İçeriğe Yönlendir

Katılım Bankacılığı Hakkında Bilgiler

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Servet Aydın
3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Plazada yemek yiyorlar. Fark o.

Bizde tandır yiyoz 

3 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Herkes Ali ye çalışıyor bize çalışan yok. Ateşlesene şu kardeşine bi 30.000 avro

Hemde avro 

2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

danışma kurulunun ilkelerine uygunum diyor hocam, danışma kurulu kim? helva eşiliğinde sohebt edebiliriz, herşeyi yazamıyoruz

11 ay parasını aldığı portifi , son ay ödeme gecikinc elinden alıyor :)

Bizde alıyoruz, son zamana kadar ödenen rakamdan yıpranma payını kesip kalanı müşteriye iade ediyoruz 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Petrol olsa internet bankacılığında alır mıydınız

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Almayız. Bizde döviz yok kasada veya fonda. Hep tl. Ancak yurt dışı ödeme zamanı döviz çevrimi var 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
13 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

vay gomonist vay.

(Necm, 53/39) :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
31 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

(Necm, 53/39) :D

:D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
19 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

@Ali Cihangiroğlu  abi dogru tektir den kastim sadece "faiz haramdir" Kismiyla alakaliydi. Sürçü lisan ettiysem affola..Baska bir anlam dusuncesiyle yazmadim.

:good1:  Faiz kesin haramdır evet, gerisi zaten bildiğin gibi...

16 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

danışma kurulunun ilkelerine uygunum diyor hocam, danışma kurulu kim? helva eşiliğinde sohebt edebiliriz, herşeyi yazamıyoruz

11 ay parasını aldığı portifi , son ay ödeme gecikinc elinden alıyor :)

landını alırım valla :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
On 06.01.2019 at 22:03, Mehmet Göktürk yazdı:

bu adamları dinlemeyin.

bir dedikleri bir dediklerini tutmaz. Her sakal bırakanı dinleyecek olursak işimiz zor olur.

Değişir.

Onlar genelde finans verirken kazıklarlar. kar payı da bu nedenle yüksek olabilir. 

Herakleitos’a göre, evrene sadece duyuları ile bakanlar evrenin sadece
görünür kısımlarını görürler.  
“Bu Logos, bütün zamanlar için hakikat olsa da, insanlar onu duymadan önce ve ilk kez duyduklarında da 
anlamaktan acizdir. Her şey bu Logos’la ahenk içinde gerçekleşse de insanlar, benim her birini kendi doğasına 
göre ayırıp ne kadar doğru olduklarını gösterdiğim gibi, kelimelerle ve eylemlerle karşılaştıklarında onu hiç 
deneyimlememiş gibi davranırlar. Ve diğerleri, uyanıkken ne yaptıklarını bilmezler, tıpkı uykuda ne yaptıklarını 
bilmedikleri gibi.” 
--

Kitabı yeni bitirdim; İsterseniz okuyun.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Konuyu biraz okudum. 

Dini hassasiyet konusunda bazı insanlar fetva boyutunda hassasiyet gösterirken bazıları da takva boyutunda hassasiyet gösterirler. 

Bu sebeple işin fetva boyutunda sorun yok gibi görünüyor. 

Ancak takva boyutunda şaibeli noktalar var. O yüzden bu hassasiyetteki insanlar uzak duruyorlar. 

Tabi herkesin inancı ve hassasiyetleri kendini ilgilendirir. Bence tartışmaya çok müsait ve benim de gerçekten helal olduğu noktaaında şüphelerim var. Bana uymuyor yani. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yani sıtti sene başımızı kaldıramayuk diyorsun?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kişiden kişiye değişiyor durumlar. Sizin için sorun yoksa zaten 60 sene beklemenize gerek yok. 

Herkes sizin gibi düşünmeyebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
On 07.01.2019 at 17:04, Mehmet Göktürk yazdı:

Lokum Atelyesi'ne mutlaka git.

Atelyenin yerini de söyle gitmek isteyenlr faydalansın bari😋

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Katılım hesabında, faizin sakıncalı olması düşüncesine yönelten nedenlerin ortadan kaldırıldığı gelir getirici aktiviteler banka tarafından yapılır sadece. Piyasada diğer faizlere görece orantılı bir gelir ortaklığı payı geri ödenir. Sizden aldığı parayı sakıncalı bir operasyonda kullanmaz. Aynı zamanda kendisi batarsa paranız batacaktır. Ama batmaz. bu nedenle güvendesiniz.
Batmazsa sürekli Garanti ise para ne farkı kalıyor. Hani kar zarar ortaklığı vardı. Batmama garantisi nasıl oluyor ?

