İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Enjektör Diplerinde ve Külbütör Kapağında Yağlanma

Said Çiftci

Recommended Posts

Said Çiftci

Enjektör diplerim iyice yağlanmaya başlamıştı,artı kulbutor kapağının altından emme manifoldunun oraya doğru yoğun bi yağ vardı... sanayi ye gittim usta enjektör keçesi ve kulbutor kapak contası al değiştirelim dedi,bu arada yag soğutucu termostatida degistireyim dedim ve hepsini yan sanayi olarak aldım... yarın bi mani olmazsa taktiracam,merak ettiğim acaba enjektör kepçesi değişirken ve kulbutor kapağı sökülüp takıldıktan sonra enjektörler tekrar kodlama ister mi ? Aşağıda motor ve enjektörlerin tam olarak cekemesemde yağ durumu [emoji52]

motoru bi kaç defa yikattim,kuruttum,hemen bu bölgeler yaglaniyor,terleme işini abartiveriyorlar.. 7702e383a75b14989c3e8e4403728856.jpg54ea8a53d7644e5ed173a62f7fdaecb5.jpg42efea3c44e5cb8b4349b8189506378b.jpg47f36dd6487cbbd90ca22137917dc58e.jpgf68b264265d0d468a09a745c9eebdcb0.jpg4d70445b97eb20c716885b497bbeaec6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Yan sanayi de bir müddet sonra kaçak yapmazsa sıkıntı olmaz. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kodlama istemez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

Sokulen enjektor yerine takildigi surece sorun olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Inşallah kaçak yapmaz motor kulaklarından radyator kapaklarına, turbo hortumlarından amortisör lerine,teker bilyalarindan balatalarına hepsi en ucuz yan sanayi olanları taktım... oem gibi hepsi [emoji28]

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
Bir saat önce, Said Çiftci yazdı:

Inşallah kaçak yapmaz motor kulaklarından radyator kapaklarına, turbo hortumlarından amortisör lerine,teker bilyalarindan balatalarına hepsi en ucuz yan sanayi olanları taktım... oem gibi hepsi emoji28.png

Turkiye yol ve hava sartlarina gore 2 seneye yakin omur biciyorum:)  saka saka hayirli olsun kazasiz belasiz kullanin insallah

Yorum bağlantısı
Said Çiftci
Turkiye yol ve hava sartlarina gore 2 seneye yakin omur biciyorum:)  saka saka hayirli olsun kazasiz belasiz kullanin insallah
Teşekkürker,,Hatta çoğu parca benzinlinin yan sanayisi [emoji3]
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Said Çiftci

Ya forumu dolaşınca bi yerde farkettim,acaba yağ soğutucu termostat arızasından dolayı mi acaba üst kapak çatladı ki...

1 saat yoğun sürdükten sonra,(bu arada 5 dakika devirli kullanınca ibre 90 derecede sabit kalıyor,hiç yükselmiyor) rampa aşağı inişe vasladiktan 3-4 dakika sonra ibre düşmeye başlıyor 7 8 dakikada en aşağı Ya kadar iniyor...

Acaba bu ani sıcaklık düşmesinden dolayı mı üst kapak çatladı diye düşündüm???

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayar
On 26.01.2019 at 02:40, Said Çiftci yazdı:

Ya forumu dolaşınca bi yerde farkettim,acaba yağ soğutucu termostat arızasından dolayı mi acaba üst kapak çatladı ki...

1 saat yoğun sürdükten sonra,(bu arada 5 dakika devirli kullanınca ibre 90 derecede sabit kalıyor,hiç yükselmiyor) rampa aşağı inişe vasladiktan 3-4 dakika sonra ibre düşmeye başlıyor 7 8 dakikada en aşağı Ya kadar iniyor...

Acaba bu ani sıcaklık düşmesinden dolayı mı üst kapak çatladı diye düşündüm???

