İçeriğe Yönlendir

Ufak İstanbul Kışında Cold Start

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke

-1°C'de ufak bir kar alıştırması :biggrin:

Birazzcık fazla ısıtma yaptırmışım, ama motor büyük ve soğukta ilk defa deniyorum. Biraz geç marş aldı ama sorun yoktur herhalde. Hava da öyle aman aman soğuk değil de.

Fusion'a da yaptım ama o her kış tık marş alıyor zaten. Buji lambasının yandığını görmedim bugüne kadar:biggrin:

Konuyu nereye açacağımı bulamadım, uygun yere taşıyacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

İstanbul un soğuğunda 2 defa aç kapa bile çok bana göre siz 5-6 defa caravelle de aç kapa yapmışsınız. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
1 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

İstanbul un soğuğunda 2 defa aç kapa bile çok bana göre siz 5-6 defa caravelle de aç kapa yapmışsınız. 

2 de denedim bu videodan sonra alıyor yine tekte. Bu ilk deneyişimdi zorlanıp zorlanmayacağını bilmiyordum.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bu sabah  -10 derece de 3 defa kontağı açtım kapadım tek marş çalıştı Octavia...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

O soğukta tek marşta çok rahat çalışır. 

Benim geçen sene kızdırma bujileri bozukken -8 derecede iki marşta çalıştırdım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Bir sorum olacak: Fusion'un kızdırma buji lambası hiç yanmadı bugüne kadar. Normalde de az mı çalışır Ford'larda?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu soğuklar bize bahar havası, 

-16 idi bu gece.. 

Sabah marşa basarken her zamanki kadar bekledim.. 5-10 saniye.. 

46 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Bir sorum olacak: Fusion'un kızdırma buji lambası hiç yanmadı bugüne kadar. Normalde de az mı çalışır Ford'larda?

Sürekli çalışır.. Siz ilk marşta bekleyin bir süre.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

o fusionun direksiyon nedir öyle ya.😱ilanlarda filan bu tarz bisiy gördüğüm gibi kapatmam bir oluyor,Zevk meselesidir ayrı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
13 saat önce, Yusuf Berke yazdı:

-1°C'de ufak bir kar alıştırması :biggrin:

Birazzcık fazla ısıtma yaptırmışım, ama motor büyük ve soğukta ilk defa deniyorum. Biraz geç marş aldı ama sorun yoktur herhalde. Hava da öyle aman aman soğuk değil de.

Fusion'a da yaptım ama o her kış tık marş alıyor zaten. Buji lambasının yandığını görmedim bugüne kadar:biggrin:

Konuyu nereye açacağımı bulamadım, uygun yere taşıyacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Bizim kasabada -27 yi gördük. Arabada marş bile yoktu sadece soğuk olduğunu gösteren ünlem işareti yanıyordu.

2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu soğuklar bize bahar havası, 

-16 idi bu gece.. 

Sabah marşa basarken her zamanki kadar bekledim.. 5-10 saniye.. 

Sürekli çalışır.. Siz ilk marşta bekleyin bir süre.. 

Bizim suvermez 'de akşam saat 21:00 de  - 21 derece idi .

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)
Bir saat önce, Fikri Keleş yazdı:

o fusionun direksiyon nedir öyle ya.😱ilanlarda filan bu tarz bisiy gördüğüm gibi kapatmam bir oluyor,Zevk meselesidir ayrı

Eski sahibinden kalma. Bu aralar sökmeyi planlıyorum ama altından ne çıkacak. Siyah dikme kılıf yapmayı düşünüyorum eğer kötü ise. 

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Şimdi, Fikri Keleş yazdı:

Sağolun hocam, kafaya koydum. Aracın albenisini yükseltir. İki aracıma da birkaç ekleme yaptım hepsini tamamlar atarım foruma. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Benim fiestada da o kızdırma bujisi lambasının yandığını görmedim pek.
Sadece bir kez 1 saniye bile yanmadan söndü Kapadokya’da, sabahın körüydü o da.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
On 10.01.2019 at 00:55, Yusuf Berke yazdı:

Birazzcık fazla ısıtma yaptırmışım

o kadar çok ısıtma yaptınız ki , videoyu izlerken kemiklerim ısındı :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...