İçeriğe Yönlendir

Fluence - Bagaj Kendiliğinden Açılıyor

Bedirhan Şimşek

Recommended Posts

Bedirhan Şimşek

Merhaba sayın üyeler yine saçma bir fluence arızasıyla karşı karşıyayım.

Bu sefer ki durum biraz enterasan ; 

Araç kendi kendine bagaj açıyor ve ekrandada sesli, yazılı olarak bildiriyor. 10 dakika sonrada kapanıyor. Bazen bagaj hiç açılmıyor sıkışıyor bazende anlamsızca açılıyor.

Sanayide gösterdiğimde sorun ara sıra olduğu için ( haftada 4-5 ) kesin birşey söyleyemeyiz kilitden de olabilir sistemdende beyindende cevaplarını aldım.

kilit fiyatı sorduğumda 650 tl gibi bir ücretden bahsettiler.

Var mıdır fikri olan ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Konunuzu uygun basliga tasidim bilginize.

Bence elektriksel bir problem gibi gorunuyor.Sigortasi vs varsa kisa sureli cikarmakla baslayabilirsiniz.peki araci kilitleme yaptiginizda da aciyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Anahtarda bagaj açma var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bedirhan Şimşek
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Konunuzu uygun basliga tasidim bilginize.

Bence elektriksel bir problem gibi gorunuyor.Sigortasi vs varsa kisa sureli cikarmakla baslayabilirsiniz.peki araci kilitleme yaptiginizda da aciyor mu?

Yazdıktan sonra fark ettim yanlış olduğunu taşıyamadım bir türlü teşekkür ederim.

Bazen kilitleme yaptığımda kilitlemiyor geri atıyor.

Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Anahtarda bagaj açma var mı?

var ama o da işe yaramıyor malesef.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

kart mi anahtar mi? sani bey nokta atis yapmis ama yine de belki ise yarar diye yazdim.

Yorum bağlantısı
Bedirhan Şimşek
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bagaj açma düğmesinde sorun var. Kroniktir. Düğme değişince durum düzelmesi gerekiyor.

Şu parça sorunlu olmalı.

https://www.otoerdem.com/renault-fluence-bagaj-kilit-acma-dugmesi-906061562r-urun-29386.html

200.000 km geçtikten sonra araba inanılmaz şapşallaşmaya başladı tabiri caizse. Düğme bazen açıyor bazen açmıyor düğmede bir problem olabilir belki ama kapalı halde kendi kendini açması sonra tekrar kapatmasını çözemedim. 

Yorum bağlantısı
Bedirhan Şimşek

Anahtar Alpay Bey.

Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Fiyat cok uugun zaten alinip denenebilir bence..

haklısınız bagaj açma düğmesini bir deneyeceğim. @Sani Gerşon çok teşekkürler parça linkine kadar zahmet edip göndermişsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Bedirhan Şimşek yazdı:

200.000 km geçtikten sonra araba inanılmaz şapşallaşmaya başladı tabiri caizse. Düğme bazen açıyor bazen açmıyor düğmede bir problem olabilir belki ama kapalı halde kendi kendini açması sonra tekrar kapatmasını çözemedim. 

Düğme dediğimiz aslında bir switch. Oradan yağmur suyu aldığı için 200bin km yine iyi dayanmış. Genelde 80bin'i zor görüyor.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bagaj kapağına giden tesisatta kısa devre başlamıştır

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Düğme dediğimiz aslında bir switch. Oradan yağmur suyu aldığı için 200bin km yine iyi dayanmış. Genelde 80bin'i zor görüyor.

80 binde iken değişti demekki :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...