İçeriğe Yönlendir

Audi A4 - Araç Bakımında Hangi Ürünleri Tercih etmeliyim ?

Ömer Faruk BOZKURT

Recommended Posts

Ömer Faruk BOZKURT

Merhaba arkadaşlar; 

Ocak ayının sonunda şehir dışına çıkacağım yolculuktan önce aracımı bakıma sokacağım. 

Yağ-Yağ Filtresi-Polen Filtresi-Hava Filtresi değişimini yaptıracağım. 

Aracım 2005 Model 1.6 motor Audi - A4 (75 kW)

Araç Kataloğunda 

Uzun ömürlü bakım 
Multigrad hafif yağı VW 503 00 şeklinde bir madde var. Araçta LPG'de mevcut Buna göre hangi yağı tercih etmeliyim ? 

Birde Filtrelerde Hangi Marka ve Model Ürünü Tercih Etmeliyim? Bilgi Verirseniz Sevinirim. 

İyi Forumlar.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Merhaba;

Audi için filtre grubunda mann, hengst, mahle gibi Alman OEM markalarını tercih edebilirsiniz. İnternette de bolca var.

Otomobilinizdeki motor hitler motor tabir edilen VAG grubunda çokça kullanılan bir motor, kullanabileceğiniz yağ skalası oldukça geniş, Mobil, Castrol ya da bir üst segmentte Motul, Liqui Moly gibi bir markanın 5W-30 ya da 5W-40 bir yağını kullanabilirsiniz. Daha önce ne kullanıldığı da önemli.

Maslak'a gitme şansınız varsa Mekatronik Servis Akif ustaya selamımızı iletirseniz gerekeni fazlasıyla yapacaktır zaten. https://www.facebook.com/ARBmekatronikservis/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Faruk BOZKURT

İlginize teşekkür ederim Selim bey 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

liqui moly'nin specs'lerinizi karşılayan modelini tavsiye ederim. Ben toptec 4200 tercih ettim. Yağ markası değişeceğim için de önce liqui moly'nin enginie flush'ını kullandım. 

Motor sesinin azaldığını bariz hissettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...