İçeriğe Yönlendir

Viofo A129 Araç Kamerası 2019'un En İyisi !!!

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan
Mehmet Göktürk
3 saat önce, Olgu Erhan yazdı:

Olgucum, arabayı ben yapsam sorun yok. Yapılmışı sökmek sorun olabiliyor. 

Mesela bir evde onlarca metre su borusu var ama yeni döşemek için fayansı kırman gerek. 

Neyse ki her araba için trim nasıl sökülür videoları mevcut.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgucum, arabayı ben yapsam sorun yok. Yapılmışı sökmek sorun olabiliyor. 

Mesela bir evde onlarca metre su borusu var ama yeni döşemek için fayansı kırman gerek. 
Neyse ki her araba için trim nasıl sökülür videoları mevcut.

Çok haklısınız, ama emin olun yaşım yeterse ilerde, kablosuz teknoloji ile enerji alan ve bunu çift kamera olarak yapabilen teknoloji çıkarsa ilk ben tanıtacağım :)
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

peki iki ayrı kamera koysak daha iyi değil mi? Elimizde eski kameralar oluyor. Eskiyi arkaya yeniyi öne? Sence?

O zaman sadece power yeter.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
peki iki ayrı kamera koysak daha iyi değil mi? Elimizde eski kameralar oluyor. Eskiyi arkaya yeniyi öne? Sence?
O zaman sadece power yeter.

Olur tabi neden olmasın, A129 un olayı zaten park modu ve firma garantisinin sağlam olması. Birde wifi desteği + Gps için extra kablo derdi yok.

Örnek bende Panorama X2 var powera ayrı kablo gps e ayrı kablo arka kameraya ayrı kablo.

Park modu ilginizi çekmiyorsa eldeki kameralar ile dvm.

Çoğu araçta bagajda bile çakmaklık oluyor arka kamera bağlantısı çok çok basit oluyor.

Mesela ön camınızda Viofo A118c vardır farzı misal onu bi tane arka cama B1w ile desteklersiniz miss.
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Banggod Şahane valla, dün sipariş ettim JET hızıyla bu sabah kargo etmişler !! :koskos::f1:

QLMAbr.jpg

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

En basit neden çift kamera önemli, ( tam 20. Dk 27. Saniyeyi link atıyorum altta )

Mesela bu paylaştığım çekimde detaylara dikkat edelim ;

- Öncelikle gps yani hız bilgim kameraya işlenmekte ve şehir içinde hız sınırına uygun seyrediyorum Kanıt 1

- Önüme aniden yaya - çocuk yada bir araç çıksa ve ani fren yapsam, ön kameram kayıtta olduğu için ani fren yapma sebebim Kanıt 2

- Aniden fren yapmak zorunda kaldım ve arkamdaki genç motorcu %80 ihtimal ile ölür, arka kameram kayıtta kaskı takılı değil Kanıt 3

- Takip mesafesi hiç yok, arka kamera kayıtta Kanıt 4

- Tehlikeli motor kullanıyor, saçma sapan hamleler yapıyor arkamda, bunları kayıt altına alan gene arka kameram Kanıt 5

Bu heyecanlı genç motorcu olası en ufak bir frende 1 metre takip mesafesi yüzünden kesin ölecekti.

Eğer arka cam kameranız olmasaydı ne kask takmadığını kanıtlayabilirdiniz ( kask elinde geziyor ) nede takip mesafesinin bu kadar tehlikeli olduğunu.

İş bununla bitmiyor, bu arkadaş öldüğünde olası akrabaları amcası babası kardeşi hurrra "bizim en sevdiğimiz senin yüzünden öldü" diye üstünüze gelecekler. En azından videolar ile suçsuz olduğunuzu ispat etme şansınız oluyor.

Kasko kan parasını öder belki ama onu ödedikten sonra diğer aile fertleri size dava açmaya devam ediyor.

