Mert Gulkokan

Özel Hastanede Ehliyet Yenilemek İçin Muayene Olmak ve Şikayet Etmek

Recommended Posts

Mert Gulkokan

Merhabalar

Acil bir şekilde ehliyetimi yenilemem lazım özel hastaneye geldim işim yoğun pek vaktimde yok

Hemen almak istedim kısacası

Dediler bunu sgk karşılamıyor 170 tl ücreti var eyvallah deyip 170 tl ödedim

Göz muayenesi işitme testi ve kulak burun boğazda işleminiz olacak

Düşündüm ki 170 tl veriyorum gözlüğümde var hem numaramı görmüş olurum hemde kulağım ağrıyor onu sorarım

Neyse numaralı gözlüğü veren aynı doktor bakıyor aynı adımlarla muayene oldum makinaya soktular tansiyon için hava üflediler

Doktor kendi cihazı ile bakıp yazıları okuttu

Sonuç olarak dedi ki numaraların 0.25 artmış

Sonra numaraları ve açıları istedim diyor ki onun raporunu veremem sen buraya araç kullanmana bir engel olup olmadığına baktık diyor numaraların için tekrarran muayene olup ücret ödemen gerekiyor

Tabi bunu söyleyince bende şalter attı tartıştık oradaki doktor ve hemşireler ile.

Bana dedikleri sistem bu şekilde. Senin muayenen sadece araba kullanmana engel olup olmadığını kapsıyor diyor.

Bildiğiniz heryerde üçkağıtçılık dönüyor arkadaşlar

Bu durumu şikayet etmek istiyorum. Sağlık bakanlığını arayıp şikayet etmem yeterli midir yoksa başka bir yerede şikayet etmem gerekiyor mu ?

Saat 3.30 da kulak muayenem var umarım orada da tartışma çıkmaz

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Cimer'e de yazabilirsin. Yazılı olursa daha iyi olur.

Ayrıca başhekime çıkabilirsin.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Hakan Tarım

Hizmet ön muayene ücret 170 tele diye savunma yapacaklar, hiçbirşey çıkmayacak. 

Yapılacak belli başlı tetkikler olduğu için birşey çıkmaz yani bisikletçi kardeşim. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ersen Tapan

Bununla ilgili bir kanun maddesi varmı bilmiyorum ama, sonuç ne çıkacak merak ettim. 

İstediğin kendi bilgilerin. Mantıken vermeleri lazım. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık

Aynı işlem için 6ay önce bir özel polikliniğe gittim, dahiliye dr’u duvarda diplomasını gösterip başlığı ne?dedi. ..... tıp fakültesi dedim. Raporu imzalayıp verdi. Göz-kulak vs başka dr görmedim. Total içerde kalma sürem 1.5 dk. Garip bir hal aldı güzel ülkem

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erdoğan Temur

Sağlık ocaklarıda veriyor ben kasımda aldım.

Özel hastane 80 tl istemişti.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erkan Işık
29 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Ehliyet yenileme için saglık ocagının yapacagı tetkik yeterlimi ne gıbı evraklar ıstenıyor acaba

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Kazancıoğlu
2 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Ehliyet yenileme için saglık ocagının yapacagı tetkik yeterlimi ne gıbı evraklar ıstenıyor acaba

aile hekimin verecegi sürücü olur raporu yeterli evrak istemiyor bildiğim  kadarı ile. randevu alıp gidip muayene oluyorsunuz şüphelendiği bir konu olursa hastane raporu istiyor gözde görmem kulak ta duyma kaybı gibi 

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erdoğan Temur
1 tane resim ve kimlik yeterli.
Bir hastalığınız var mı diye sordu yok.dedim.

Önce ehliyet gözlüklüydü. Odada duvardaki harfleri okudum. Raporu pcden çıktı aldi yolladı beni.

Ehliyet için veriyorlar yetkililer ama iş için vermiyorlar. Vermiyoruz derse inatçı olun. ;)
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mustafa Arıkan
53 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Aynı işlem için 6ay önce bir özel polikliniğe gittim, dahiliye dr’u duvarda diplomasını gösterip başlığı ne?dedi. ..... tıp fakültesi dedim. Raporu imzalayıp verdi. Göz-kulak vs başka dr görmedim. Total içerde kalma sürem 1.5 dk. Garip bir hal aldı güzel ülkem

Her meslekte olduğu gibi işini iyi yapanlar ve kötü yapanlar var malesef. Ben aile hekiminden aldım. O kadar kısa sürmedi yani. Çok detaylı olmuyor elbette ama yine de göz için filan tek tek uzaktan okuttu. :) 

Kaldıki o sağlık ocağında en sevmediğim doktordu kendileri. :) Daha önce gittiklerimde bu kadar ilgilenmemişti. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Keskin

Aile hekiminden almıştım 3 dak sürmemişti çay iç diye ısrar etti içsem 5 dak bulurdu.