Ben kredi konusunu su sekilde biliyorum, siz bir araba alacaksiniz, bankaya basvuruyorsunuz kredi alacakmis gibi. Banka size kredi seklinde para vermek degilde arabayi kendisi alip size kar ederek satmis seklinde oluyor. Yani ben araba alacagim bana kredi ver demiyorsunuz da banka o arabayi alip size kârini koyarak satiyormus gibi oluyor. Banka size verdigi paradan bu sekilde kazaniyor. Faiz olmuyor size mal satiyor. [emoji4]
Nedense bunu duyunca aklıma muta nikahı geliyor. Kusura bakmasın kimse de.[emoji85][emoji85]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Şöyle bir detay vereyim bu arada. Kuveyt 'in kredi kartı var. Dalgınlıktan bir gün geç ödedim. Bir sonraki ay da cezası vs. varsa diye hesapta bakiye bıraktım.
İlave herhangi bir kesinti ceza falan olmadı. Şaşırdım tabi bu duruma. Normal bir bankadan farklı yani.
Kuveyt Türk Merkez bankasına bıraktığı için oradan gelen faizi müşteri parasına karıştırmıyormuş. Onu almak zorundalarmış ama. O parayı hayır kurumlarına aktarıyoruz dedi. Üst yöneticilerden biri.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İki ay üst üste zarar versin ana para kalmasın sistemde kim kalır. Bir düşünün . Benim mantığıma uymuyor. Bu insanların duygularını rahat ettirmek için yapılan bir sistem. Faiz yok tamam rahatım demek insanları faiz almıyorum demeleri için oluşturulmuş sistem. Piyasa şu anda kötü zarar etmeyen firma yok gibi. Eee bunların çalıştığı tüm firmalar karmı ediyor ki her ay kar veriyorlar. Benim fikrim hepsi aynı katılımda aynı normal bankada aynı. Kendinizi rahat hissetmek istiyorsanız katılıma paranızı yatırırsınız. Ama sonuç aynı. Ben ticaretle uğraştığım için 5 sene önce bize geldiler malı biz sizin adınıza alalım siz bize ödeyin dediler. Bir arsa geldi başvuralım dedik. Arsa’nın maliyeti diğer bankadan çekeceğimiz kredi ile aynıya geliyor . Hesaplaması bile aynı. 3 yıl ödemeli . Güya faiz yok. yahu aylık taksidi bile aynıydı. Neyse herkes istediği gibi düşünebilir. Benim gözümde tüm hepsi aynı. Burda ne kadar tartışsak öbür tarafta sonuçlarını herkes kendisi çekecek.
Abi tam da bunu düşünüyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Neyse ben ilk mesajımda belirtim ne düşündüğümü
Sonrasında benzer mesajlarda gelmiş farklı kişilerden aynı yönde
Bu işlere girenlerin gönülleri ferah olduktan sonra bana birşey demek düşmez ama bu ülkede binlerce kişinin paraları cebe indirildi katkı payı adı altında ve insanlar mağdur edildi
Girerken batmasına çıkmasına ortak oldular. O da battı (batırıldı).
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Cihangiroğlu dedi ki bana, ben portif işine gireceğim ama nakitim yok, sen bana portif ver, bende kiralayıp para kazanayım. Dedim ki hay hay.
Portif 100bin tl. Ali, aylık bana 12bin öde 12 ay eşit taksit ile, portif senindir. 

Ali aldı kullanıyor para kazanıyor. Bende finansal gücüm ile Ali'den para kazandım. Katılım veya normal bankalar. Farklı ne yapıyor? 
Cinangiroğlu geliyor a bankasına. Ben portif alacağım veya kumar oynayacağım. 100bin lazım. Banka diyor ki al sana 100 bin. Aylık 12bin öde 12 ayda bitir.
Farkı?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Birinde taksit bitene kadar ürün sana faturalı değil

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Birinde taksit bitene kadar ürün sana faturalı değil
Arabaya veya eve kredi çektiğimizde de benzer durum var hocam [emoji848]
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Mehmet Kaya yazdı:

Arabaya veya eve kredi çektiğimizde de benzer durum var hocam emoji848.png

Yoo fatura sana.. para da bankana yatıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...