İçeriğe Yönlendir

S - Max - Geç Çalışma Problemi

Mustafa Ortataş

Recommended Posts

Eren Gökmen
4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

marş motoruun sesi ne kadar garip

Benim de ilk dikkatimi bu cekti. Videodan mi acaba? Sanki siyiriyormus gibi geliyor ses

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Marştan olacağını sanmıyorum ben. Marşı basıyor fakat kolay alamıyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
20 saat önce, Mustafa Ortataş yazdı:

ben hava yapmasından şüphelenip duruyorum fakat bütün tesisatı gözden geçirdim tek aklıma gelen şey enjektörlerin basıncı geri kaçırması olduğunu düşünüyorum .ikinci marşta alırsa egzozdan duman yapıyor ama çalışır çalışmaz kesiliyor ama gün içinde araç çok yatmaz kullanırsam 50 sefer marş yapayım 50 seferde çalışıyor,, bunu ortak sorun olarak kabul edip üzerinde duralım  diyorum

kızdırma bujileri sağlamdır.kontrol ünitesi miyadını doldurmuştur.  kontrol ünitesinin içindeki şase bağlantısı koptuğunda tam olarak bu şekilde davranıyor ve ilginç şekilde arıza da vermiyor çünkü elektronik devrenin şase bağlantısı hala yerinde oluyor. grand cherokee de bu başıma gelmişti. kutuyu açıp tamir ettim. bir sezon idare etti sonra yine bozuldu. bende yenisini aldım. üzerindeki eskimiş kızdırma bujileri ile çok daha kolay çalıştı. sonra bujileri tamamen yeniledim ve tek marşta çalışır hale geldi.

46545149722_95b09293cc_c.jpg2019-01-04_12-07-15 by Dogan Arsiray, on Flickr

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş
55 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

kızdırma bujileri sağlamdır.kontrol ünitesi miyadını doldurmuştur.  kontrol ünitesinin içindeki şase bağlantısı koptuğunda tam olarak bu şekilde davranıyor ve ilginç şekilde arıza da vermiyor çünkü elektronik devrenin şase bağlantısı hala yerinde oluyor. grand cherokee de bu başıma gelmişti. kutuyu açıp tamir ettim. bir sezon idare etti sonra yine bozuldu. bende yenisini aldım. üzerindeki eskimiş kızdırma bujileri ile çok daha kolay çalıştı. sonra bujileri tamamen yeniledim ve tek marşta çalışır hale geldi.

46545149722_95b09293cc_c.jpg2019-01-04_12-07-15 by Dogan Arsiray, on Flickr

bu parça aracın neresinde hemen kontrol edelim ilginize teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kızdırma bujilerinin kablolarının bağlı olduğu plastik parçayı bulmanız lazım. sizin motorunuzda nerede bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
6 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

kızdırma bujilerinin kablolarının bağlı olduğu plastik parçayı bulmanız lazım. sizin motorunuzda nerede bilmiyorum.

Ben smax almadan önce Chrysler Grand voyager almaya gitmiştim. O da aynı bizim araçlar gibi çok zor çalışmıştı. Dediğiniz doğru olabilir. Yani bizim araçlarda da sorun o şekilde olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş
(düzenlendi)
1 saat önce, Ferhat Genç yazdı:

Ben smax almadan önce Chrysler Grand voyager almaya gitmiştim. O da aynı bizim araçlar gibi çok zor çalışmıştı. Dediğiniz doğru olabilir. Yani bizim araçlarda da sorun o şekilde olabilir. 

benimde hep bi hayalimdi ama arkası makaslı olunca birde 4 ileri otomatik şanzıman uzak durdum .ilk işim bu kutuyu bulup sökmek olacak sonuçları paylaşacam ferhat bey 

2 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

yabancı bir forumda buna benzer bişeyden bahsediyorlardı s-max için ilğinize çok teşekkür ederim doğan bey

tarihinde Mustafa Ortataş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
51 dakika önce, Mustafa Ortataş yazdı:

benimde hep bi hayalimdi ama arkası makaslı olunca birde 4 ileri otomatik şanzıman uzak durdum .ilk işim bu kutuyu bulup sökmek olacak sonuçları paylaşacam ferhat bey 

17 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

eski grandvoyager çok konforlu bir araç. 

S-max dan önce Kia Carnival vardı bende. O da Voyager'in muadili. 2.9 dizel 4 ileri otomatik. Arkası makaslı değildi. Onu satıp Voyager baktım çok. Voyager alacaktım. Müthiş bir araba. Zaten Carnival da aynı o ayarda. Sonra 500 TL cik bir paranın lafını yaptı satıcı. Sırf o sebepten almadım. Kısmet değilmiş. S-Max almak varmış kaderde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...