İçeriğe Yönlendir

Motor Yağı Tercihi Hakkında Fikir

Anıl Akca

Recommended Posts

Anıl Akca

Merhaba bu dördünden birini tercih etmek istiyorum lakin kararsızım.  Bu markaları kullanan varsa olumlu olumsuz tecrübelerini paylaşabilir mi.

Liqui Moly 5w30 Leichtlauf
Castrol magnetec start stop 5w30
Motul 8100 ECO-LITE 5W-30

Eneos Premium Hper 5w30

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

hepsi API SN galiba bu yağlar , öyle ise hepsi iyidir. 

eneos  api sn değil, diğerleri api sn

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben liqui moly kullanıyorum memnunum. Tercih sebebim tamamen piyasada satılan yağların gerçek mi sahte mi olduğu konusunda her kafadan bir ses çıkıyor olması. Bu yağın sahtesi olduğunu görmedim. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

motol api sn plus yazıyor ilginç yeni çıkmış bir standart demek

1 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

motul api sn plus yazıyor, ilginç yeni çıkmış bir standart

öyleyse en üstünü o gibi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aralarından tercihim Liqui Moly olurdu. Aslında GM 5 30 yağdan Mobil 5-30 yağa geçtim. Ne bileyim çok farketmedi gibi geliyor bana. İlk başlarda farklı gibi geliyordu ama şu an aman aman bir fark olmadığına kanaat getirdim. Orijinal olduktan sonra hangi yağ olursa olsun ucuz olsun moduna geldim ben.

Yorum bağlantısı
Anıl Akca
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

hepsi API SN galiba bu yağlar , öyle ise hepsi iyidir. 

eneos  api sn değil, diğerleri api sn

Evet, kitapçığımda API SN ILSAC GF5 karşılayan yağ kullanım öneriyor fakat ikisinden biride olabilir de yazıyor. Bunları aslında tek karşılayan 0w20 fakat 0w20 konusunda endişelerim var. Şuan 0w20 kullanıyorum 5w30'a geçiş yapacağım. 0w20 kullanın bulamazsanız 5w30 bir sonraki bakımda 0w20 diyor. Alt tarafında ise eğer yük altında yüksek devirli kullanıyorsanız arttırılabilir diyor.

2 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ben liqui moly kullanıyorum memnunum. Tercih sebebim tamamen piyasada satılan yağların gerçek mi sahte mi olduğu konusunda her kafadan bir ses çıkıyor olması. Bu yağın sahtesi olduğunu görmedim. 

Castrol kurum yaptığı söyleniyor doğru mu ?

4 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Aralarından tercihim Liqui Moly olurdu. Aslında GM 5 30 yağdan Mobil 5-30 yağa geçtim. Ne bileyim çok farketmedi gibi geliyor bana. İlk başlarda farklı gibi geliyordu ama şu an aman aman bir fark olmadığına kanaat getirdim. Orijinal olduktan sonra hangi yağ olursa olsun ucuz olsun moduna geldim ben.

Fakat tam sentetik farkı var.

Yorum bağlantısı
Anıl Akca
21 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Yağ sitesi hangisini öneriyor?

0w20

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
41 dakika önce, Anıl Akca yazdı:

Şuan 0w20 kullanıyorum 5w30'a geçiş yapacağım. 0w20 kullanın bulamazsanız 5w30 bir sonraki bakımda 0w20 diyor.

kitapçıktaki acil durum olayı, mesela stepne de araca konmuş, lastik sağlamken çıkarıp stepneyi takıp gezer misiniz? Değişmeyin 0/20 ye devam edin. X marka kurum yapmaz, yanan fosil yakıtın artık ürünü kurumdur. aralarda yağ markası değiştikçe de başka sebeplerden kurum artar, yağ eksiltme hızlanır.

Toyota da yağ ile çok oynamyaın

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kamil Dede

ben geçen hafta usta nın tavsiye ile motul yağ doldurdum yaklaşık 500 km yol yaptım düşük devirde arabanın çalıştığını dahi hissetmiyorum kesinlikle motul yağı tavsiye ederim ama internetten araştırdım piyasada sahtesi çok fazlaymış alırken dikkat etmek lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Güzen
(düzenlendi)
31 dakika önce, Kamil Dede yazdı:

ben geçen hafta usta nın tavsiye ile motul yağ doldurdum yaklaşık 500 km yol yaptım düşük devirde arabanın çalıştığını dahi hissetmiyorum kesinlikle motul yağı tavsiye ederim ama internetten araştırdım piyasada sahtesi çok fazlaymış alırken dikkat etmek lazım 

bende 20 gün önce ustamın tavsiyesi ile  motul 5/30 8100 eco energy yağ koydurdum. Ustama da sordum bu yağ nasıldır daha önce hiç kullanmadım dedim.

bana söylediği, piyasadaki çoğu marka yağların castrol dahil dolumu Türkiye de yapılıyor ve yağda oynama yapılıyor. Motul yağlar direk yurtdışından (fransız malı) geldiği için müşterilerime motul aldırıyorum dedi. Artık ne kadar doğru bilemiyorum.

tarihinde Özgür Güzen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Özgür Güzen yazdı:

Türkiye de yapılıyor ve yağda oynama yapılıyor. Motul yağlar direk yurtdışından (fransız malı) geldiği için

her gün aldığımız benzin mazot ta burada dolum ? şu keseden bol atma huylarımız ile dünya rekoru bizdedir herhalde

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Valla son 3 yag degisiminde castrol kullandim.Ses konusunda bayagi memnundum.ama nedense bundan sonra motul kullanmayi dusunuyorum. Cok övüyorlar bakalim o kadar var mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

motul kullanmayi dusunuyorum. Cok övüyorlar bakalim

mini test: fuchs veya zic övdüler mi hgiç? veya duydunuz mu?

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

1.33 Corolla’ya Motul Eco Energy 5w30 %100 sentetik koyduk, gayet memnunuz. Api Sn onaylarını karşılıyor.
Motul’un sahtesini bulamazsınız, ve oldukça kaliteli bir yağdır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
18 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

zic i duymadim abi.

fuchs?

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
fuchs?

FMY (Ford Motor Yağları) opet-fuchs [emoji1]
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Parçacı arkadaşım yağ satmaya gelen biri ile olan diyaloğu anlattı " Abi ne marka istersen ben o markanın kabı ile getireyim ürünü "

Özetle orjinal ürün bilindik marka iyidir

Bence

Motul eco-ngrey 5w30 kullanıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Parçacı arkadaşım yağ satmaya gelen biri ile olan diyaloğu anlattı " Abi ne marka istersen ben o markanın kabı ile getireyim ürünü "
Özetle orjinal ürün bilindik marka iyidir
Bence

Motul eco-ngrey 5w30 kullanıyorum

Dizel Fiesta’m için yıllardır kullandığım marka Motul. Her defasında memnun kaldım. [emoji1360]
Bu kez TSI motor için x-cess 5w40 kullanacağım.
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Dizel Fiesta’m için yıllardır kullandığım marka Motul. Her defasında memnun kaldım. [emoji1360]
Bu kez TSI motor için x-cess 5w40 kullanacağım.
X-cess 5w40 Kangoo da kullandım bu sefer bayağı zamlanmış . Motul çok iyi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
X-cess 5w40 Kangoo da kullandım bu sefer bayağı zamlanmış . Motul çok iyi

İyi zam geldi gerçekten. Alt devirde araç ciddi manada canlanıyor, istekli gidiyor ve rölantide bariz sessiz çalışıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

İyi zam geldi gerçekten. Alt devirde araç ciddi manada canlanıyor, istekli gidiyor ve rölantide bariz sessiz çalışıyor.
Kesinlikle kaliteli özellikle Elf den sonra motor kendine geldi [emoji51]cc6a29741ef7aa04165b04d81855240b.jpg
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Kesinlikle kaliteli özellikle Elf den sonra motor kendine geldi [emoji51]cc6a29741ef7aa04165b04d81855240b.jpg

Bu motor flush olayını makinede yaptırdım son bakımda serviste.
Kartere, yağ dolum kapağına, filtreye ve çubuğa hortum bağladılar.
Makina deterjanı veriyor, temizliyor ve geri emiyor, tahliye ediyor. Tertemiz oldu eksantrik ve yağ kanalları, hortum kapkara oldu işlem bitimine yakın [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...