İçeriğe Yönlendir

Opel Astra H USB ve SD kart özelliği

Okan Erdem

Recommended Posts

Okan Erdem

Arkadaşlar aliexpresi gezerken bu ürünü gördüm. Ayrıca youtube üzerinde de bir video var bununla ilgili. Ürün aux özelliği bulunan CD 30 üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Fiyat biraz fazla ama ses kalitesinden ödün vermeden ek fonksiyonlar kazandırabiliyor. Anladığım kadarı ile teyp CD Changer olarak görüyor. Ne düşünüyorsunuz bu ürün hakkında?

Ürün linki;

https://tr.aliexpress.com/item/Yatour-for-Opel-Astra-H-Astra-J-corsa-zafira-vectra-Car-Mp3-Player-USB-Adapter-SD/32798447339.html?spm=a2g10.search0104.3.205.3af63e3ekjGoSY&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10890_319_10546_317_10548_10696_453_10084_454_10083_10618_431_10307_537_536_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=c84ba996-9edb-490a-9d57-4c0bb54b8b03-29&algo_pvid=c84ba996-9edb-490a-9d57-4c0bb54b8b03

Ürün videosu;

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ses kalitesi taktığınız aletten alacağınız kaliteye bağlı.

Ben olsam double din güzel bi android teyple değiştirirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Ses kalitesi taktığınız aletten alacağınız kaliteye bağlı.

Ben olsam double din güzel bi android teyple değiştirirdim.

Önerebileceğiniz bir ürün var mı hocam? Astra h ön konsola tam oturan ve renk farklılığı olmayan bir ürün olursa neden olmasın ama şu ana kadar gördüklerim genelde konsola tam oturmamış ve ya renk uyumsuzluğu olan ürünler oldu

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Simdi oncelikle aractaki ses sisteminden beklentin nedir?

Aracinda aux girisi var mi? Sadece ses ve telefon baglantisi yapabilmek istiyorsan bazi aparatlar var hemen hemen hepsini kullandim. İclerinde cok iyi is gorecek urunler tespit ettim. hali hazirda kullandiklarimda var.

Yok sadece gorsel degsiklik istoyorum medya da oynatayim diyorsan doble ekranli modeller var, cin mali olanlar, kaliteli olanlar var, hatta zincir marketlerrde belirli araliklarla satisa cikan 400 liralik eh idare eder urunler var.Ben orjinalci biri oldugumdan bu urunu pek sevemedim.Cevapladiginda senin dusuncene en uygun fikri verebilirim.

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
5 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Simdi oncelikle aractaki ses sisteminden beklentin nedir?

Aracinda aux girisi var mi? Sadece ses ve telefon baglantisi yapabilmek istiyorsan bazi aparatlar var hemen hemen hepsini kullandim. İclerinde cok iyi is gorecek urunler tespit ettim. hali hazirda kullandiklarimda var.

Yok sadece gorsel degsiklik istoyorum medya da oynatayim diyorsan doble ekranli modeller var, cin mali olanlar, kaliteli olanlar var, hatta zincir marketlerrde belirli araliklarla satisa cikan 400 liralik eh idare eder urunler var.Ben orjinalci biri oldugumdan bu urunu pek sevemedim.Cevapladiginda senin dusuncene en uygun fikri verebilirim.

Alpay hocam, ne yazıkki astra h ın orjinal ses sistemi beni corsadan sonra tatmin etmedi. Bende sizin gibi orjinalciyim aslına bakarsanız. Aracımda Aux var ve bahsettiğiniz tarzda ürünlerden kullanıyorum ( aux to Bluetooth) hatta kaliteli sayılabilecek bir ürün kullanıyorum;

bknz;

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-bluetooth-kablosuz-ses-alicisi-p-HBV000007ZC0X?magaza=ElektronikMarket&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=CjwKCAiA4OvhBRAjEiwAU2FoJRX_etdFZFxd_SbMxg_Vw7Rz9wAvqANTtW9x4NeWYSVoTHQKnqJOSxoCmaoQAvD_BwE

Ne yaparsanız yapın bu tür cihazlarda kayıp yaşanıyor ve zaten iyi olmayan ses seviyesi ve kalitesi daha da düşüyor. Bu yüzden çok fazla kayıp yaşamayacağım ve nispeten tatmin edici bir sese ihtiyacım var. Direk aux kablosu ile telefon bağlantısı yapmak kablo karmaşasına sebep oluyor. Double din şuana kadar gördüklerim konsola tam oturmamış ve renk farklılığı olan ürünlerdi. Bu yüzden ana üniteyi değiştirmeden ek özellik kazandırabileceğim bu ürünü fark ettim. Bu ürün kayıp yaşamadan cd changer  olarak görev yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Orjinal bisey olmadiginda ve gercekten beni benden almamis bir detay degilse cokta araci söküp dagitmayi sevmiyorum.En baba markayi dahi bulup taksaniz direksiyondan kontrol mevcut olmayacak.Ha araya aparat vs kullananlar var ama bizim araclardaki gizli menuye ulasamamak beni acikcasi bu olaydan vazgecirdi. Daha oncede belirttigim gibi cok fazla urun aldim.hepsini ayri ayri deneme ve test imkanim oldu,  telefonla eslestirme yapan ayni anda bir cok detay urunu denedim.su muzik kutularindaki usb okuyucuya aux cikis yapip gorunmeyecek hale getirerek muzik kalitesini test ettim.Cikardigim sonuc:

Cd kalitesinden bile daha iyi olan sadece Sony in walkmaninin cikisini gercekten cok kaliteli bir aux kablosuyla, aux uzerinden muzik dinlemek...

Gercekten harika.

Ben Mevcut standart ekipmanlarla en iyi ses e ulasma fikrinde oldugumdan dolayi kablo beni cok rahatsiz etmiyor.

Aracima binenlerin hemen hemen hepsi muzik kalitesini begeniyorlar.

Screenshot_2019-01-13-17-27-46-805.jpeg

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
24 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Orjinal bisey olmadiginda ve gercekten beni benden almamis bir detay degilse cokta araci söküp dagitmayi sevmiyorum.En baba markayi dahi bulup taksaniz direksiyondan kontrol mevcut olmayacak.Ha araya aparat vs kullananlar var ama bizim araclardaki gizli menuye ulasamamak beni acikcasi bu olaydan vazgecirdi. Daha oncede belirttigim gibi cok fazla urun aldim.hepsini ayri ayri deneme ve test imkanim oldu,  telefonla eslestirme yapan ayni anda bir cok detay urunu denedim.su muzik kutularindaki usb okuyucuya aux cikis yapip gorunmeyecek hale getirerek muzik kalitesini test ettim.Cikardigim sonuc:

Cd kalitesinden bile daha iyi olan sadece Sony in walkmaninin cikisini gercekten cok kaliteli bir aux kablosuyla, aux uzerinden muzik dinlemek...

Gercekten harika.

Ben Mevcut standart ekipmanlarla en iyi ses e ulasma fikrinde oldugumdan dolayi kablo beni cok rahatsiz etmiyor.

Aracima binenlerin hemen hemen hepsi muzik kalitesini begeniyorlar.

Screenshot_2019-01-13-17-27-46-805.jpeg

Bu ürünün tam modelini alabilir miyim? Bende ipod vardı ama dinlemek istediğin şarkıyı arayıp bulmak çok zor oluyor bu çözümlerde de. Aux kablosu anker aldım alın uclu. Siz ne kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

bende busesus diye bir marka kullaniyorum.

Sony nwz serisi hepsi hemen hemen aynidir. Bendeki eski bir modeli ama tam modeli bilemedim simdi.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
30 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

bence Corsa'dan sonra sizi Astra hic bir sekilde memnun etmemis.. Imkanim oldugunda, ilk firsatta hem dumanli hem dumansiz Corsa kullanmak istiyorum. Hatta uzun yol yapip farklarini, eksilerini, artilarini anlatan bi yazi bile yazabilirim forumda..

