İçeriğe Yönlendir

Focus I - Fan Sigortası Atıyor

Hasan Güngör

Recommended Posts

Hasan Güngör

Selemlar,

Fan sigortam 30 luk atmakta ustama götürdüm fan kablolarının yönünü değiştirdi.Böylece atmadan bi 3 aya yakın kullandım ancak bu sabah baktım yeniden atmış.Hararet göstergesinde herhangi bir değişiklik olmamakta olumsuz olarak.Bunun sebebi ne olabilir?Başına gelen var mı ?

Yorum bağlantısı
Seyit Gazi
28 dakika önce, Hasan Güngör yazdı:

Selemlar,

Fan sigortam 30 luk atmakta ustama götürdüm fan kablolarının yönünü değiştirdi.Böylece atmadan bi 3 aya yakın kullandım ancak bu sabah baktım yeniden atmış.Hararet göstergesinde herhangi bir değişiklik olmamakta olumsuz olarak.Bunun sebebi ne olabilir?Başına gelen var mı ?

günaydınlar aynı sorun bende de baş gösterdi şöförden taraftaki fanın çalışmadığını fark ettim Klimayı açınca elektrikçime gittim sigorta atmış dedi değiştirdi çalıştı neyse eyvallah dedim
dün yine bi baktım fan çalışmıyor yine açtım kabuttaki sigorta kutusunu yedek vermişti değiştirdim ama yine çalışmadı sigortanın atıp atmadığını nasıl anlarız ortasındaki metal kısım mı kopuyor.
sorununuzu çözerseniz paylaşın lütfen.

Yorum bağlantısı
Hasan Güngör
3 saat önce, Seyit Gazi yazdı:

günaydınlar aynı sorun bende de baş gösterdi şöförden taraftaki fanın çalışmadığını fark ettim Klimayı açınca elektrikçime gittim sigorta atmış dedi değiştirdi çalıştı neyse eyvallah dedim
dün yine bi baktım fan çalışmıyor yine açtım kabuttaki sigorta kutusunu yedek vermişti değiştirdim ama yine çalışmadı sigortanın atıp atmadığını nasıl anlarız ortasındaki metal kısım mı kopuyor.
sorununuzu çözerseniz paylaşın lütfen.

evet metal kısım kopmakta.Benim kaput daki 30 luk atmakta.bugün değiştirdim ve 20 km falan yaptım .yine atmış .ustaya götürcem artık ama daha önce iki kez götürmüştüm bu konuda ve tamamen yaptığını söylemişti:)

2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Fan motoru sıkışıyor olabilir.

??????

Yorum bağlantısı
Seyit Gazi
On 08.01.2019 at 13:50, Hasan Güngör yazdı:

evet metal kısım kopmakta.Benim kaput daki 30 luk atmakta.bugün değiştirdim ve 20 km falan yaptım .yine atmış .ustaya götürcem artık ama daha önce iki kez götürmüştüm bu konuda ve tamamen yaptığını söylemişti:)

??????

Kardeşim bu gün elektrikçime gittim yine fanımın çalışmadığını söyledim ve işin garibi sigorta da atmamıştı
söktük test ettik evet küçük olan yani şöförden taraftaki fan motorum yanmış. ve fan motoruda malesef ayrı satılmıyor elektrikçim bobinajcıya gönderdi radyatör fanımı oda tamir olamayacağını elinde de hiç fan motoru olmadığını elektrikçimde elinde bulunan focusların tekli radyatör fanını gönderdi küçük fan motorunun yerine onu taktırlar ve şuan güzelce çalışıyor hatta küçük motorun yerine tekli fan motoru takıldığı için büyük motordan daha iyi üflüyor 
1. evrede çalışmasına rağmen ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...