İçeriğe Yönlendir

Maaş Müşterisi Aidat Ücreti Hakkında

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

YKB nin maaş müşterisiyim. Bu yıla kadar herhangi bir ücret talep edilmediği ve anlaşmamız devam ettiği halde, Kredi kartı 2019 ocak ektreme 117 TL lik "yıllık üyelik ücreti" adı altında borç yansıtılmış. Bankayı aradım, "6 ay kapatmama sözü verin ücreti almayalım." dendi. Telefondaki arkadaşa "Benim sizinle olan sözleşmemde böyle bir ücet almayacağınız yazıyor" ne 6 ayı diyorum, tarafınıza böyle bir tanımlama yok diyor. Üstelik aynı ilçeden maaş aldığım 2 arkadaşımda benimle aynı akıbete uğramış (Şimdilik bildiğim bunlar). Böyle bir hata nasıl yapılır? Aynı okuldan 20 kişi tanımlanır da nasıl 3 kişi (şimdilik bildiğim) tanımlanmaz? Yarın bankaya gideceğim. Sorumlusu kim bakalım, nasıl bir cavap verecekler? Görmesem 117 TL yi ödettirecekler. Yakıştı mı şimdi koca bankaya? 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

diger kisilerde aidat kesintisi olmus mu? Bence duzelir,Biraz ugrastirirlar sonra iade ederler bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ykb bu. Alır :)
Ben sırf aşırı masrafları sebebiyle pos makinalarını iade edip hem şirket hem şahsi çalışmalarımı bıraktım.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Hesabınızın bulunduğu şubedeki kurumsal sözleşmenizden sorumlu müşteri temsilcinize durumu iletin iptalini sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Kart aidatı olmayan kartı da vardı YKB nin

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

ben de YKB posu kapattım garantiye geçtim, garanti daha .ok çıktı. Hepsi aynı .ok. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben iş bankasından ısrarla memnunum. 30 yıldır

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Demirel
YKB nin maaş müşterisiyim. Bu yıla kadar herhangi bir ücret talep edilmediği ve anlaşmamız devam ettiği halde, Kredi kartı 2019 ocak ektreme 117 TL lik "yıllık üyelik ücreti" adı altında borç yansıtılmış. Bankayı aradım, "6 ay kapatmama sözü verin ücreti almayalım." dendi. Telefondaki arkadaşa "Benim sizinle olan sözleşmemde böyle bir ücet almayacağınız yazıyor" ne 6 ayı diyorum, tarafınıza böyle bir tanımlama yok diyor. Üstelik aynı ilçeden maaş aldığım 2 arkadaşımda benimle aynı akıbete uğramış (Şimdilik bildiğim bunlar). Böyle bir hata nasıl yapılır? Aynı okuldan 20 kişi tanımlanır da nasıl 3 kişi (şimdilik bildiğim) tanımlanmaz? Yarın bankaya gideceğim. Sorumlusu kim bakalım, nasıl bir cavap verecekler? Görmesem 117 TL yi ödettirecekler. Yakıştı mı şimdi koca bankaya? 

Aynı olayları yaşadık,

Yakında aynı kartı( platinium vb) kullanan diğer arkadaşlarınıza da gelir,

Çareyi 6 ay kullanıp kapattırmakta buldum.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Sizin maaşların yattığı şube ile görüşün, size o subede imza attıran kisinin hatası. Tanımlama  yapılmamış düzeltilir. Bende başka bi bankadan alıyorum maası su ana kadar 4 tane bankada değiştik, hicbiri ücret almadı maaslar oraya yatana kadar.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

İş bankasının gözünü seveyim. Maaş müşterisi olmadığım halde daha aidat ödemedim. Üstüne bir de millerle bilet aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Biz de memnun olduk :)

235e8b6b4bd4ef56bf876a22591e4b4e.jpg

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu arada müşteri bazlı anlaşma olmaz da çalıştığınız kurum sizi maaş çalışanı olarak göstermedi ise ( havale EFT ile ödenen maaş gibi) sistem ayrıcalık tanımamış olabilir.

İş bankasının gözünü seveyim. Maaş müşterisi olmadığım halde daha aidat ödemedim. Üstüne bir de millerle bilet aldım. 
Maximilles kartlar ile ilgili bazı değişiklikler oldu bu arada. Yine de olurda aidat yansır ise belli bir harcama ortalaması var ise iade olabiliyor.
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Bi ara yapikredi bankası maaş müşterisi idik o zaman maaş müşterilerine aidatı olmayan ekoworld card veriyorlardı. sanırım sizde farklı bir world card  var bu yüzden otomatik yansıyor 6 ay kapatmama seçeneğini düşünün ya da yapı kredi de 3 ay su kadar alışveriş yaparsaniz seçeneği de sunuluyor aklınızda bulunsun 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bende playcard var 1300 tl limitli. Üniversiteye geldiler kart çıkartmak istermisiniz dediler çıkarttım bende, geçen seneden beri kullanırım hiçbir aidat ödemedim öğrenci için özel kart galiba.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

en güzeli enpara senelerdir kullanıyorum, kart aidatını enpara bize veriyor :D

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Türkiyedeki bankaların en kıralıda en prestilliside iş bankası.

