İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Sallantı

Abdürrahim Güner

Recommended Posts

Abdürrahim Güner

1.4 lpg/benzinli fiestam var. Aracım 2 aydır motor ışığı yaktı ve sabah çalıştırdığım  zaman rölantide  çalışırken  aşırı  sallıyor. Giderken de aracımda bir zorlanma olduğunu  hissediyorum. 50 km üstünde giderken aniden ayağını gazdan çekip  yavaşladığımda aracım stop ediyor. Isındığı  zaman aracının sallantılı azalıyor hatta bir arızası  yok denecek hale geliyor  ancak soğuduğu  zaman yine aynını yapıyor.  Arızayı lpg ve benzinde her ıkisinde de yapıyor. Motorda da sallantılı var ve devir ibresi aşağı  yukarı oynuyor. 

Arkadaşlar  sizce aracının problemi ne daha önce basına  böyle bir durum gelen var mı? Masrafı bana kaça  mal olur ? Bilen bir arkadaş  yardımcı  olursa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

LPG ve benzinde ortaksa bu durum, ortak elemanlara bakmak lazım. Ateşleme sistemi ile alakalı bir iyileştirme yapıldı mı?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

subap gidik gibi? rölantide egzos kokusu nasıl? ne kadar zamandır böyle kullanıyorsunuz?

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

subap gidik gibi

Hemen göm. Bi bujidir belki durum ya :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hemen göm. Bi bujidir belki durum ya :D

ciro lazım 😛 ısınınca düzeliyor var semptomlarda, format mı atsak?

4 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Caglar abi egzoz kokusu nasil olmamali peki? bilgi olsun diye sorayim.

gidik subapta, çürük yumurta gibi kokar. pis yani

bozuk bujide mis gibi benzin kokar 🌻

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

format mı atsak?

At tabi, hemen çöpe atıyorsun aleti :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Abdürrahim Güner
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

LPG ve benzinde ortaksa bu durum, ortak elemanlara bakmak lazım. Ateşleme sistemi ile alakalı bir iyileştirme yapıldı mı?

Bugün  aracın bujilerini temizledi usta oralar şu almış ama şu anda kuru dedi. Güzelce  temizledikten sonra geri taktı. Motor sıcak  olduğu  için  kontrol edemedim tabi. Eve gelince  kontrol ettim aynı problem devam ediyor.

4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

subap gidik gibi? rölantide egzos kokusu nasıl? ne kadar zamandır böyle kullanıyorsunuz?

Abi önce  şu şekilde  başladı  problem. Geçen kış  yaptı  ilk defa ama sonra motor ışığı  kendi kendine kapandı ve sallantı yapmayı kesti. Yazın hiç yapmadı. Bu sira çok sıklaştı  ama ve ışık hiç sönmüyor  artık.  Aşağı yukarı 2000 km de bıkmışımdır bu şekilde. Bazen sönüyor ışık  ama çok sürmüyor motor  soğuyunca geri yanıyor. Ekzos kokusuna bakmadım hiç açıkçası. Eğer subap gidilse ne yapmak gerek ve ne kadara mal olur bana aşağı  yukarı? 

Yorum bağlantısı
Abdürrahim Güner
4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ciro lazım 😛 ısınınca düzeliyor var semptomlarda, format mı atsak?

gidik subapta, çürük yumurta gibi kokar. pis yani

bozuk bujide mis gibi benzin kokar 🌻

Egzos kokusuna da abi yarın bakayım bi yazayim  tekrardan inşallah.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
17 dakika önce, Abdürrahim Güner yazdı:

Ekzos kokusu

Masraf şeklinde kokar :)

Yorum bağlantısı
Abdürrahim Güner

Aracı üç  farklı ustaya gösterdim. Biri bujileri kontrol etmişti temizleyip taktı arıza devam etti  diger iki usta motorun subaplarinin eridiğini bu yüzden bu sallantiyi yaptığını  söyledi. Yani üst kapak açılacak  subaplar değişecek rektefe görecek ve aracın üst kapak geri toplanacak. Yaklaşık  masrafının 1500 2000 lira arası  olduğunu  söyledi. Şanlıurfa'dayim Antalya'daki  ustam ile görüştüm ona getireyim sen yap dedim bir sıkıntı  olmayacağını o sekilde getirebilecegimi söyledi. Aynı problemi yaşayan  arkadaşlar  için kisa bi bilgi aktarimi  olsun. Bide arkadaşlar siz siz olun bi halttan anlamayan lpg ustalarına aracınızı götürmeyin sonra problemi gazı açarak  gidermeye çalışıyorlar ve motor fazla gaz yaktığı  icin daha yüksek sıcaklık ortaya çıkıyor sonucta da subap eritme sorunu ortaya çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç

2004 benzinli fiestam var gaz mevcut. benim araçta da rölantide sallantı vardı. kırmızı ışıkta filan bekleyince acayip sallanıyordu. gazcıya gittim ayar yaptırmak için gaz enjektöründe sıkıntı oldugunu gördü sarsıntı ondan dedi. değiştirince düzelir dedi o an terettür ettim ama kafamda kalmasın diye değişttirdim şuan sarsıntı gitti hatta kırmızı ışıkta bekleyince bazen motor çalışmıyor giibi hissediyorum. belki senin arıza ile benimki farklıdır ama belki yardımım olur diye yazdım.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...