İçeriğe Yönlendir

Focus I - Kayış Çevresindeki Plastik Parçaları

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

mMLRdZ.jpg

Arkadaşlar bir kaç haftadır sabah soğukta ilk çalıştırmada anlık kayış sesi duyuyordum. Bugün baktığımda sol tarafta dikkat ederseniz minik siyah parçalar var. Birini elime aldım esnek bir şekilde sanki kayış parçası. Kayışı inceledim üzerinde çatlak vs yok başka bir şey olabilir mi ? Bu arada kayış 1 buçuk senelik.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Fotograftan tam anlasilmiyor ama kayisin kenarlarinda hafif kopmalar var gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)
31 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Triger değişirken v kayış ve gergi rulmanları da değişti mi?

Koray bey triger 120binde  benden önceki sahibi değiştirmiş ben sadece görünen kayışı değiştirdim  şu an 170bine geldi araç. rulmanları ara tatilde serviste göstereceğim

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kayış parçalanıyor, muhtemelen yalpalayan bir şeyler var.. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
22 dakika önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Koray bey triger 120binde  benden önceki sahibi değiştirmiş ben sadece görünen kayışı değiştirdim  şu an 170bine geldi araç. rulmanları ara tatilde serviste göstereceğim

Rulmanlar tekleme,dalma vs yaparsa kayışı ufak ufak traşlayıp kopartabilir ihmal etmeyin.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Rulmanları değiştirmeyen bir arkadaşımın trigeri kopmadı kayış ortadan yarıldı boylamasına.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bugün dikkat ettiğimde aracı çalıştırdığımda gösterge ışıkları önce cansız yanıyordu sonra gaza yüklenince kayış sesi ile birlikte ışıklar canlandı. Farlar da seyir halinde anlık hafif gidip geldi. Kayış acaba gevşek mi şarj dinamosu tam tutmuyor mu?yazın konjektör değişimi için dinamo söküldü takan kişi çok ehil biri değil gibiydi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yarın yolda kalabilirsiniz, acilen gösterin ustanıza

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yarın yolda kalabilirsiniz, acilen gösterin ustanıza

Yarın uğrayacağım çağlar bey sizin fikriniz nedir acaba?gergi yayı mi alternatör mü gevşek ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gergi kaynaklı sorun olması çok muhtemel, koparsa, sıkışırsa masraf x 10 misline gider

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bugün bosh servisine gittim durumu da anlattım...lambaların sönükleşmesi şarj dinamosundan komple değişmesi gerek dedi. Kayış anlık boşa düşüyordur belki gevşektir gergi yayına bak dedim oralı olmadı.Peki kayış parçaları ne olacak dedim gergi ve rulmanlarda sıkıntı yok bozuk şarj dinamosu yapar bunu dedi. Bakarak gözle nasıl anladı onu da bilmiyorum. Şarjı ölçtüler 14.7 15 v gösteriyor çok yüksek tamiri olmaz değişecek dedi. Peki beyinde sıkıntı olabilir mi dedim şu 2 tane diyot arızası mevzusu için. Beyinle hiç alakası yok Bu işin dedi. Emin mısın boşuna 1000 tl masraf yaptırma bana dedim beyin nereeeşarj dinamosu nere dedi eyvallah dedim ayrıldım...konusu çok konuşuldu dinamoyu değiştirip aynı şarj sıkıntısı yaşayanı beyindeki diyot onarılmadan olmuyor diye . Konu kayışla açıldı şarj dinamosu fazla şarj ediyor ondan dedi işin içinden çıktı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 dakika önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Bugün bosh servisine gittim durumu da anlattım...lambaların sönükleşmesi şarj dinamosundan komple değişmesi gerek dedi. Kayış anlık boşa düşüyordur belki gevşektir gergi yayına bak dedim oralı olmadı.Peki kayış parçaları ne olacak dedim gergi ve rulmanlarda sıkıntı yok bozuk şarj dinamosu yapar bunu dedi. Bakarak gözle nasıl anladı onu da bilmiyorum

bol sabır dilerim?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bol sabır dilerim?

Adama kayış sıkıntı olmasın değişmesi gerek mi diyorum o sıkıntı değil kolay koparsa bişe olmaz diyor.Elektrikçiye arka cam rezistansı sigorta yaktı buna bak kaçak mı var ne diye,camcıya götür dedi. Böyle bi mantıkta olan kendine iyi usta diyen bir esnaf güruhu var burada...en iyisi adana ya  da kayseri'de önce beyin için sonra da kayış sıkıntısı için göstereceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)

Bugün rölantide motorun v kayışının geçtiği tüm kasnakları gözle kontrol ettim. Gergi bilyası falan stabil hareket ediyor ama en altta ortada çiftli kasnak gözle farkedilecek milimetrik oynama yapıyor. Sanırsam krank kasnağı fotoğrafı bu 

V9E6Xj.png

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...