Arda Bülent Güzel

Audi A6 - Yağ Basınç Düşük Uyarısı...

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Aslında bu konuyu açmamdaki neden internette bu sorunla ilgili hiç bir bilginin olmamasından dolayı açtım.

Böyle sorunla karşılaşan insanların sorunun nasıl çözüldüğünü görmelerini istedim.

Tüm herkes ustalar dahil önce yağ müşürü değiştirin dediler.,ben 3 adet yağ müşürü değiştirdim. Her yeni gittiğim tamirhane hemen müşürü değiştir dediler değiştirdik olmadı. Yetkili serviste herşey ortaya çıktı çok ama çok teşekkür ederim onlara.

Onlar deneyerek buldular. Önce yağ Pompası denildi değiştirdik olmadı. Takılan orijinal değil denildi orijinal takıldı yine olmadı. Milden denildi değişti olmadı. Yataktan denildi bakıldı sıkıntı olmadığı görüldü. En son usta abi ben üst kapağı açacam kızsanda dedi.

Ve iyiki açtı. Sıvı çonta ile yağ kanallarının kapatıldığını gördük. Ve ekzantirik miline silindir kapağına zarar verdiğini çizdiğini gördük.

Üst kapak Kısacası silindir kapağı ve gövdesi çıkma takıldı. (Basınç testi yapıldı üst kapağa. Üst kapak 500.000 km bile yapsa sıkıntı olmayacağını sadece hararet görürse sıkıntı olacağı söylendi. Onun için çıkma parça aldık. Sıfırı 21.000 tl fiyat verildi çünkü.) geri kalan tüm parçalar sıfır alındı ve takıldı.

Toplam 6.000 tl mal oldu.

Bu sorunu yaşayacak olan arkadaşlar benim gibi kafayı yemesin diye burda paylaşım yaptım. Ben bulamayacağımı düşünmeye başlamıştım çünkü.

Tüm bildiklerini benimle paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. İyi forumlar dileği ile.

• Beğen 13

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın

Arda hepsini geç koy kenara. Kimler geldi geçti bu forumdan. Arabası kırıldı döküldü hiç bahsetmedi. Gizledi kusurları, hep iyi şeyleri paylaştı. Bunun adı hainlik idi. Aldatma idi. Yarın araç satılırsa ayıpları gizlenmiş idi. Yapanlar aynı masada yiyip içenler idi. 

Senin gibi iyiyi ve kötüyü ortaya döken baş tacıdır candır. Bilgi paylaşımını demiyorum bile :friends:

• Beğen 9

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
19 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Arabası kırıldı döküldü hiç bahsetmedi.

neler neler.........yazılmaz, yazmazlar :mangal:

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arda Bülent Güzel
Arda hepsini geç koy kenara. Kimler geldi geçti bu forumdan. Arabası kırıldı döküldü hiç bahsetmedi. Gizledi kusurları, hep iyi şeyleri paylaştı. Bunun adı hainlik idi. Aldatma idi. Yarın araç satılırsa ayıpları gizlenmiş idi. Yapanlar aynı masada yiyip içenler idi. 

Senin gibi iyiyi ve kötüyü ortaya döken baş tacıdır candır. Bilgi paylaşımını demiyorum bile :friends:

Abi neden aracın sorunlarını demiyem. Allah’ın bildiğini kuldan neden saklıyam. Araba iyiyse iyi kötüyse kötü ve sorunluysa sorunlu. 1 ton Demir yığını için neden yalan söyleyim.
Sen onu bunu boşverde passatın eğzozu ne zaman düzeltiyoruz . Bak kolestrol bende 3000 lerde. 3 aydır et yemiyorum. Senin için yerim . Sen et yedir kendimi feda ederim bak.
neler neler.........yazılmaz, yazmazlar :mangal:

Şimdi çağlar abi hatta dediler ki gel 10-40 yağ koyalım motor ısınınca yağ fazla incelmez bu yüzden motor arıza ışığı yanmaz sen bunu sat dediler. İyide benden sonra alan sorunu gördüğü zaman beni anmayacakmı. Severek aldığı araba sorun çıkarınca küfür etmeyecekmi. Ben satarken adamın yüzüne bakamam. Neyse fazla imanlı biri değilim. Çok namaz niyazım yok ama kul hakkı ile gitmek istemiyorum öbür tarafa. Servet ağa bizi mangala götürsün değilmi abey.
  • Beğen 4
  • Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, hale bak, çoğu kimse işini adam gibi yapmıyor memlekette...

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mustafa Cerci

gecmis olsun isini adam gibi yapan tamirci sayisi cok az ve bulunmasi zor oldugundan arabalarimi tamirciye 10 yilda bir zamanim olmazsa gotururum 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arda Bülent Güzel
Geçmiş olsun, hale bak, çoğu kimse işini adam gibi yapmıyor memlekette...

