İçeriğe Yönlendir

Yeni Havaalanı Bahçelievler Ulaşım ve Konaklama yardım

Cem Dilmen

Recommended Posts

Cem Dilmen

Arkadaşlar merhabalar...

Özel bir sebepten dolayı bundan sonra 2 haftada bir İstanbul' gidip 1 yada 2 gün konaklamam gerekiyor. Atatürk havalimanına sadece THY uçuyor ve bazen biletler çok pahalı. Yeni havalimanı bilet fiyatları ise oldukça ucuz. Bezen 1/4 fiyatı bile olabiliyor. En son bileti de yanlışlıkla Atatürk diye 3. havalimanına inen seferden alınca bir telaş aldı beni. Ulaşım konusunda hiç bir fikrim yok. Atatürkten taksiye binip geliyordum Bahçelievlere. 25 TL yazıyordu çok rahat oluyordu. Ama baktığım kadarıyla 3. havalimanı 50 km civarında görünüyor. Taksiye binsem sanırım en az 100 yazar. Havabüs mü bişey var sanırım İETT nin o bakırköye kadar geliyormuş. 18 TL yazıyor fiyat olarak ve gayet uygun. Ordan da bahçeliye taksiyle geçilir diye düşünüyorum. Ancak uçak saatleri biraz farklı. Mesela dönüş uçağı 19 da benim ve en son sefer bakırköyden 15 de görünüyor. Çok da erken gitmek istemiyorum işlerim bitmeyebilir. 

Neyse uzatmayayım arkadaşlar. 3. havalimanından bahçelievlere tavsiye edeceğiniz ulaşım alternatifleri neler olur. Araç kiralasam 2 gün için ortalama fiyat ne tutuyor. Marka model önemli değil, Hiç bilmediğim için soruyorum. Havabüs dışında kullanılabilecek toplu taşıma ne olabilir. Taksi ile gitsem ortalama ne kadar tutar. 

Ayrıca konaklama için son 2 gidişimde otelde kaldım. 2 çocuğumla birlikte kalabileceğim çok pahalı olmayan elit bir yer tavsiye edebilir misiniz. Gecelik 250 - 300 civarı yada en fazla 400. Nette rezidanslar var mesela ancak güvenemedim malum sebeplerden dolayı. Aslında çocuklarla ev ortamında kalmak çok daha güzel olacak. Hoşuma giden bir yer bulsam 2 haftada bir sürekli tercih edeceğim. En son bir fırsat yakaladım Hilton'da kaldım 285 TL ye kahvaltı dahil. Fena değildi ama sonuçta otel işte. Bir de her zaman bu fiyatlara kalmak malesef mümkün değil. Bölge olarak avrupa yakasında Bakırköy Taksim, Yenibosna vs gibi ulaşımı çok uzak olmayan her yer olabilir. 

Belki aramızda turizm işiyle uğraşan veya sürekli benzer yerleri kullananlar vardır diye düşündüğüm için size danışmak istedim. 

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Cem Hocam, 3. havalimanı ulaşımı şuan için çok pratik değil. IETT'nin birkaç seferi var ama uzun ring seferleri çok yavaş ve zaman kaybına sebep oluyor. Havalimanında araç kiralama firmalarının ofisleri kuruldu mu bilmiyorum, şuan daha kurulmadı sanırım.  3. Havalimanına gidiş geliş OGS ücreti yaklaşık 28 lira. 

Yinede her halükarda Atatürk IST bileti almaya bakın. Çok ucuz olursa Istanbul Havalimanı alırsınız ondada ulaşım için masrafınız olacak. 

Otel konaklaması için bu bölgede otel çalıştım birkaç sene evvel ama fiyatlar tabi daha da yukarıda. Belirlediğiniz otelle kurumsal anlaşma yapın fiyatınız sabit ve afişe fiyatların altında olacaktır.  Otelden kurumsal satışcı ile görüşüp fiyat alın. Kendi adıma muayenehanem var kurumsal fiyat istiyorum derseniz ilgilenirler.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Merhaba hocam;

Oto kiralama kampanyalarında günlük 100-120 TL civarı oluyordu, şehir içi ulaşım ihtiyacını da düşününce bu seçenek mantıklı olabilir. Web sitelerinden fiyat teklifi alabiliyorsunuz, telefonla da fiyat teyidi yapın mutlaka, ben yıllar önce internetten linea kiralamıştım, ofise gelince abi biz aynı paraya focus veriyoruz demişlerdi.

Kalacak yer olarak da ibis otele bakabilirsiniz, en ucuz zincir otel o oluyor genelde günlük kiralık evlerden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
12 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Cem Hocam, 3. havalimanı ulaşımı şuan için çok pratik değil. IETT'nin birkaç seferi var ama uzun ring seferleri çok yavaş ve zaman kaybına sebep oluyor. Havalimanında araç kiralama firmalarının ofisleri kuruldu mu bilmiyorum, şuan daha kurulmadı sanırım.  3. Havalimanına gidiş geliş OGS ücreti yaklaşık 28 lira. 

