İçeriğe Yönlendir

Focus III - Yedek Anahtar Çalışmıyor

Ramazan İlkay

Recommended Posts

Ramazan İlkay

Slm arkadaslar. Uzun süredir kullanmadığım yedek anahtarin pili bitmiş. Değiştirdim pili lakin yine çalışmadı. Ne yapmam lazım. Anahtarsiz çalışma sistemi mevcut aracimda.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Pili ters takmış olabilir misiniz bir kontrol edin. Pil akmış mı, yuvada korozyon var mı ona da bakın derim. 

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
Slm arkadaslar. Uzun süredir kullanmadığım yedek anahtarin pili bitmiş. Değiştirdim pili lakin yine çalışmadı. Ne yapmam lazım. Anahtarsiz çalışma sistemi mevcut aracimda.

Merhaba En sağlıklısı Pilin Ölçülmesi belkide o da bitiktir Anahtırsız çalıştırmalarda Anaktarın üstünde manuel anahtar çıkıyor onunla çalıştırabiliyorsun

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
5 saat önce, Ramazan İlkay yazdı:

Usta kullanım klavuzunda yedek anahtarın tanıtılması gerektiği yazıyordu. Kapıyı normal kilitle aç içerdeyken de tanıtma komutları vardı kontak aç kapa aç kapa gibi birşeyler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

Akma yok.

Kumanda tanıtma gibi birşey de yok.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Direksiyonun arkasındaki kontak benzeri yerin plastiğini çıkarın, anahtarı yuvaya takarak çalıştırmayı deneyin. Araç çalışıyorsa en azından bozuk olmadığı belli olur. Aklıma ancak bu geldi. Elektronikçiler de kopuk lehim falan var mı diye kontrol edebilir. 

Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

Yedek anahtarı nasıl eski haline getirebilirim? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eski halinden kastınız nedir ?

Bence götürün bir elektronikçi kontrol etsin

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
On 09.01.2019 at 21:28, Ramazan İlkay yazdı:

Yedek anahtarı nasıl eski haline getirebilirim? 

Kumanda kapıyı mı açmıyor, kontağa basınca mı çalıştırmıyor, yoksa her ikisi de mi? 

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
4 saat önce, Ramazan İlkay yazdı:

Her ikisininde yapmıyor

Anahtarı kontak kapağını çıkarıp oraya yerleştirdiniz mi? 

Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

O zaman çalıştı anahtar ama kapıları otomatik açmıyor.😭

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)
1 saat önce, Ramazan İlkay yazdı:

O zaman çalıştı anahtar ama kapıları otomatik açmıyor.😭

Sorun ya pilde ya da anahtarın tanıtılması gerekiyor. Kodlama değil bu dediğim. kontağı aç kapa aç kapa aç yapıp kumanda tuşuna basmalısınız. Size tavsiyem kumanda pilinizin markası kaliteli olsun. Bilinmedik marka ise önce onu değiştirin cr2032 pil türü. 

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Aracın içine geçip kodlama yapmaya çalışın. Önce kontağı içindeki anahtar ile açın. Yarı kontakta tuşlarına basın.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Pilin ters olma ihtimalini de değerlendirin

Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

Evet kodlama yapmam lazım.

Ama tam nasıl yapılacağı kitapçıkta yazmıyor. Yapan var mı acaba kodlamayı? Bazı videolarda 6 saniye içinde 4 kes kontağı aç kapa diyor ses gelince herhangi bir düğmeye basın diyor. Bazı videolarda ise 4 kez yaptıktan sonra herhangi tuşunu basın artı ana anahtarında herhangi bir tuşunu basın diyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ramazan İlkay

Adını vermek istemediğim Ford yetkili servis  kumandami kodlamayi unutmus. Parasını da verdim. Kumandayi arabaya tanittik ama pili bitmiş bizde pil yok siz bir saatciye gidin oradan pil alın değiştirin dediler. Bende pilini değiştirdim. Ama kumanda çalışmadı. İnsanlik halı unutmuşlar veya yapamamislar. Yukarıdaki servisin adını  vermememin nedeni adamlar arabamla ilgili sıkıntılarını çözmesinden ve ilgi ve alaka dan çok memnun kalmadan dolayı.hafta sonu Eskişehir'e  gidecegimden dolayi  oradaki servise yaptırayım dedim. Eskişehir Ford otokoc servise gittim. Gittiğim servisten Ücretsiz olarak benim sikintimi cozmelerinini istedim. Cunku bunun ücretini diğer  serviste ödediğini söyledim.Ama eskişehir Ford otokoc parasız yapamayacaklarini söylediler. Benden 250 lira gibi hayret verici bir ücret talep ettiler. Bende yaptirmadim. Eskisehir Kilitci Mesut a gittim 60 TL ye yaptırdım. Yorumu sizlere bırakıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otokoçunki okunmuştu. Onun için 250 idi. :)

Şaka bir yana. Normal. Koca plaza. Masrafları çok. Bir şekilde kazanmak zorundalar.
Ben de olsam Kilitçiye gider 60 liraya yaptırırdım.
Servis başkasından kazansın.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)
On 22.01.2019 at 12:35, Ramazan İlkay yazdı:

Adını vermek istemediğim Ford yetkili servis  kumandami kodlamayi unutmus. Parasını da verdim. Kumandayi arabaya tanittik ama pili bitmiş bizde pil yok siz bir saatciye gidin oradan pil alın değiştirin dediler. Bende pilini değiştirdim. Ama kumanda çalışmadı. İnsanlik halı unutmuşlar veya yapamamislar. Yukarıdaki servisin adını  vermememin nedeni adamlar arabamla ilgili sıkıntılarını çözmesinden ve ilgi ve alaka dan çok memnun kalmadan dolayı.hafta sonu Eskişehir'e  gidecegimden dolayi  oradaki servise yaptırayım dedim. Eskişehir Ford otokoc servise gittim. Gittiğim servisten Ücretsiz olarak benim sikintimi cozmelerinini istedim. Cunku bunun ücretini diğer  serviste ödediğini söyledim.Ama eskişehir Ford otokoc parasız yapamayacaklarini söylediler. Benden 250 lira gibi hayret verici bir ücret talep ettiler. Bende yaptirmadim. Eskisehir Kilitci Mesut a gittim 60 TL ye yaptırdım. Yorumu sizlere bırakıyorum.

Anahtar kodlandı mı yoksa tanıtıldı mı? Kodlama: İmmobilizer çözmesi

Tanıtma: Kapıları kumanda butonuyla açması

Tanıtma işlemini siz de yaparsınız yukarıda yazdığım şekilde. 

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan İlkay

Yok denedim olmadı. Anahtarcı dediki arabanın beyninden anahtar kodunu buldum anahtarı aktif hale getirdim dedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...