İçeriğe Yönlendir

İstem Dışı Söylenen Sözler

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Herzaman değil,bağzenleri oluyor.Yolda yürürken veya araç sürerken balkona çıktığım zamanlar.Neden olduğunu tam olarak bilemiyorum ama ağzımdan anlamsızca cümleler çıkıyor.Ben bunu iç beyinceki bağzı dışarı çıkmayan şeylerin yansıması olarak düşünüyorum.Kafam çok dolu heralde.Sizinde başınıza böyle şeyler geliyormu merak ettim?

Tam olarak söylediğim sözcükler şunlar.

Afrikada yaşayan çılgın türk.Bu cümle favorim.En çok bunu söylüyorum.

Uzay mekiği calıncıra binen çılgın türk.Daha sonra bu arkadaş marsa gidiyor ve cümle Marsa giden çılgın türk oluyor.

Maydonozcu cavit.Cavit diye tanıdığım biri yok :) Cavitlerden maydonozcu olacağınada kanaatim yok.

Ottoman empirenın gençliği.Belki içimde uhte kalmış genç ve güçlü olduğu dönemler

Bu cümleler genelde sessiz birşeyler düşündüğümde düşündüğüm şeyi olmayacak gibi hissettiğimde ağzımdan çıkıyor.

Pisikoloğada gittim.Pisikoloğun benden daha çok pisikoloğa ihtiyacı olduğunu hissettim.İnsan pisikolojisi çok zor.Her ferdin ayrı benzersiz davranışları var.

Geçenlerde çocuklar bir çizgifilm izliyordu.Gözüme takıldı.Şerlog yard diye birşey.Ordaki karekterde benim gibi istemsiz anlamsız sözler söylüyordu.Demekki bu insanlarda var olan birşey.Garip.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Çocuklarla Kral Şakir izlediğimde banada oluyor 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Konuyu saglik basligina tasidim.Daha uygun olacaktir. Baska bir dr a da gorunebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ara sıra bana da oluyor bu

Filmler, müzikler, karikatürler filan etkili oluyor. Genelde ruh halim iyi olduğunda veya araba kullanırken olabiliyor. Çok takılmamak lazım. Psikolog filan gereksiz

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Geçmiş olsun, düşüncelerinizi eşinizle konuşmayı denediniz mi peki? Düşünmek yerine konuşmak yani. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Askerlik için yoklama başvurusu yaparken tikiniz var mı diye bir soru sormuş ve altında da bir çok seçenek vardı. Garip kelimeler ve cümleler söyleme, burunla oynama, kulak oynatma, kelimeleri tersinden söyleme, küfür etme gibi seçenekler aklımda kalanlardan. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Benim herseyi arabaya baglamam gibi. Bendede var. En cok eşim muzdarip.

*Webasto gibisin ısıt beni*

*Bitik debriyaj gibisin kavramiyorsun*

*Asgari ucret 2000 tl olmuş. Ben buna xxx litre benzin alirim*

Canim sıkılınca * Ah bir uzun yol yapasim geldi*

Özel saglik sigortasi yapunca * hanim kaskonu yaptim*

Kuafore goturunce * hanimi bakima biraktim*

Vs vs vs

Edit tugrali doblo gorunce "Turbo Osman" derim. 

Gicik oluncada " Nazi yanlisi kesternkele" gibi soylevlerim cok olur.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Yemekleri çok beğendiysem enfesto manifesto veya dehşet-ül alâ mükemmetül muallâ gibi cümleleri bazen ben de kullanıyorum 😊

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
21 dakika önce, Hakan Tarım yazdı:

Geçmiş olsun, düşüncelerinizi eşinizle konuşmayı denediniz mi peki? Düşünmek yerine konuşmak yani. 

Konuşmak zor.Eşim ile alakalı değil,kimse ile konuşmam.Aklımdan geçirdiğimi gezegenin duymasını istemem.Eğer açığa çıkarırsam olacak işimde olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

en güzel tedavi konuşmak,kafada ne varsa dökmek,bunun sanırım çeşidi çok,insanız, kendi kendine konuşmak en temizi,ben çok hayal kurarım önemli olayları yaşamadan kafamda yaşarım bazen süpriz olur bazen olması gerektiği gibi..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Tam aksine berberinizle bile konusun. hatta hic tanimadiginiz biriyle bile iki dakika ayakustibsohbet cok iyidir. sizi taniyanlar bazen tam dinlemezler...

Bos bi mekana veya manzarali sehre tepeden bakan bir yere gidip avaziniz ciktigi kadar bagirin.Dokun icinizdekileri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
42 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Konuyu saglik basligina tasidim.Daha uygun olacaktir. Baska bir dr a da gorunebilirsiniz.