Yinede her halükarda Atatürk IST bileti almaya bakın. Çok ucuz olursa Istanbul Havalimanı alırsınız ondada ulaşım için masrafınız olacak. 

Otel konaklaması için bu bölgede otel çalıştım birkaç sene evvel ama fiyatlar tabi daha da yukarıda. Belirlediğiniz otelle kurumsal anlaşma yapın fiyatınız sabit ve afişe fiyatların altında olacaktır.  Otelden kurumsal satışcı ile görüşüp fiyat alın. Kendi adıma muayenehanem var kurumsal fiyat istiyorum derseniz ilgilenirler.

Sami Bey öncelikle teşekkürler. Ulaşımın bu kadar sıkıntılı olduğundan haberim yoktu ki zaten yanlışlıkla aldım bileti de :) Kurumsal anlaşma işi iyiymiş onu muhakkak yapayım en azından deneyeyim. 

11 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Merhaba hocam;

Oto kiralama kampanyalarında günlük 100-120 TL civarı oluyordu, şehir içi ulaşım ihtiyacını da düşününce bu seçenek mantıklı olabilir. Web sitelerinden fiyat teklifi alabiliyorsunuz, telefonla da fiyat teyidi yapın mutlaka, ben yıllar önce internetten linea kiralamıştım, ofise gelince abi biz aynı paraya focus veriyoruz demişlerdi.

Kalacak yer olarak da ibis otele bakabilirsiniz, en ucuz zincir otel o oluyor genelde günlük kiralık evlerden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Selim bey teşekkür ediyorum. Günlük kiralıklar için benim de pek içim elvermedi hele ki çocuklarla olunca. Kulağa hoş geliyor ama güvenilir bir yer olursa diye dedim. Ulaşım için de kiralama işine bir bakayım o zaman. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aıkcası,  Çankırı İstanbul arası topu topu 5 saat. 

Arabanızla gelseniz, Hava limanında ve ulaşımda kaybedeceğiniz tüm zamanlara eşit bir süre eder. Tabi otomobil kullanmaktan zevk almakta lazım. İki haftada bir yorucu olmaz kanımca

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Araç kiralama için http://www.yolcu360.com dan bakabilirsiniz. 14 ayrı firma ile çalışıyor İstanbul Havalimanından araç teslim eden firma da var. Manuel benzinli olarak en uygun günlük 110-120₺ olarak biliyorum. Ama erkenden ayırmanız gerekiyor. Havalimanında pek araç kalmıyormuş.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Uber olmaz mi ? Ist degilim ama ne zama gitsem rasliyorum uber aracina

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Vodafone red budget da %50 indirim yapıyor. Geçen ay otomatik dizel focus u 130tl ye kiralamıştım. Clio , egea daha uygundur. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
13 dakika önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Taksi ile aynı para. Çok pahalıya çıkacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

5 kişi 18 liradan 90 lira ;) dönüş de ekle 180.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
15 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Aıkcası,  Çankırı İstanbul arası topu topu 5 saat. 

Arabanızla gelseniz, Hava limanında ve ulaşımda kaybedeceğiniz tüm zamanlara eşit bir süre eder. Tabi otomobil kullanmaktan zevk almakta lazım. İki haftada bir yorucu olmaz kanımca

Ali kardeşim sen dedikten sonra ben de aynısını düşündüm aslında mantıklı. Tek sıkıntı belki yorucu olabilir rutine binince. 

15 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Araç için arkadaşım şunu kullandı ve çok memnun kaldı.

https://www.garentamoov.com/

Bir bakayım Sani Bey teşekkürler...

14 saat önce, Remzi Karaca yazdı:

Araç kiralama için http://www.yolcu360.com dan bakabilirsiniz. 14 ayrı firma ile çalışıyor İstanbul Havalimanından araç teslim eden firma da var. Manuel benzinli olarak en uygun günlük 110-120₺ olarak biliyorum. Ama erkenden ayırmanız gerekiyor. Havalimanında pek araç kalmıyormuş.

Evet baktım fiyatlar fena değil hakikaten.

13 saat önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Levent Bey Uber de bildiğim kadarıyla taksiden farklı değil. Teşekkürler...

13 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Vodafone red budget da %50 indirim yapıyor. Geçen ay otomatik dizel focus u 130tl ye kiralamıştım. Clio , egea daha uygundur. 

Vodafone yok amabelki diğer operatörlerin benzer kampanyaları olabilir bir bakayım. 

13 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Taksi ile aynı para. Çok pahalıya çıkacaktır.

12 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

5 kişi 18 liradan 90 lira ;) dönüş de ekle 180.

Mehmet Hocam çocuklar zaten İstanbul'da. Ulaşım sadece benim için. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...