İçeriğe Yönlendir

Connect - Motor ışıgı yanıyor.

Ali Önal

Recommended Posts

Bahadır Taşpolat

Telefondan fotoğraf açılmadı bende

araçta fark edebildiginiz bir durum var mı? Tekleme, çekiş düşüklüğü gibi herhangi bir şey

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
24 dakika önce, Ali Önal yazdı:

Motor arızası ışıgı yandı sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim 

https://photos.app.goo.gl/BtZq6wiunuBySKV49

Bu ışık genel bir arıza ışığıdır. Sorunu sadece ışığa bakarak bulmak çok zor. IDS cihazıyla veya idareten herhangi bir yerde arıza kodlarını okutarak burada paylaşın.

3 dakika önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Telefondan fotoğraf açılmadı bende

araçta fark edebildiginiz bir durum var mı? Tekleme, çekiş düşüklüğü gibi herhangi bir şey

Yanan ışık bu:motor-ar%25C4%25B1za-lambas%25C4%25B1.jp

Yorum bağlantısı
Ali Önal

Hiç birşey yok sabah 23 kolometre kullandım istop ettim akşam çalıştırdım 100 metre gitmeden motor arıza ışıgı yandi herşey normal çekişinde hiç değişiklik yok yüksek devirde kullanmadım zaten bakımada 3 bin falan var daha 

3 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Bu ışık genel bir arıza ışığıdır. Sorunu sadece ışığa bakarak bulmak çok zor. IDS cihazıyla veya idareten herhangi bir yerde arıza kodlarını okutarak burada paylaşın.

Yanan ışık bu:motor-ar%25C4%25B1za-lambas%25C4%25B1.jp

Evet bu işik yandı istop ettim birdaha denedim sönmedi

4 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Tüpten olur genelde

Dizel 75 beygir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok amaçlı arıza lambasıdır bu..

Arıza koduna bakmak gerekir. 

Herhangi bir anormallik seziyor musunuz.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Önal
14 dakika önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Makinaya baglanip bakilmasi lazim

Cumartesiye kaldı servise götürüp bilgisayara baglatayım şimdiden teşekkür 

15 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok amaçlı arıza lambasıdır bu..

Arıza koduna bakmak gerekir. 

Herhangi bir anormallik seziyor musunuz.. 

Abi ilk defa dizel aracım oldu hıç bişi hissetmedim cumartesi kaldı bi bilgisayar baglatayım şimdiden teşekkür 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Biryerlerde bir müşür arıza vermiş olabilir.En iyi ihtimalle.Kesin sonuç bilgisayara bağlanmadıkça anlaşılamaz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Önal

Bilgisaya baglandık egr tıkanmış  şimdilik söndü ama ilerde yine yanar dedi ustam,sizce ne yapmalıyım teşekkür şimdiden 

Yorum bağlantısı
Ali Önal
38 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

egr değişcek en sonunda.. temzilik ile kurtulmuyor

1500 yada 2000 bin tl 

Yorum bağlantısı
Ali Önal

Egr degiştirmesen oyle kullansam ne olur ne gibi zarar verir araca 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

devamlı açık kalırsa iyi değil. kapalı mı açık mı kaldı diye söküp bakmalı. kapalı konuma getirlebilir. ama arıza lmabsı yanar

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
On 12.01.2019 at 08:50, Ali Önal yazdı:

Bilgisaya baglandık egr tıkanmış  şimdilik söndü ama ilerde yine yanar dedi ustam,sizce ne yapmalıyım teşekkür şimdiden 

herhangi bir yazılımcıda daimi olarak yazılımsal iptal yapılırsa hiç bir sorun olmaz, sadece ileride mekanikçide egr'yi söktürüp temizletip kör conta ile kapatırsınız, cillop gibi olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bahadır Taşpolat

egr iptali diye aratırsanız istanbulda yapan çok firma var. isim vermek yasak mı bilmiyorum forumda

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
egr iptali diye aratırsanız istanbulda yapan çok firma var. isim vermek yasak mı bilmiyorum forumda

Reklam amaçlı yapılmadığı sürece sorun yok.
Yorum bağlantısı
Ali Önal
(düzenlendi)

İptal degilde temizletsem nasıl olur ilerde yine yanarmı  yada başka ne yapılabilir yenisi 1500 yada 2000 tl

tarihinde Ali Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

egr iptali motor için faydalı ve egr'nin kendisinin arızalanmasına harcayacağınız para yüksek ve gereksiz. muayanede herhangi bir problem oluşturmuyor. ben senelerdir iptal kullanıyorum tavsiye ederim.

temizletmeyi yaptırıp sonra da iptal ettirebilirsiniz. eğer egr arızalı değilse temizletme mantıklı olur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Önal
8 dakika önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

egr iptali motor için faydalı ve egr'nin kendisinin arızalanmasına harcayacağınız para yüksek ve gereksiz. muayanede herhangi bir problem oluşturmuyor. ben senelerdir iptal kullanıyorum tavsiye ederim.

temizletmeyi yaptırıp sonra da iptal ettirebilirsiniz. eğer egr arızalı değilse temizletme mantıklı olur

yakıtı etkiliyormu peki 75 beygir benim aracım

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

eğer ilk çalıştırmada çok kısa kullanmıyorsanız yakıt farketmez, ama evden işe mesela motor daha ısınmadan kapatabiliyorsanız çok hafif bi artış hissedilebilir belki oda olmaz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...