Emin Merih Hız

2010-2011 Yaris Terra Sporty Ön Konsol

Recommended Posts

Emin Merih Hız

Evet arkadaşlar bu aracı kullanan var mi? Ön konsolu ortada olması yani hız göstergesi vs ortada olması sürüş açısından nasıl oluyor? Birde bu araçalr 2010 ve 2011 de üretilmiş. 2012 de üretim durup otomatik şanzımana ve konsolu şöför hızasına almışlar. ayrıca üretimi olmadığı için piyasası da Yok mu ? 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Osman Furkan Sumer

1.82 boyumla orta konsoldaki hizi goremiyorum. Gostergenin degerlerinin derinde, cok farkli bi yapisi var ama kullanilmayacak bi aracta degil. 1.33 motor gayet seri.. ihtiyaca gore dizel motor tercih edilebilir.

1.33'ler 30bin tl den basliyor. Aracin genel piyasasi biraz durgun geldi bana. 

Makyajli, 2013 model, 50bini gecmemis otomobili 39'dan koyduklarini gordum.. Ne istediginize bagli biraz..

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emin Merih Hız
3 saat önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

1.82 boyumla orta konsoldaki hizi goremiyorum. Gostergenin degerlerinin derinde, cok farkli bi yapisi var ama kullanilmayacak bi aracta degil. 1.33 motor gayet seri.. ihtiyaca gore dizel motor tercih edilebilir.

1.33'ler 30bin tl den basliyor. Aracin genel piyasasi biraz durgun geldi bana. 

Makyajli, 2013 model, 50bini gecmemis otomobili 39'dan koyduklarini gordum.. Ne istediginize bagli biraz..

Yani çok enteresan. Hangi akla hizmet yapmışlar :) sinyal veriyorsun felan ordan mi bacaksın. Tamam bir çoğumuz motorun sesine göre vites atıyoruz orası ayrı da. Yol bilgisayarı tuşu da çok enteresan bir şekilde zor kullanılıyor. 

Araç hoşuma gidiyor benim 1.33 motor 115 HP gayet tatmin edici. Lpg de de sorunsuz gider. Polo mesela 1.4 motor 75 HP. Ona oranla 1.3 motorda lpg uyumlu olmuş. 

1.3 sonra 1.33 çıkmış. 1.33 ün 30 e olan ilan Yok hiç. Sen Nerden baktın? Benzinli için konuşuyorum piyasa 45 50 civarı ilanlar hep. Ama dediğin gibi pek piyasası olduğunu düşünmüyorum. 

Çünkü sadece 2 yıl piyasada kalmış. 

Makyajlı 2012 model araçlar 50 üzeri be gözü kapalı alınabilir. Çok hoşuma gitti araç. 

dün bir ilanla karşılaştım. Aracın motor yüzde 71. Ve piyasadaki ilanlardan 5 6 bin ucuz. Bu motor ilerde sorun çıkartır mi sence? Yani 115 HP den en fazla 85 HP güç alınabiliyor. İlandaki araç 1.33 motor 85 HP gibi yani. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Evren Erakçora

maliyet düşürmek için yapılırdı, sağdan direksiyonlu versiyonlarla benzer yapı oluyor heralde. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Osman Furkan Sumer

beklentinizi acikca belirtirseniz size 150 tane arac siralayabilirim. ne istediginizi bilmiyorum rastgele baktim kafama uygun bi cok ilan buldum f/p araci olarak..

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
8 dakika önce, Emin Merih Hız yazdı:

dün bir ilanla karşılaştım. Aracın motor yüzde 71. Ve piyasadaki ilanlardan 5 6 bin ucuz. Bu motor ilerde sorun çıkartır mi sence? Yani 115 HP den en fazla 85 HP güç alınabiliyor. İlandaki araç 1.33 motor 85 HP gibi yani. 

kirli hava filtresi de yapabilir aynı sonucu, motor gücü YÜSDESİ %100 çıkan da 1 hafta sonra yağ eksiltebilir...

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Osman Furkan Sumer

dijital ekranli olanlar da var normal devir ve hiz gostergesinin oldugu da..

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer

Bi ara japonyadaki tsunamiden dolayi dijital ekran ve bazi donanimlarda tedarik sorunu yasandigindan bahsedilen yillarda uretim,tasarim, gorsel farkliliga gidilmis diye okumustum.

