İçeriğe Yönlendir

Sadece LPG'de Çalışan Araba Muayeneden Geçer mi?

Beytullah Kabadayı

Recommended Posts

Beytullah Kabadayı

günaydın herkese kolay gelsin araç muayeneden benzinle çalışmazsa sadece gazlı geçermi

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hem lgp, hem de benzinle çalışması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Beytullah Kabadayı

cem bey bende depo yok sadece gaz var ve 8. ayda aldım arabayı 6. ayda muayenesi yapılmış

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel soru.. cevabını ben de merak ediyorum.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Allah Allah, araç ne acaba? Ben aracı da merak ettim 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Tofaslar geçiyor niye geçmesin lakin alttan deponun yeri boş olduğu görünürse geçmeye bilir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bence geçmez, çünkü aracın her ikisiyle de çalışması gerekir. Ruhsatta benzin/lpg yazar. 

Yorum bağlantısı
Beytullah Kabadayı

şöyle özetliyeyim araç ford escor 1997    ben aracı aldığımda muayenesi vardı yani muayene 2020 6. ayda bitiyor aracı satan arkadaş noterden üstüme aldıktan sonra bana depo delik benzin alma dedi tabiiki bende kardeş depo delikte sen nasıl bunun muayenesi yaptırdın deyince gazda çalışıyor benzin de çalışmıyor diyerek geçirdik dedi işte ben burda takıldım sanayide depoyu söktürdüm vay anam vay depo delik deşik içi toprak dolu at tohumu çiçek çıksın derecede benzin otomatiği bozuk anlıcanız böyle  ama hala anlamıyorum benim bildiğim değişmediyse kanun geçmez peki bizim araba nasıl geçti antalyada 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Muayne istasyonlarında daha kayıt açarken uyarıyorlar, aracınız benzin ve lpg de çalışmalı diye. Kanun değişmediyse geçmez. 

2 dakika önce, Beytullah Kabadayı yazdı:

şöyle özetliyeyim araç ford escor 1997    ben aracı aldığımda muayenesi vardı yani muayene 2020 6. ayda bitiyor aracı satan arkadaş noterden üstüme aldıktan sonra bana depo delik benzin alma dedi tabiiki bende kardeş depo delikte sen nasıl bunun muayenesi yaptırdın deyince gazda çalışıyor benzin de çalışmıyor diyerek geçirdik dedi işte ben burda takıldım sanayide depoyu söktürdüm vay anam vay depo delik deşik içi toprak dolu at tohumu çiçek çıksın derecede benzin otomatiği bozuk anlıcanız böyle  ama hala anlamıyorum benim bildiğim değişmediyse kanun geçmez peki bizim araba nasıl geçti antalyada 

Emaneten takıp geçmişlerdir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Sıvı sistem lpg taktıranlar ne yapıyor peki. Bildiğiniz gibi bu sistemlerde araç hiç benzin tüketmeden full lpg ile çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
7 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Sıvı sistem lpg taktıranlar ne yapıyor peki. Bildiğiniz gibi bu sistemlerde araç hiç benzin tüketmeden full lpg ile çalışıyor.

Bildiğim kadarıyla günlük kullanımda benzin kullanma zorunluluğu yok, sadece lpg ile gidiyor ama istenirse de benzinle gidebilir. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Ruhsatta Benzin-Lpg yazıyor. Muayenede arabayı adam deniyor benzinde de Lpgde de. Egzoz testinde de arabayı benzinde de LPGde de çalıştırıyorlar zaten normal şartlarda kalması lazım muayeneden. Emanet depo vs. takıp geçmiş olması yüksek ihtimal bence de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Beytullah Kabadayı

evet fatih bencede depo bulup geçmişler biraz önce muayene istasyonunu aradım imkansız diyor kesinlikle geçmez dedi depoyu değiştirmişlerdir dedi tamam şimdi netlik kazandı bizim iş  

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bir reno 19 um vardı.Benzinde çalışmazdı.Hep gazla kullandım aracı.Muayeneden de geçmişti..Muayenede eleman benzinde çalışmayınca gaz düğmesine basarak çalıştırdı.Sorun yapmamışlardı.İki yıl boyunca bende öyle kullanmıştım zaten.Öyle de sattım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Depo olmadigini anlayacaklardir sonucta.. Bu sekilde gececgini hic sanmiyorum.Ha depo olsa bos,bozuk, vs vs der belki dikkat etmezlerdi ama depo yoksa tadilat gormus der yine gecirmezler. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
51 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Bir reno 19 um vardı.Benzinde çalışmazdı.Hep gazla kullandım aracı.Muayeneden de geçmişti..Muayenede eleman benzinde çalışmayınca gaz düğmesine basarak çalıştırdı.Sorun yapmamışlardı.İki yıl boyunca bende öyle kullanmıştım zaten.Öyle de sattım..

Bu olayın üzerinden uzun bir zaman geçmiş olmalı :) 

Yorum bağlantısı
Beytullah Kabadayı
1 saat önce, Fatih Evcin yazdı:

6 ay olmuş

1 saat önce, Fatih Evcin yazdı:

evet olabilir ben olayı şimdi sordum olmaz öyle kesin kalır diyorlar

1 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Depo olmadigini anlayacaklardir sonucta.. Bu sekilde gececgini hic sanmiyorum.Ha depo olsa bos,bozuk, vs vs der belki dikkat etmezlerdi ama depo yoksa tadilat gormus der yine gecirmezler. 

depo var ben sonradan söktüm var ama benzinde çalışması imkansız 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel soru.. cevabını ben de merak ediyorum.. 

4 gün önce ankara'da araç muaynesi yaptırdım. muayene istasyonunda devamlı olarak bant yayınında duyuru yapılıyordu. LPG li araçlarda benzin ile de çalışması gerekmektedir. aksi durumda agır kusur ile muayene tekrarı yapılacagı bildiriliyordu. yani hem benzin hemde lpg ile çalışması lazım

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Karbüratörlü aracı benzine muayenede almak uğraştırır. Bana çalışıyor mu diye sordu ama denemedi sanki R9 da

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 gün önce ankara'da araç muaynesi yaptırdım. muayene istasyonunda devamlı olarak bant yayınında duyuru yapılıyordu. LPG li araçlarda benzin ile de çalışması gerekmektedir. aksi durumda agır kusur ile muayene tekrarı yapılacagı bildiriliyordu. yani hem benzin hemde lpg ile çalışması lazım

Güzel bilgi. :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...