Bende 1 aya yakın böyle kullandım. Termostattan sonra düzeldi. Forumda çok daha uzun süre bu şekilde kullanan var, bu sebepten kapak çatlatan duymadım

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Said Çiftci

Aldığım yan sanayi yağ soğutucu termostat ta yanlış çıktı,tam degistirecektim söktük eskisini ici bomboş cıktı,mecbur eskini geri taktik,,, özel servisteki adama sordum,usta da dedi ki biz zaten içlerini boşaltıp öyle takıyoruz,bunlar ise yaramaz parçalar dedi bana,

Şimdi merak ettiğim konu,acaba diyorum antalya da yaşadığım için mi ? Kisin bile kalorifer ısıtıyor...

Yakıta olumsuz bir etkisi var mı bu yağ termostatinin... ? Çünkü yakıt,bu sıcakta şehir içi 12 litre felan... 100 tl ye 120-130 km arası gidebiliyorum..siyah dumanda yok sayılır... ancak dip gaz yaparsam ilk başlarda atıyor o kadar,

2921f9300f9951e70f3b42c0e7084520.jpg92c8c4378ebe4d53776cab5a3dfcd946.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Said Çiftci yazdı:

özel servisteki adama sordum,usta da dedi ki biz zaten içlerini boşaltıp öyle takıyoruz,bunlar ise yaramaz parçalar

Hey Allah'ım yaaa :) Mühendisler laf olsun diye takmış zaten, bizim ustalar daha iyi biliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Yada transit için olan yeni nesil yağ soğutucu mu taksam kod numaraları tutuyor 6L635 AG... rengi gri...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yada transit için olan yeni nesil yağ soğutucu mu taksam kod numaraları tutuyor 6L635 AG... rengi gri...

Ustanız karar versin. Uyuyorsa takar zaten.
O motor özünde bir transit motoru zaten.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Mondeo da XS7Q 6L635, transit 6C1Q 6L635 kodun  başı farklı, beyaz oluyor ve almayın diyorlardı Mondeo için ama neden bilmiyorum.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yavuz Kara2
(düzenlendi)

mondeoda yag termostatı şart  yakıt tasarrufu ve motor sitabilizesi için takınca ne demek istedigimi anlarsınız.içi  boş termostat olmaz

tarihinde Yavuz Kara2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Said Çiftci
mondeoda yag termostatı şart  yakıt tasarrufu ve motor sitabilizesi için takınca ne demek istedigimi anlarsınız.içi  boş termostat olmaz
Abi transit için olan 6C1Q 6L635 AG kodlu olan olur mu acaba?
yakıt tasarrufu konusu gerçek mi...? Son zamanlarda korkunç oldu yakıt tüketimi [emoji848]
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Bu var, bunu da üfürünce ne varsa hava karşıya geçiyor,,,

6f121afa99bb13052a292b347835b79b.jpg

Orjonalini alıncaya kadar bunu takayim bari,en azından bomboş olmasından iyidir diye düşünüyorum,yoksa yanlış bi düşünce mi [emoji28]

Yorum bağlantısı
Yavuz Kara2
(düzenlendi)

orjinali olcak gri olan iş görmez kardeşim.şu an benim araç  yakıt tüketimi 5.7 lerde şehir içi. bu kodlu termestat  XS7Q 6L635 AE  olucak şart

tarihinde Yavuz Kara2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Buldum ilgili konuyu, hava gelmesi normal transit için olanda açıklık varmış hep.

Yorum bağlantısı
Said Çiftci
orjinali olcak gri olan iş görmez kardeşim.şu an benim araç  yakıt tüketimi 5.7 lerde şehir içi. bu kodlu termestat  XS7Q 6L635 AE  olucak şart
Bu kadar yakıt farkeder mi abi,,
Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Ya bide yolda giderken mazot kokusu geliyor bi müddet,sonra kesiliyor,

Bi müddet sonra tekrar geliyor ve koku gidiyor,

Muhtemelen benim yakıt ta bundan dolayı fazla,neredeyse 100 tl ile 100 km yapar oldum... [emoji26][emoji26]

Artı motor yağ dolum kapağının oradan yağ kaçağı gözlemliyorum 1 aydır... [emoji52]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...