Yani kasko sizi mahkeme ve davalardan kurtarmıyor.

Fakat herşey, tüm kamera kayıtları elimizde ise mahkemenin seyri kesinlikle değişiyor. En azından karşı aile kamera kayıtlarında,ölen akrabalarının gerçekten suçlu ve kusurlu olduğunu gördüklerinde dava açmaktan vazgeçebiliyorlar. Birde o mahkemeler senelerce sürüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erdoğan Temur
Olgu Erhan
[mention=58668]Olgu Erhan[/mention] selam

70mai kamerası aldım. park halidede çekim yapması için aşağıdak kiti sigorta kutusuna bağlamak istiyorum.
Kamera 5V 2A ile çalışıyor ama bu alet KROAK DC12/24 V için 5 V 2.5A. Çalıştırmasında sıkıntı olur mu ? 

https://tr.aliexpress.com/item/KROAK-DC12-24-V-i-in-5-V-2-5A-Inverter-D-n-t-r-c/32850403089.html?spm=a2g10.search0103.3.134.7ea61366yIAK0U&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_4_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_10902%2Csearchweb201603_45%2CppcSwitch_0&algo_pvid=73365fce-dab5-4fe1-9cbf-019e070df256&algo_expid=73365fce-dab5-4fe1-9cbf-019e070df256-19

HTB1jvbfd.o09KJjSZFDxh69npXaU.jpeg_q50.jpeg

Sıkıntı olmaz, kamera gerektiği kadar akım çeker. bu satıcıdan alabilirsiniz,

https://goo.gl/gsvymz
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Boşuna Viofo demiyorum yani [emoji4]

MVopN9.jpg
Keşke kapasitör değişimi yapana kadar gönderseydim. Gerci benim sıkıntı kalmadı düzgün çalışıyor, meğer SD kart gidiciymiş, tamamen gitti, değiştirdim çalışıyor şuan sorunsuz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Seat Viofo A129 montajı

Viofo A129 Nissan Montaj

A129 Arka kamera gizle 02

A129 arka kamera gizle 01
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Bark
(düzenlendi)

Olgu bey merhaba. Tavsiye ettiğiniz Viofo A129 kameraya ilişkin indirim kodu hala geçerli mi? Gearbest ya da Aliexpresten de alınması mümkün müdür? Linkteki sitede fiyatı dövize bağlı sanırım 900 tl yi geçiyor. Bir de bu kameranın sürekli park modunda kalması aküyü zayıflatır mı. Zira benim emektar 1296P Super HD iki üc gün park modunda kaldığında Kuga'nın kafası karışıyor. Bütün göstergeler yanıp sönüyor, garip sesler çıkarıyor. akü takviyesi ile işi zor toparlıyoruz. İki kez başıma geldi. Bir de kamera döngüsel kayıt yapmıyor. 64 gb hafıza kartı dolduğunda kart dolu uyarısı veriyor. Yani eski kaydı silip üzerine kayıt yapmıyor. ayarlarını çok karıştırdım ama bu sorunu çözemedim. Her defasında Kamerayı bilgisayara bağlayıp kartı formatlıyorum. Yada kayıtları silmek zorunda kalıyorum.

iyi geceler dilerim. 

tarihinde İbrahim Bark tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

A129 u benim ortağa aldık ve dün montajını yaptım.. 

Döngüsel kayıt menüde var 1 ve 3 dakkalık seçenekler de var.. 