• Beğen 4

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erkan Işık
4 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Her meslekte olduğu gibi işini iyi yapanlar ve kötü yapanlar var malesef. Ben aile hekiminden aldım. O kadar kısa sürmedi yani. Çok detaylı olmuyor elbette ama yine de göz için filan tek tek uzaktan okuttu. :) 

Kaldıki o sağlık ocağında en sevmediğim doktordu kendileri. :) Daha önce gittiklerimde bu kadar ilgilenmemişti. 

Her mahallede saglık ocagı acılıyor ve pasta azalıyor sizi müşteri olarak gördükleri ıcın ilgi alaka o yuzden artıyor :))

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Barış Kalkan

benim çalıştığım hastanede 60 tl ye veriyoruz

özel raporları sgk karşılamıyor, 

gözlük ve cam numarası değişir ve gözlükçüde sgk üstünden alayım derseniz giriş yapmak gerekir 15 tl katılım payı mecburi alınır 

ayrıcada hastane payı alınır.

170 tl çok fazla

aile hekimi sisteme girdiği anda başka hastanelerde tüm ilaç ve tedavilerinizi görüp ona göre yönlendiriyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

Benden 90 almışlardı ve yanlış vermişler minibüs hakkımı kaybettim. Yeniden almam ve bi daha ehliyet çıkarmam lazımmış

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emre Durna

Ben 75 tl ye almıştım özel hastaneden. içeri girmem ve çıkmam bir olmuştu 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

Göz muayenesi oldum normal ben

Göz muayenesi oldum normal ben

amerikanyada muayeneyi ehliyet sınavı olan yerde memurun önündeki teleskopa bakarak yapıyorsun gişede...

ECA536A4-C29A-4191-BCD5-E0DFF94ADD7B.jpeg

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
3 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

makinaya soktular tansiyon için hava üflediler

buna kadar nesini ölçüyor ehliyet için?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Evcin

Aile hekimlerinin verme yetkileri var ama sanırm riske girmek istemeyenler vermiyor bu raporu.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk
23 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Maayene

Ama iç kanamalı hastayı eve gönderirler

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın
4 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Bende gittim sağlık ocağına. Adam tuşa bastı, benim sayfayı açtı ve kapadı. Üniversite hastanesine gidin dedi. Dedim normal hastahane olmaz mı, yok adı üzerinde, normal hastalar için onlar dedi. Anlamadım 

1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Beynin içine önce bakılmalı ama nerde 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Benim aile hekimi verecekti ama tansiyondan kaldım.

Yılbaşına kadarmıydı bu furya. Hala devam ediyor mu ?
Aile hekimim yine verebilir mi. Hastane zorunlu mu ?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer

Bende hala eski ehliyet. Gittigi yere kadar gitsin.Hic vaktim yok bu ara.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
25 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim aile hekimi verecekti ama tansiyondan kaldım.

tansiyon? normal tansiyon mu? yolda ehliyetli adam kalmaz :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Osman Furkan Sumer
gönderildi (düzenlendi)

Numarali gozlukle fotograf cekinip aile hekimine gittim.

Hekim gozluk kullanmama ragmen

- Gozun goruyor mu?

- Herhangi bir kronik rahatsizligin var mi?

gibi iki tane sacma soru sorup gozlugumu saglik raporuna eklemedi.

Emniyette yeni ehliyeti cikarirken gozumde gozluk yoktu. Polis memuru ya fotografini ya da saglik raporunu guncellemen gerekiyor. Ben bu sekilde sana ehliyetini veremem dedi.

Ben de fotografci daha yakin, gider fotoyu yenilerim dedim.ehliyetimde gozluge dair bir ibare yok. 

Demem o ki herkes kendi ekmeginin pesinde. Ne ugrasacaksin goz muayenesiyle ya da saglik raporunu dogru duzgun doldurmayla..

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki