İçeriğe Yönlendir

Focus 3 mü Fluence mi?

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba

Kriterler yakıt ekonomisi ve konfor açısından düşünürsek manuel sedan focus 3 mü yoksa manuel Fluence mi

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

3 yıl fluence 5 yıl focus kullandım arkadaşlar durumu çok güzel özetlemişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Konfor Focus 3
Ekonomi Fluence (ikisininde dizel olduğunu varsayıyorum)

Kriter sayısı artırılsa belki daha kolay olur, böyle %50 %50 kaldılar gibi [emoji52]

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Şuan ikiside bizde var aktif olarak kullanıyoruz fluence kesinlikle yakıtta daha iyi yol tutuşu kötü daha konforlu geliyor bana daha donanımlı bizimki dynamiueq paket focus trend focusta yalıtım cok daha iyi trim sesi daha az yol tutuşu fluence göre cok iyi donanımı düsük ama fluence kesinlikle daha geniş içi daha ferah ford ona göre dar çekiş olarak focus biraz daha iyi alt devirlerde fluence daha gibi geliyor aman aman fark 120 den sonra başliyor ford 170 kadae çok rahat gidiyor pek fluence yok gibi geldi guven vermiyor

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Cok buyuk bagaj ve dusuk yakit tuketiminde Fluence, forumumuzda florasan da derler (Sanirim ilk Caglar Abi'den duymustum :) )

Focus II cikmadan once 2005 model Focus Collection sahibi olarak araba kullanma keyfi almak icin Focus derdim; ama ikiz babasi olarak ancak Focus SW diyebilirim 🙂

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Her iki aracı da kullandım fluence sahibiyim, yakıt ve geniş iç/bagaj hacim olarak fluence açık ara önde. Sürüş zevki, kemikli ve kaliteli yapısıyla focus önde.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

bu soru sorulmamalı bile bence , 2 gün fluence 2 gün focus kullanma şansınız olsa focusu kullandıktan sonra bir daha fluence ye yolcu olarak bile binmezsiniz.

Daha sağlam euro ncap dan 5 yıldız, yol tutuş fren mesefasi viraj performansı sürat konfor hepsinde çoook açık ara focus sonuç da dünya markası :) renault gibi tr de ve fransada satılan bir araç değil :) abd de almanyada ingilterede bulamazsınız renault ford dünyanın her yerinde vardır.

ne ise çok yazdık 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yakıt ekonomisinde fluance. konfor da sabaha kadar tartışırız biri focus biri fluance ne kadar farklı olabilir ki e200 mercedes değil focus ta sonuçta

güvenlik olarak focusun testleri başarısı ortada iken fluance nin ncap testi yok sanırım. 

aynı paraya manuel aranıyor ise ilk tercih güvenlik yüksek görünen focus olurdu

baktım olmuyor sorunsuz araba fluance gözü kapalı alınır

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

benim için genişlik ve rahatlık ön planda olduğu için ben fluence alırdım D segmenti gibi mübarek.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
[mention=24540]Köksal Yılmaz[/mention] ne güzel övmüşler, satmasak mı fluenceleri (gerçi satamıyoz da)
[mention=67420]Emre Akbas[/mention] Fluence incelemem burada.

Olay mantıksa fluence satılmaz abi (hele senin ki otomatik). Şu foruma 3 gün girmeyeyim unuturum 4 çekeri, forum mantığımı bozuyor :D
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Focus 3 kullananlar beğendi bile :)

Flu kullanmadım, 1,5 yıldır F3 kullanıyorum, ön koltukları çok rahatsız. Onun dışında kullanması çok keyifli bir araç, virajda çok güvenli. En son etkinlikte Servet viraj testini yaptı :shok:😬

Dizel Focus ile Flu nun yakıt değerleri arasındaki fark nedir 1 litre var mı ya da 1 litreden fazla mı? Herşey tüketim mi? İ10 var lpg li.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fluance daha yumuşak, daha yüksek yapısı ile bozuk yollarda daha verimli. Yakıt tüketimi düşük. Ekonomiyi düşünen insan yola basmasını en son düşünür. Her viraja dalmaz her boş yolda 200 yapmaz zaten. Ha bunlara cevap verir mi, aracı tanıyınca evet. Focus için yorum yapamam. Direksiyonunda bulunmadım hiç 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

focus....

Çağlar bir kaç ay değişelim arabaları, ya sen nayloncu olursun, ya da ben tekrar fordçu.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
12 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Focus 3 kullananlar beğendi bile :)

Flu kullanmadım, 1,5 yıldır F3 kullanıyorum, ön koltukları çok rahatsız. Onun dışında kullanması çok keyifli bir araç, virajda çok güvenli. En son etkinlikte Servet viraj testini yaptı :shok:😬

Dizel Focus ile Flu nun yakıt değerleri arasındaki fark nedir 1 litre var mı ya da 1 litreden fazla mı? Herşey tüketim mi? İ10 var lpg li.

6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Fluance daha yumuşak, daha yüksek yapısı ile bozuk yollarda daha verimli. Yakıt tüketimi düşük. Ekonomiyi düşünen insan yola basmasını en son düşünür. Her viraja dalmaz her boş yolda 200 yapmaz zaten. Ha bunlara cevap verir mi, aracı tanıyınca evet. Focus için yorum yapamam. Direksiyonunda bulunmadım hiç 

Yukarıdaki Servet sen değil misin abi :D

Fiyat farkından da hesaba katmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Focus’un ön konsol, dar koltuk yapısı ve konsolun daracık alt kısmı, bacağını ayırıp rahat yolculuk yapmaya izin vermiyor yolcu için.
Arka diz mesafesi ise, 3 ile 3,5 kasa arasında fark var. 3’de rahat, 3,5’da dar.
Şayet focustaysan, yola odaklanacaksın, yolcu olsan bile, içinde yatmayı, mayışmayı, rahat etmeyi düşünmeyeceksin.
Lakin o direksiyonun, süspansiyonların, ağır bir kasada yolculuk yaptığınu hissetmenin verdiği güven hissi, bütün olumsuz yanlarına değer, net!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
49 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Bence Fluence daha konforlu. Focus'tan.

Focus tan tek ve tek artısı içi geniş başkada hiç bir artısı yok.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Ptc var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
4 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Ankara'dan İstanbul'a geline belimi ağrıtan tek otomobilim Focus 3'tü. İçi dar, koltuk yan destekleri yok gibi bir şey, süspansiyonu fluence'a göre daha sert.

Ben alacak olsam yine Focus alırım. Ama rahat edeyim diyene Fluence tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
13 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Çağlar bir kaç ay değişelim arabaları, ya sen nayloncu olursun, ya da ben tekrar fordçu.

floresan vardı bende, megane st alsaydım keşke durum deişirdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Ankara'dan İstanbul'a geline belimi ağrıtan tek otomobilim Focus 3'tü. İçi dar, koltuk yan destekleri yok gibi bir şey, süspansiyonu fluence'a göre daha sert.
Ben alacak olsam yine Focus alırım. Ama rahat edeyim diyene Fluence tavsiye ederim.

+1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...