Akünüz zaten ölmüş İbrahim Bey. Siz tavan lambası bile kullanmayın bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu bey merhaba. Tavsiye ettiğiniz Viofo A129 kameraya ilişkin indirim kodu hala geçerli mi? Gearbest ya da Aliexpresten de alınması mümkün müdür? Linkteki sitede fiyatı dövize bağlı sanırım 900 tl yi geçiyor. Bir de bu kameranın sürekli park modunda kalması aküyü zayıflatır mı. Zira benim emektar 1296P Super HD iki üc gün park modunda kaldığında Kuga'nın kafası karışıyor. Bütün göstergeler yanıp sönüyor, garip sesler çıkarıyor. akü takviyesi ile işi zor toparlıyoruz. İki kez başıma geldi. Bir de kamera döngüsel kayıt yapmıyor. 64 gb hafıza kartı dolduğunda kart dolu uyarısı veriyor. Yani eski kaydı silip üzerine kayıt yapmıyor. ayarlarını çok karıştırdım ama bu sorunu çözemedim. Her defasında Kamerayı bilgisayara bağlayıp kartı formatlıyorum. Yada kayıtları silmek zorunda kalıyorum.
iyi geceler dilerim. 

➤Kamera Satın Alma linki : https://goo.gl/QbN31x
➤İndirim kodu : konimA129
Park kiti ile aynı anda sepete eklerseniz indirim kodunu ikisi için kullanabilirsiniz,
--- park kiti ---
https://goo.gl/My5Vr4

Mobilden değil Bilgisayardan almalısınız. Ödemede sorun çıkabiliyor yada sipariş iptal olabiliyor.

Ayrıca Bangood gümrük vergisini karşılıyor. Şöyle ki 6.91 $ farkla,
Türkey direct seçiyorsunuz ödeme kısmında

Viofo A129 modelini Banggood, gümrük vergisini de karşılayacağını açıkladı. Yeni eklenen “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle verilen siparişlerde gümrük vergisi ödemeyeceksiniz.

En uygun fiyat burası, tam set ortalama 745 tl ye falan geliyor ( fuse tabları ayrıca alıyorsunuz )

Ali vs alırsanız fena gümrük geçiriyorlar haberiniz olsun. Bangood ama gümrük anlaşması var videoda anlattım [emoji1360]

dc99a46d57748f160be09afb3a9e0d0c.jpg

Yorum bağlantısı
Talat Tekin

➤Kamera Satın Alma linki : https://goo.gl/QbN31x
➤İndirim kodu : konimA129
Park kiti ile aynı anda sepete eklerseniz indirim kodunu ikisi için kullanabilirsiniz,
--- park kiti ---

Mobilden değil Bilgisayardan almalısınız. Ödemede sorun çıkabiliyor yada sipariş iptal olabiliyor.

Viofo A129 modelini Banggood, gümrük vergisini de karşılayacağını açıkladı. Yeni eklenen “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle verilen siparişlerde gümrük vergisi ödemeyeceksiniz.

En uygun fiyat burası, tam set ortalama 745 tl ye falan geliyor ( fuse tabları ayrıca alıyorsunuz )

Ali vs alırsanız fena gümrük geçiriyorlar haberiniz olsun. Bangood ama gümrük anlaşması var videoda anlattım [emoji1360]
dc99a46d57748f160be09afb3a9e0d0c.jpg
Hocam selamınaleyküm.
arkadaş kamera alacak ucuz gpssiz uzun ömürlü fhd plakalar okuyacak kadar bir kamera arıyor. tavsiyeniz nedir. Selamlar
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Hocam selamınaleyküm.
arkadaş kamera alacak ucuz gpssiz uzun ömürlü fhd plakalar okuyacak kadar bir kamera arıyor. tavsiyeniz nedir. Selamlar

B1w

Kapasitörlü / uzun ömürlü olsun wifi olsun daha kalite olsun kamerası ;

B1w diyebilirm,

Mobilden olmaz, bilgisayardan almalısınız. Mobilde sıkıntı oluyor onay kısmında.

Satın Alma Link : https://goo.gl/f7fzjg
Kupon: 162e73 veya bgaumotor

Seçin Turkey Direct Mail 0.7 $ (Vergiler içinde gümrük vs. )

Blueskysea B1w Araç kamerası incelemesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

A129 u benim ortağa aldık ve dün montajını yaptım.. 

