickr

45843868564_f4647d13b9_c.jpg2019-01-02_12-15-57 by Dogan Arsiray, on Flickr

• Beğen 16
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çok güzel ve işlevsel bir çalışma olmuş bravo. Tuşun gündüz gözüyle de fotoğrafını isteriz ama :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ayhan Asil

Harika ve kullanışlı bir uygulama olmuş. Güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Enerjiyi röle üzerinden açıp kapattırdım kim sadece kontak açıkken çalışabilsinler. Sisteme üzerinde basit termostatlar olmasına rağmen elektronik termostatlar yerleştirdim iki gün boyunca ayarladım ki kışın soğuk kalmasın yazında açık kalıp pişirmesin. Sırtlara ise gerek duymadım çünkü koltuğun mekanik olarak sökülmesi lazımdı.

Çok teknik çalışmışsın.. Çok hoşuma gitti. 

Güle güle kullan.

Bir ara sırtı da yaparsın bence.. Sırt da ısınınca daha güzel oluyor..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Elinize sağlık, sıcaklığı vermesi ne kadar sürüyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben de orijinal parçayla yapmak istiyorum ama parçaları araştırıp temin etmeye üşeniyorum şu an, gelecek kışa belki. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Çalışma çok güzel olmuş ancak aracın geç ısınması konusunda aynı fikirde değilim teknik bi farklılık yoksa benim araç limited çok çabuk ısınıyor.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Elinize sağlık ben de çok beğendim. Hem estetik hem de fonksiyonel bir çalışma olmuş. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bunca zaman neden yapmamışım denilecek bir modifiye olmuş.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

çok güzel bir uygulama olmuş, gerçekten koltuk ısıtma araçta lazım olan bir donanım. Bugüne kadar çok az aracımızda vardı, elektriksel işlerle uğraşmaktan korkmasam bende yapardım ama bi sis farı yüzünden yanan transporter'ı duyduktan sonra heveslenemiyorum maalesef 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Koltuk sokuldu cunku minderi ayirmak mumkun olmuyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Eline sağlık doğan abi iyi çalışma olmuş

senin kasa grandlarda laredonun tek eksiği döşeme ve ısıtma mı oluyor ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
19 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Eline sağlık doğan abi iyi çalışma olmuş

senin kasa grandlarda laredonun tek eksiği döşeme ve ısıtma mı oluyor ?

Olm sen yoğun bakımda değilmisin. Gidip dinlesene la 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Bende yogun sekilde bakimdayim. Pijama uzeri mont ile evin bahcesinden bildiriyorum. 39 derece atesle foruma yaziyorum. Belki de yazmiyorumdur? Laredo da sanirim ek kabin isiticisi yok. 2008 2009 makyajli kada. Arac 0 km alindigindan beri oyle. Sirt bolumunu yapmak cok guc boylesi yeterli. 5 dk da epey isinmis oluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Bende yogun sekilde bakimdayim. Pijama uzeri mont ile evin bahcesinden bildiriyorum. 39 derece atesle foruma yaziyorum. Belki de yazmiyorumdur? Laredo da sanirim ek kabin isiticisi yok. 2008 2009 makyajli kada. Arac 0 km alindigindan beri oyle. Sirt bolumunu yapmak cok guc boylesi yeterli. 5 dk da epey isinmis oluyor...

Sende sopalıksın. Yat dinlen. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
44 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Olm sen yoğun bakımda değilmisin. Gidip dinlesene la 

Eve. Geldik yahu 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
36 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Sende sopalıksın. Yat dinlen. 

ben de yatayım mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Ben GG den çakmak grişine takılandan aldım. 45 TL kargo dahil. 1 aydan fazladır kullanıyorum. Hemen ısınıyor. Tavsiye ederim. 

Linktekinin aynısı;

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/isitmali-oto-koltuk-minderi-isitmali-oto-koltuk-kilifi-isitmali-koltuk-kilifi-minderi-392692075

kaç watt olduğu yazıyo mu kutuda vb?

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Kutusunu attım. Hatırlamıyorum da. Ama çalıştırınca herhangi bir güç kaybı hissetmedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...