Bir güne bir gün işbankasından aramadılar amma velakin diğerlerinden hesabım olmasa bile devamlı aranmaktayım.Ya iş bankasına kriterlerim tutmuyor yada adamlar boşyere müşteri araklama politikaları ile uğraşmıyor.Gelecek olan zaten gelir.Çocukların kumbara hesapları var başkada hiçbir bağlantım yok.

Denizbank aylık 20 faturadan başka fatura yatırmama müsade etmiyor.Tüm kayıtlar orda olduğu için bende ısrarla ordan ödüyordum bu yaz başınakadar.Kuveyturkü keşvettim.Havale eft bedava hesap işletim ücreti yok.İstediğim kadar fatura ödüyorum.Vergi ödemelerinde birsürü tıklama yapmadan sadece taahhakkuk kodu ile hallediyorum.Kredi kartı aidatı yok.Gerçi kredi kartları bir işede yaramıyor.Atm kartı gibi aynı.

Dün enparadan aradılar.Bizde herşey beleş.Kart aidatı bile yok dediler.Birde onlara bakayım nasıl.

Aslında internet bankacılığında aradığım şeyler.Karmaşadan uzak pratik bulmaca çözer gibi işlem aramamak.

2014 senesinde yapıkrediden kredi kartım vardı.Müşteri hizmetlerini aradım.Kartı iptal edin dedim.Bana dediği,eğer iptal ederseniz birdaha size kart vermeyiz dediler.Neden vermessiniz dedim.Bizim kriterler çok yüksek dedi.Peki iptal etmek istediğim kartı neden verdiniz dedim.Kredi çekmişsiniz ondan ötürü vermişler dedi.Bende lazım olunca birdaha kredi çekerim dedim :) 

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
şubeye uğrayın çözer ler.
ykb ile 4 yıldır çalışıyoruz olmadı öyle bir şey hemen çözer ler
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bence sebep şu; Ziraat Bankası 'nın uyguladığı kredi kartı borcu kapattıran krediyi kullandırtmamak için alınmış bir tedbir.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Enparayı ısrarla öneriyorum.

En para kredi kartı da sizden aidat almıyor kullandığınız için size aidat veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bahse konu banka ile bütün ilişkilerimi, bu ve benzeri sebeplerden 10 yıl kadar önce tamamen kesmiştim. O gün bu gün beni ararlar sağolsunlar yeniden kart vermek, hesap açmak için ama arayanı gıcık edip kapatıyorum telefonu...:D

Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

Bu yıl az kar yapmışlar vatandaştan tahsil ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bende de  nerdeyse 10 yıldır garanti bonus vardı. Aylık düzenli harcamam gayet yüksekti aslında ama ne hikmetse benden kazandıkları komisyon yetmemiş olacak 90 tl aidat istediler. ben de vermem dedim kartı kapatın dedim. onlar da hayhay deyip kapattılar. daha önce size bonus verelim derlerdi onu da vermediler. 

enpara'dan kredi kartı çıkarttım ben de. her yerde taksiti yok ama olsun yine işimi görüyor. üstelik her ay 3 harcamanı ücretsiz taksitlendiriyor. kredi kartı aidatı olmadığı gibi, bana kart aidatı ödediler. 

garantide şu an sadece hgs kaldı onu da kapattırınca tüm ilişkim bitecek. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Garanti senede 2 defa aidat kesiyor kartımdan. Kartı alırken aidat olduğunu bilerek aldım. 

Aidat almalarına istinaden ödedikten sonra arayıp iade edin diyorum, 2 sefer fazlaca mil yüklediler son seferde de parayı aynen iade ettiler. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bunlar varya bunlar :bambam:

-Neden aidat kesiyorsunuz?

-Sözleşme zart zurt.

-Personelim

-Personel değilsiniz Tamer Bey,

-Hesaplarıma gir

-Giremiyorum efendim

-Neden?

-Personelsiniz

-Peki diğer kartıma bak

-Bakamıyorum efendim

-Neden?

-Personelsiniz

-Peki bu iki kartım birbirine bağlı

-Eeeeeeee ımmmmm

-Niye aidat kesiyorsunuz?

-Eeeee ımmmm sistem vs vs

-Ben şimdi filancıya haber veriyorum, sen de işlemi bi zahmet düzeltiver

-Efendim BDDK vs vs

Sonrası malüm.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...