Döngüsel kayıt menüde var 1 ve 3 dakkalık seçenekler de var.. 

Akünüz zaten ölmüş İbrahim Bey. Siz tavan lambası bile kullanmayın bence. 

Teşekkür ederim Mehmet bey Akü 2.  yılını yeni doldurdu 82 Ah İnci Akü. Bem biraz da Ankaranın soğuğuna yormuştum. Kamera için çakmak elektitiğinden ayrı butonlu soket yaptırmıştım. Şimdilerde kameranın elektriğini butonla kesiyorum. Böyle yaponca şimdilik akü de sorun çıkarmıyor. İşin garibi aracaın servis bakımından bir gün( kampanyalı kış bakımı) sonra soğutma sıvısı eksik uyarısı verdi. (Servis kontrol ettik her şey normal demişti) Kendim Oped den 1 litrelik kırmızı antifiriz alıp yarım litre ekleyince uyarı gitti. 2013 kugaları servis geri çağırıp soğutma sistemimi elden geçirmişlerdi oysa. Akünün değerlwrini de ölçüklerini gayet iyi durumda olduünu da rapor etti servis ama hava birac soğuktu,  kamerayı da açık bırakmışım,  ağaçlara sokakdan gelip geçene iki gün çalışınca (araç 2 gün yattı - servis bakımından 3 gün sonrası) akü su koyverdi. Ben araba intihar ediyor zannettim doğrusu. Neyseki tedarikliyim takviye kablosu bulundıruyorum Komşunun clio ile takviye yaptık. Şimdilik sorun yok.

Bu arada gönderdiğiniz sticerları (içeriden) arka camlara yapıştırdım. Güzel oldu.

Tekrar teşekkür ederim. İyi hafta sonları dilerim.

4 saat önce, Olgu Erhan yazdı:

Kamera Satın Alma linki : https://goo.gl/QbN31x
➤İndirim kodu :  konimA129
--- park kiti ---

Cevap ve bilgilendirme için teşekkür ederim Olgu bey ilgileiniyorum. Bütce elverirse benim emektar kamerayı değiştirmek istiyorum. İyi hafta sonları dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kameranın ekranı kapali mı? Bende 5 yıllık akü varken bile kamera 7/24 kayittaydi birşey olmuyordu.

Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
10 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kameranın ekranı kapali mı? Bende 5 yıllık akü varken bile kamera 7/24 kayittaydi birşey olmuyordu.

Kamera ekranını bir kaç sn.  sonra kapatıyor. Ben açmak istersem butona basıyorum. Sürekli açık kalmıyor yani.

Benim tahminimce (bilgiye sahip değilim) Yeni teknoloji araçların beyinleri,  buna benim araçtaki prins liquimax'in beyni de dahil,  araç stop etmiş park halide iken de akuden enerji kullanıyor. Zira araç sürekli uyanık. Kumandaya basmaya gör.

Yorum bağlantısı
İbrahim Bark

Merhaba Olgu bey.

Viofo A129 kamerayı Ankara da arkadaşım Avni bey için bu gün sipariş verdik. Gelince montajını yapacağız inşallah. Kit 735 küsür tl tuttu. 

inclemeleriniz ve bilgiöendirmelerinşzden istifade ediyoruz.

Teşekkür eder,  iyi geceler dilerim.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
On 24.02.2019 at 21:15, İbrahim Bark yazdı:

Merhaba Olgu bey.

Viofo A129 kamerayı Ankara da arkadaşım Avni bey için bu gün sipariş verdik. Gelince montajını yapacağız inşallah. Kit 735 küsür tl tuttu. 

inclemeleriniz ve bilgiöendirmelerinşzden istifade ediyoruz.

Teşekkür eder,  iyi geceler dilerim.

Rica ederim, en kısa zamanda gelir inş. Kutu resimlerini bekliyoruz burada. :koskos:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...