Şöyle düşündüm doktor bana ne der diye.Deli demez heralde :) ilaç verir.Ruhsal bozukluk çağımızda hemen hemen herkesde olan birşey.Bunun en büyük etkiside kapitalist devrin doruk noktasına çıkmış türkiyesi.Sosyal bir ülke istiyorum.Devletin şikayetler üzerine değil şikayet gelmeden çalışmasını istiyorum.İzin istiyorum.Karedeniz turu yapmak istiyorum.Aydere çıkıp bir sene orda kalmak istiyorum.Artık insanlardan uzak olmak istiyorum.İşim gereği herkesi dinliyorum,dinliyorum da dinliyorum.Sen çok iyi dinleyicisin diyorlar :) çokda iyi sır tutarım ama artık sır tutmak istemiyorum,kimseyide dinlemek istemiyorum amma başka seçeneğim yok gibi  :) Milletin sorunlarını çözüyorum ama o sorunlar bende sorun olmaya başlıyor.Acaba pisikologlar akşam eve gidince nasıl rahat edebiliyorlar.İşi işte bırak.Büyük bir erdemlik.

Yukarıdaki parağrafı ilkdefa burda yazıyorum :) 

5 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Tam aksine berberinizle bile konusun. hatta hic tanimadiginiz biriyle bile iki dakika ayakustibsohbet cok iyidir. sizi taniyanlar bazen tam dinlemezler...

Bos bi mekana veya manzarali sehre tepeden bakan bir yere gidip avaziniz ciktigi kadar bagirin.Dokun icinizdekileri.

Yazın motor kullanırken kafamda kask var.Kimse duymuyor.Bağırıyorum.İnsan baya rahatlıyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
7 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

ayni ben.. 🤔

bu yasadiginiz bi hastalik degil benim gozumde. Zeki Muren de bizi gorecek mi? ufo goren masum koylu kocum benim.. gibi repliklerle yetismis bi nesiliz.. birakin zirdeli desinler.. siz mutlu oldugunuz seyi yaptiktan sonra hic kimseyi baglamaz. dediginiz gibi isten gucten izin alin. hatta telafiniz varsa istifa edin, sizi kimsenin tanimdigi bi yere gidin. doga hayati yasayin. evinizi kendiniz kurun, atesinizi kendiniz yakip, kendi yigeceginizin size gelmesini degil, sizin ava gideceginiz bi cevrede olun. doga insana en guzel terapi ve kafa dinleme seklidir.. 

Mükemmel bir cevap.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
12 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Mükemmel bir cevap.

Mangal yak. Erkeğin kendini bulduğu andır. 

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Konuşmak sizi mutlu edecek şeylerden bahsetmek ortak noktalarınizin olduğu kişilerle laflamak iyidir [emoji16]

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Kask takıp bağırmak güzel bir yöntemmiş. Mesela ben de arabayla yalnız yolculuk yaparken bağıra çağıra şarkı söylerim.(Başka türlü olmuyor Şarkı söylediğimde tahrip gücü oldukça yüksek oluyor) 

Evet günümüzde tıp çok ilerledi.Ancak bunların içinde en az ilerleme kaydeden psikiyatri bilim dalı bence. Tedaviler mutluluk hormonu artırıcı ya da uyuşturucu ilaç vermekten öte gitmiyor.Çok ta fazla seçenekleri yok zaten.Ama işin bir de psikolog boyutu var ki tam facia.Bundan yıllar önce kanseri yenmiş mutluluktan uçuyorum. Taburcu işlemlelerimi tamamlamak için onkoloji psikoloğunun da dosyamı imzalaması gerekiyordu.Bana ; tamam hastalığı yenmişsin geçmiş olsun ama çokta sevinme ,bu hastalıkla hayatının ilerleyen dönemlerinde yine karşılşacaksın, bununla yaşamaya alışmalısın demişti..Ben de çok ağır konuşmuştum psilolog hanıma..