Teşekkürler Ali bey. Aslında iyi tamirci çokta birazda bizden kaynaklanıyor. İyi usta yerine ucuz olanı tercih ediyoruz. Kesin Emin’im benim arabayı eski sahibindeyken yapan kesinlikle audiden anlamayan bir adammış nerden anladın dersen yağ kanalına sıvı çonta basılırmı. Kesin Tofaş Ustası yada reno Ustası. Eline anahtar alan ustayım diye çıkıyor piyasaya bizde ucuz diye bu ustalara gidiyoruz. Düzgün ustalara gitsek bu iş bilmeyen usta kalmaz piyasada .
gecmis olsun isini adam gibi yapan tamirci sayisi cok az ve bulunmasi zor oldugundan arabalarimi tamirciye 10 yilda bir zamanim olmazsa gotururum 

Teşekkürler Mustafa bey. Şükür kurtulduk sorundan.
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mahmut Yıldız

Çok geçmiş olsun Arda Bey. Siz araçla uğraşırken uykusuz kaldınız ama satan adam rahat uyuyor. Ne diyelim, Allah'ından bulsun.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arda Bülent Güzel
Çok geçmiş olsun Arda Bey. Siz araçla uğraşırken uykusuz kaldınız ama satan adam rahat uyuyor. Ne diyelim, Allah'ından bulsun.

Teşekkürler Mahmut bey. Hayatımda ilk kez beddua ettim. Parayı yiyemesin diye. 41 yaşındayım her gün yeni birşey öğreniyorum. Sağlık olsun diyelim.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Gökhan Albayrak
gönderildi (düzenlendi)
30 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Teşekkürler Mahmut bey. Hayatımda ilk kez beddua ettim. Parayı yiyemesin diye. 41 yaşındayım her gün yeni birşey öğreniyorum. Sağlık olsun diyelim.

Bende eski ev sahibime küfür-beddua karışık gidiyorum aklıma her geldiğinde "2m^2 mezar bulup yatamasın" diyorum. Onun yüzünden düz dünya borca girip ev almıştım. Tam F10 520d alacaktım, gidip ev almak zorunda kaldım o ş.... yüzünden. Neyse abi bin gitsin arabaya, kafan kulağın rahat artık. Bir de premium araç alacaksan sahibiyle çay içebildiğin arabayı almak en güzeli olacaktır. 3-5 fazla olur belki ama bakan adamdan almak en iyisidir.

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arda Bülent Güzel

Bende eski ev sahibime küfür-beddua karışık gidiyorum aklıma her geldiğinde "2m^2 mezar bulup yatamasın" diyorum. Onun yüzünden düz dünya borca girip ev almıştım. Tam F10 520d alacaktım, gidip ev almak zorunda kaldım o ş.... yüzünden. Neyse abi bin gitsin arabaya, kafan kulağın rahat artık. Bir de premium araç alacaksan sahibiyle çay içebildiğin arabayı almak en güzeli olacaktır. 3-5 fazla olur belki ama bakan adamdan almak en iyisidir.

Yok arabamdan çok memnunum. Sıkıntı yok şükür. Sadece söylememesi ve yaptırmadan başkasına satmak şerefsizlik ben ona kızıyorum.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arda Bülent Güzel

Aracı bir haftadır 800 km çivarı kullanıyorum. Sıkıntısı kalmamış aracın. Sanki daha sessiz gibi. ( psikolojik olabilir) sanki ciğeri açılmış gibi. Yakıt sanki bir tık düşmüş gibi. Aracı sürekli zorluyorum bir sıkıntı arar gibi. Ama o bende birşey yok kendime geldim der gibi.

• Beğen 4

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal

Senin bana gonlun var gibi gibi.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arda Bülent Güzel
Senin bana gonlun var gibi gibi.

Valla gönlü var gibi. Beni kendime getirdin der gibi gibi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selçuk Bakış

Darısı başımıza inşallah

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Arda Bülent Güzel
Darısı başımıza inşallah

İyi olacak. Moralini bozma şakın. Sıkıntının neresi olduğu bulundu ise sorun bitmiş demektir.
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selçuk Bakış

İyi olacak. Moralini bozma şakın. Sıkıntının neresi olduğu bulundu ise sorun bitmiş demektir.
İnşallah abicim, sıkıntılı parçalar değişiyor. Umarım sonuç huzur verir.
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Gökhan Albayrak

G30 530i ‘nin ayak sesleri bunlar. Al artık abi şu arabayı, kurtar kendini. 🤪

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Yeldan

Ben bu kadar masrafa satmam mümkünse nikah bile kıyardım

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki