İçeriğe Yönlendir

Focus II - Anten Gövdesi

Enes Ayan

Recommended Posts

Enes Ayan

Merhabalar, arabamda aşağıdaki resimdeki tipte bir anten var. Normal focuslardakinden farklı, içinde GPS falan olduğunu söyleyenler var. Yenisini parça numarası ile Türkiye'de bulamadim. Yurt dışında da biraz pahalı o yüzden tamir yoluna gitmek istiyorum. Ama karar verme açısından sormak istedim. Üç seçeneğimiz var.

1- İran yapıştırıcısı diye tabir edilen yapıştırıcı ile çatlaklara dolgu yapıp sonra zımpara boya. 

2 - Sun fix ile çatlaklara dolgu zımpara boya 

3- Kaportacıda bulunan macun ile çatlaklara dolgu boya. 

Sizce hangisi daha sağlıklı olur? Yada şunu kullan diyebileceğiniz bir öneri varmı ?

alE9RR.jpg

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
22 dakika önce, Enes Ayan yazdı:

Merhabalar, arabamda aşağıdaki resimdeki tipte bir anten var. Normal focuslardakinden farklı, içinde GPS falan olduğunu söyleyenler var. Yenisini parça numarası ile Türkiye'de bulamadim. Yurt dışında da biraz pahalı o yüzden tamir yoluna gitmek istiyorum. Ama karar verme açısından sormak istedim. Üç seçeneğimiz var.

1- İran yapıştırıcısı diye tabir edilen yapıştırıcı ile çatlaklara dolgu yapıp sonra zımpara boya. 

2 - Sun fix ile çatlaklara dolgu zımpara boya 

3- Kaportacıda bulunan macun ile çatlaklara dolgu boya. 

Sizce hangisi daha sağlıklı olur? Yada şunu kullan diyebileceğiniz bir öneri varmı ?

alE9RR.jpg

Merhaba bu antenin görevi nedir ? sadece radyo içinmi bak bir cihazda kullanıyormusun?

Yorum bağlantısı
Enes Ayan
14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

GPS'li alet var mı araçta?

Öyle bir donanım yok bildiğim kadarı ile 2005 Ghia tekno paket. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Enes Ayan yazdı:

Standart anteniniz vardır sanıyorum ki. Kim GPS'li diyor yahu :)

Yorum bağlantısı
Enes Ayan
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Standart anteniniz vardır sanıyorum ki. Kim GPS'li diyor yahu :)

Parça numarası ile arayınca GPS areal anttena diye cikiyor. Nomal anten ile bunun arasında büyüklük farkı var bir iki formda gördüm içine ya gps koymuşlar sonradan yada içinde var. Emin olamadım. 

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
4 dakika önce, Enes Ayan yazdı:

Hurdacılardan orginal anten temin edebilirsin 

1 dakika önce, Enes Ayan yazdı:

Parça numarası ile arayınca GPS areal anttena diye cikiyor. Nomal anten ile bunun arasında büyüklük farkı var bir iki formda gördüm içine ya gps koymuşlar sonradan yada içinde var. Emin olamadım. 

GPS kullanmıyorsan bence GPS liye gerek yok derim kendi Anteni zaten her yerde çekmekte

Yorum bağlantısı
Enes Ayan
3 dakika önce, ibrahim Olkun yazdı:

Hurdacılardan orginal anten temin edebilirsin 

GPS kullanmıyorsan bence GPS liye gerek yok derim kendi Anteni zaten her yerde çekmekte

Bu parça büyük biraz diğeri küçük iz kalıyor altında boya düzeltme işi çıkıyor. Gps olduğundan şüpheliyim aynı parçayı bir ara landroverlarda kullanmışlar 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...