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emin Merih Hız
9 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

beklentinizi acikca belirtirseniz

beklentimi söylediğim de çok teferruatlı oluyor gibi hissediyorum. yani ben ince eleyip sık dokuyorum araba konusunda cevremdeki herkes bu durumdan şikayet edip sıfır araç al diyor :) 

5 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Bi ara japonyadaki tsunamiden dolayi dijital ekran ve bazi donanimlarda tedarik sorunu yasandigindan bahsedilen yillarda uretim,tasarim, gorsel farkliliga gidilmis diye okumustum.

bi kaç test videosuna baktım da, yol bilgisayarı tuşu çok kullanışsız demiş herkes. yani gösterge dijital de, rakamla dijital olsa daha iyi olurmus. gösterge dısında konsol da enteresan üretilmiş. zaten tutmadıgından olsa ki 2 sene üretilmiş. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Osman Furkan Sumer

isin ozu aslinda oyle. 100k, 150k altinda kazasiz degisensiz 30bin liralik arac bulmak biraz hayal gibi. ama ben 1.33 motor terra sporty donanimda bayagi arac buldum.. Ne istediginizi bilirseniz yaris olmasa bile onun emsali cok arac bulunacagi gercek..

Ben 50 yasin altinda toyota kullanmamaya kendimi kosulladim. ama bu 1.33'luk yarisi kullaninca butun fikirlerim degisti. 30-40bin tl verir temizini alir 300k km kullanirdim. cunku aracin yaptigi isler vaadettiklerinden cok daha buyuk.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emin Merih Hız
59 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

Ne istediginizi bilirseniz yaris olmasa bile onun emsali cok arac bulunacagi gercek..

ben yola golf 5 ile çıktım. baktım fiytatlar uçuk poloya döndüm. bütçeye uygun ( max 39bin) 2006-2009 aralığındaki poloları epey bi inceledim. 2010 dan sonra yeni kasa çıkıyor zaten. eşe dosta ustalara sorduk, hepsinin görüşü aynı; '' abi 13 yaşında araca 40 bin verilmez, ben vermem'' vs. bekledik fiyatlar düşer mi o da yok. ilanlar patır patır yayımdan kalktı. birde malum 13 yaşında kaporta boyalı vs ama içine bi bakiyosun anasını ağlatmışlar. 13 yıllık araçtan kaza boya değişensiz beklemiyorm orası ayrı tabide yaş arttıkca arabanın geçmişini sorgulamakta epey zorlasıyor. araba kac el değişmiş, lpg kaç yıllık, bakımlar vs.. sonra bi an kafam attı 2010 altı araca bakmıcam. bütyeçe göre punto,i20,getz,clio, şavrole,pejo vb araçlar çıktı karsımıza.

pejo dedik araştırdık elektrik aksamı sıkıntılı yanıyor, getz dedik kimse önermedi 2010 da zaten üretim durdu vazgeçtik. clio dedik yeni kasalar 2010 dan sonra hepsi 1.2 motor. benzin fiyatları malum lpg siz süremem ben. 1.2 motora lpg yemez dedik eledik. şavrole dedik kullanan arkassım var içi felan berbat işcilik berbat dediler doguttular vaz geçtik. i20 dedik baktım 1.2 motor vazgectik. bi ara yarislere baktık içi kötü dedik döndük dolastık gene yarise geldik. sonra konsol vs alısırız dedik. piyasasına baktım 40 45 bin. bi araç bulduk istisna piyasan 5 6 bin asagı raporlarını attı adam motor 71 çıktı. 

velhasını kelam 2006 öncesi araç düşünmüyorum. 2006 2007 2008 2009 olacaksa ya wv polo olur ya da corsa. 

corsa dedik piyasada corsa bulamadık. 2008 modele 40 bin üstü fiyat isityotlar ve piyasada cok az. 

jazz dedik piyasada jazz yok.

fabia dedik 2006 alacaksak polo alırız neden fabia alalaım vaz geçtik. 

genel olarak hemen hemen h er markanın her modeline baktık. 

benzinli ya da lpg li olsun dedik. dizel beni yorar dedim üzer dedim. sadece corsa 1.3 dizele razı oldum. manuel olsun dedik. 150 bin altı olsun dedik. boya değişen abartılmamak sartıyla olsun dedik. diye diye hala arayışlardayız.. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Osman Furkan Sumer

sabah ola hayrola.. size guzel bi arac tavsiye ederim muhakkak.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Azalma
10 saat önce, Emin Merih Hız yazdı:

1.33 motor 115 HP gayet tatmin edici

Araç 99 hp . 115 değil. 

ayrıca ilginizi çekerse ;

ilgili ilan

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emin Merih Hız
30 dakika önce, Murat Azalma yazdı:

Araç 99 hp . 115 değil. 

ayrıca ilginizi çekerse ;

ilgili ilan

İlgimi çekti de ben ankaradayım :) 

eskisehire bile gidemiyorum uzak diye :) 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Azalma
1 saat önce, Emin Merih Hız yazdı:

İlgimi çekti de ben ankaradayım :) 

eskisehire bile gidemiyorum uzak diye :) 

Hayırlısı olsun o halde :) 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erhan Doruk

Aynı kasanın 2007 1.0 otomatik modelini eşime almıştık. Gösterge farklı yerde ama bence çok da sorun değil. Kullanım süresince herhangi bir sorun çıkarmadı. Satılığa koyduğumda 3 günde satılmıştı. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki