İçeriğe Yönlendir

1975 Renault 12TL Restorasyon

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Hayırlısı olur inşallah, sabırlar dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Sabırsızlıkla tamamlanmasını bekleyeceğim bir konu daha. Hayırlısı olsun abi. Çok güzel olucak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Kolay gelsin. Zevkli bir o kadar da meşakkatli bir hoby, keyifle takip edeceğim. ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Böyle bir çalışma bekliyoruz :)

arkadaş insan bir mesaj önce bir uyarı işareti falan koyar.tatlı tatlı okuyordum.resmi gördüğüm an gözlerim görmeyi durdurdu.yapmayın böyle :D

Yorum bağlantısı
Misafir

arkadaş insan bir mesaj önce bir uyarı işareti falan koyar.tatlı tatlı okuyordum.resmi gördüğüm an gözlerim görmeyi durdurdu.yapmayın böyle :D

Niye ya ne güzel olmuş işte :D Romenler yapmış dacia işte :D
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Maşallah abi, hızlı ilerliyecek bu konu inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Arabayı kumlamaya sokup sokmamak arasında kaldık. Amerikan ve Alman arabalarının kaporta sacları kalın olduğu için kumlama yapılabiliyor. Renoya da yapılabileceği söylendi. Tam ikna olmadım. "Sadece ön kaputu gönderelim, problem olmazsa arabayı yollarız" dedim. Bekleyip göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kumlama yapan yer adım adım gitsin tabana fazla inceliyorsa dursun. kumalama iyidir de sora acilen güzel çinkolu boya ile spreylemek lazım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bu arabaların bu kadar çabuk çürümesinin nedeni saç kalınlığı mıdır? Bizimki hatırlıyorum 10. yılda kapı altları, marşpiyel komple çürümüştü. İlk sahibiydik.

Yıkarken boya rengi beze çıkıyordu.

R9'lar mesela kolay kolay çürümez. Teknoloji farkı olsa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

oooo benlik bir konu başladı. forumda bu tür konuları gördüğüm zaman daha bir şevkle tıklıyorum. inşallah gelişmeler hızlıca ilerler de fazladan sabırsızlanmayız.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu arabaların bu kadar çabuk çürümesinin nedeni saç kalınlığı mıdır? Bizimki hatırlıyorum 10. yılda kapı altları, marşpiyel komple çürümüştü. İlk sahibiydik.

aynı soruyu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Sac kalınlığından ziyade sacın metal bileşenleri oksitlenmeye çok müsait. 

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Evren görünenden öte görünmeyenler sıkıntı yaratır. Alt taban sacını , ön çamurluk içlerini , marşbiyellerini ve şüpelendiğin her yeri yıldız uçlu ince bir tornavida  ile vura vura kontrol et. Boyayı solver yardımıyla veya yakarak saca kadar mutlaka indir. Başlamışken renk konusunda iyi düşün 75 lerdeki turuncuyu dene dahada güzel olur. :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hayırlısı olsun, geri vites lambası harika.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Evren görünenden öte görünmeyenler sıkıntı yaratır. Alt taban sacını , ön çamurluk içlerini , marşbiyellerini ve şüpelendiğin her yeri yıldız uçlu ince bir tornavida  ile vura vura kontrol et. Boyayı solver yardımıyla veya yakarak saca kadar mutlaka indir. Başlamışken renk konusunda iyi düşün 75 lerdeki turuncuyu dene dahada güzel olur. :yes:

Renk kararını çoktan verdim. Şimdilik sürpriz.  ;)

hayırlısı olsun, geri vites lambası harika.

O lambayı ilk gördüğümde beni benden almıştı.  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Yeni nesil araç kaporta sacı ya alüminyum oranı yüksek yada galvanizli levha kullanıldığı için daha geç paslanıyor veya çürüyor. Kalınlık ikinci plan [emoji6] tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Evren Barış Özbek

Arabayı Fred Çakmaktaş ve Barni Moloztaş için hazırlıyoruz.  :shok:

12936704_10153743560909830_3900186501541

12928247_10153743562089830_3175564826779

12920242_10153743562284830_4305855422857

12938145_10153743562524830_1089916194746

12923243_10153743563459830_1012023141429

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Ohh ne güzel efil efil [emoji6] iş uzun demek ki kolay gelsin

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bagajı açınca arka tekerleri gördüğüm Serçe olmuştu ama, bu açıdan ön teker görmek bir garip geldi.

Güzel olacak inşallah. :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

saaaalam girişilmiş.. bütçe ne civarda acaba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...