Sevdiğimiz bir işi yapmak, sevdiğimiz insanlarla birlikte olmak, zevk aldığımız hobilerimizin olması en iyi tedavi yöntemi bence.Hangimiz bu üçüne birden sahibiz.Bu devirde akıl sağlığını sağlam tutmak zor iş vesselam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
9 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Kask takıp bağırmak güzel bir yöntemmiş. Mesela ben de arabayla yalnız yolculuk yaparken bağıra çağıra şarkı söylerim.(Başka türlü olmuyor Şarkı söylediğimde tahrip gücü oldukça yüksek oluyor) 

Evet günümüzde tıp çok ilerledi.Ancak bunların içinde en az ilerleme kaydeden psikiyatri bilim dalı bence. Tedaviler mutluluk hormonu artırıcı ya da uyuşturucu ilaç vermekten öte gitmiyor.Çok ta fazla seçenekleri yok zaten.Ama işin bir de psikolog boyutu var ki tam facia.Bundan yıllar önce kanseri yenmiş mutluluktan uçuyorum. Taburcu işlemlelerimi tamamlamak için onkoloji psikoloğunun da dosyamı imzalaması gerekiyordu.Bana ; tamam hastalığı yenmişsin geçmiş olsun ama çokta sevinme ,bu hastalıkla hayatının ilerleyen dönemlerinde yine karşılşacaksın, bununla yaşamaya alışmalısın demişti..Ben de çok ağır konuşmuştum psilolog hanıma..

Sevdiğimiz bir işi yapmak, sevdiğimiz insanlarla birlikte olmak, zevk aldığımız hobilerimizin olması en iyi tedavi yöntemi bence.Hangimiz bu üçüne birden sahibiz.Bu devirde akıl sağlığını sağlam tutmak zor iş vesselam...

Motor ile şehirlerarası yoldayım.Aklıma birden geldi.Ulen bağırsam ne olur şimdi dedim.Etrafda kimselerde yok.Kafamda kaskda var.Bir iki şener şenin tomates der gibi seslendim.Sonra avazım çıktığıkadar bağırdım.

Tanıdığım birisi yakınını yakbetmişti.Psikoloğa gitti.Hanım bu acıyı çekeceksin başka yolu yok demişti psikolog abla veya teyze yaşını tam kestiremedim.Ablacım bu işi bırak geleni öldüreceksin demek gelmedi değil.Ateş arayan barut gibiydi bizide beyaz bayrakmı neyse işte ondan içeri attırabilirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Hastalık olduğunu düşünmüyorum, bunları genellikle mutlu insanlar söyler muhtemelen mutlu bir karaktere sahipsiniz. Benim şahsi görüşürüm stabil bir yaşam sürüyorsanız eğer, bu monotonluktan çıkmak için yaptığınız bir şey olabilir. Mesela eşiniz ile kitap okuyup birbirinize özetlerseniz bu kelimelerin çıkmayacağını düşünüyorum veya güzel vakit geçirdiğiniz bir etkinlikte bu konuşmaları düşünmeyeceğinizi veya söylemeyeceğinizi düşünüyorum. Telefona satranç veya sudoku gibi beyni sürekli çalıştıran uygulamalar beyni biraz yorarsanız yine bu seslerin çıkmayacağını düşünüyorum :) Denemekte fayda var :D :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Pisikoloğada gittim.Pisikoloğun benden daha çok pisikoloğa ihtiyacı olduğunu hissettim.İnsan pisikolojisi çok zor.Her ferdin ayrı benzersiz davranışları var.

benimki benden tavsi,ye almaya başlayınca ürkmüştüm, meslek hastalığı demek onlarda da var.

Hep Elon yüzünden bu işler. anlamsıza kokpite televitzyon ekranı koymalar, uzaya yollayıp geriye dönen kanatsız uçabilen borular felan... bunlar alt beyne yerleşince, maydanızcı cavitler çıkıyor ortaya

3 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Sizinde başınıza böyle şeyler geliyormu merak ettim?

bana da oluyor, balkonda yalnızken, Led xenon diye birşey yok diye konuşuyorum kendime

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Dağıtın hocam. Uzun yola çıkın. Tatil yapın. Öyle sıkılın ki tatilden, uzun yoldan, dağıtmaktan, monotonluğunuzu özleyin. Yüksek ihtimalle geçer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Biri 911 i arasın forum olarak iyi değiliz... :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gayet normalsin, benim dediklerimi duysan şaşarsın, çok pis kelime türetirim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bahsedilen yakınmalar psikolojik değil bilakis psikiyatrik vaka. Şu an çağın popüler rahatsızlığı ruh hastalıkları ne hale geldi Dünya.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kendi kendine sesli konuşmak sesli düşünmektir aslında... Bağırmak ve şarkı söylemek de iyi gelir. En güzeli kafanıza uyan arkadaşlarla, eşimizle ya da çocuklarla eğlenceli bir şeyler yapmak. Müzik aleti çalmak ya da spor yapmak da iyi gelir. Stres çağımızın zorluğu...[emoji4]

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eyvaaah. Biz kimlerle forumdaş mışız amanını kelle kelle gel beni biraz yelle.

Dilimden cikan bazen elimden de cikiyor  🤣

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...