İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Klima Sanırım Çalışmıyor

Volkan Eyi

Recommended Posts

Volkan Eyi

Herkese merhaba. Bu sabah araca bindiğimde ön camın aşırı buğu olduğunu görünce rölantide klimayı açtım. manuel klima  sıcak konumunda. AC lambası yandı fakat buğuyu çözmedi. bende çalışıp çalışmadığından emin olmak için otoparka gittiğimde kaputu açıp kontrol etmek istedim. (anladığım kadarıyla)  kaput açıkken klimanın düğmesine basınca AC lambası yanıyor, motordan tık diye röle sesine benzer ses geliyor. radyatör fanı dönüyor. sanki klima açılınca motordan gelen seste artmadı.  fakat eskiden bir çekiş düşmesi ve klima açılınca rölantide bir oynama olurdu onu da fark edemedim. bu arada mersinde sabah 3 dereceydi. kalorifer musluğu bozuk olduğu için direk sıcak bağlı. sorun varmı emin olamadım.  

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

araç klimaları sadece soğutur diye biliyorum ısıtma ancak motor ısındığı zaman gerçekleşir...

Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
30 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

araç klimaları sadece soğutur diye biliyorum ısıtma ancak motor ısındığı zaman gerçekleşir...

Doğrudur benim araçta da ısıtma özelliği yok klimanın, buğu çözmek amaçlı kullanmak istedim fakat çalışmadı gibi geldi. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Ford Focus ta dış sıcaklık +4 nin altına düşünce klima çalışmıyordu diye hatırlıyorum. Sorun bu olabilir hava ısınınca klimanız çalışacaktır. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
3 saat önce, Mustafa Erkan yazdı:

Ford Focus ta dış sıcaklık +4 nin altına düşünce klima çalışmıyordu diye hatırlıyorum. Sorun bu olabilir hava ısınınca klimanız çalışacaktır. 

inşallah dediğiniz gibidir. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Klima kompresörü üstten bakınca görünüz.
Devreye girince kasnağın içi dönmeye başlar.
Motor soğukken buğu çözme gecikir.
Sonuçta camdaki buğu sıcakla kuruyacak klima da yeni buğu oluşumunu önleyecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
On 10.01.2019 at 23:14, Mehmet Ozyurek yazdı:

Klima kompresörü üstten bakınca görünüz.
Devreye girince kasnağın içi dönmeye başlar.
Motor soğukken buğu çözme gecikir.
Sonuçta camdaki buğu sıcakla kuruyacak klima da yeni buğu oluşumunu önleyecek.

Mehmet bey dediğiniz kısmı kontrol edeceğim. Bilgilendirme yaparım. Yanıtınızı için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...