Astra H-J kullanicisi olarak her iki araci da oldukca begeniyorum. C segmentin hakkini veren iki guzel model. Ses sisteminin -kalitesinin- J kasada daha onde oldugunu dusunuyorum. H kasada kullanilan hoparlor ve kalitenin standartiyla ilgili pek bi bilgim yok ama bu konuda ucuza kacmislardir desem herhalde haksizlik etmis sayilmam.. Aracin yalitimi akustige pek firsat vermiyor olabilir ama abimin dedigi gibi kotunun iyisi, orijinalden daha orijinal Sony walkman, mp3 tarzi seylere yonelebilirsiniz.

Linkini paylastiginiz 100tl lik urunden fazla bi verim alacaginizi zannetmiyorum cunku, Junsun dahil, ona benzer cok fazla urun kullandik. Muzik kulagimiza tok bir sekilde gelmedi ne yazik ki..

Ne yazıkki evet. Opel Corsa aracım makyajlı kasaydı ( 2013 modeldi) aracın ön kapıları daha tok demiştim bu yüzden ses kalitesine pozitif etkisi olabilir. Daha önce de söylediğim gibi astranın kapıları mutlaka yalıtım gerektiriyor.  Şöyle söyleyim, her iki araçta da CD kalitesini düşünecek olursak, corsada bas ve tizler çok çok iyiydi. Astrada tizler neyse de basslar çok kötü. Yapay bir bas sesi var tok değil. Belki corsanın kapı akustiği pozitif olarak bassları etkiliyordu ya da ana ünitesi daha kaliteliydi bilemiyorum. Her iki aracıda kullanmış biri olarak tarafsız bir yorumdur benimkisi. Mutlaka 2012 üzeri bir corsa D kullanın (temiz olmak şartı ile) yorumlarınız olumlu yönde olacaktır.

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
22 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

Kuzenlerimde 1.2 twinport ve 1.3 enjoy ya da active vardi donanimdan tam emin olamadim.?

Yolcu olarak 1.2 den keyif almadim, 1.3'un uzamasi guzeldi.. Opel grubundaki 1.3 dizel cogu safkan motordan guzel buna da eyvallah..

Kapilarinin tok -Astra J ayarinda- olduguna yukarda deginmedim. Ses kalitesini simdi aklima getirince gercekten yalitimdan kaynakli oldugunu dusunuyorum. Kapi fitili icin hortum uygulamasi yapabilirsiniz yapay olarak, kapi trimlerini sokup poset, naylon uygulamasi yapabilirsiniz ancak yuzde yuz bir cozum olmayacaktir. Karadenizlilerin tabiriyle ya sevduguni alacasun ya da alduguni sevecesun. Astra H kullanicisi olmayi biraz mantik evliligi gibi goruyorum.. 

Bendeki 1.3 dizeldi. Kasa hafifliği ile bu motor birleştiğinde çok atak bir hal alıyordu :) hadi ona eyvallah diyorum çünkü astra h uzun yolda çok çok daha iyi, en azından 6 vites ve motor sesi corsa d 1.3 den daha az ( malum devir aralığı) ama ses kalitesi dediğiniz gibi kapı tokluğu ile ilgili. Bakalım uzun vadede binecek gibi olursam kapılarak yalıtım yaptırabilirim belki.

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
2 saat önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

araciniz 6 ileri mi? 😯😯

Astra H ı soruyorsanız evet 6 ileri 1.3 dizel

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
4 saat önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

araciniz 6 ileri mi? 😯😯

dizeller 6 ileri.Ama beygiri dusuk.

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
40 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

dizeller 6 ileri.Ama beygiri dusuk.

Ama torku fazla. Herzaman bayırlarda benzinliden torku sayesinde daha iyidir dizel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
8 saat önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

hem sizin foruma adaptasyonunuz anlaminda hem de araci tanima anlaminda mutlaka sizden bi inceleme yazisi bekliyorum :)sd kart ya da direksiyon konusunda yeterince fikir alisverisi yapamadigimizi dusunuyorum. eksileriyle artilariyla aractan bahsederseniz elimizden geldigince cozmeye, muhabbet etmeye calisiriz. diger bi hususta 6ileri dizel astra benim ufkumu acti yarim birakmaya niyetim yok 😂 cunku ailede opel markasina karsi bi asinalik, sempati var. yeri geldiginde insignia inceleme yazisi yazmistim opelleri sevin basligi altinda. farkli motor, kasa, donanim tiplerini kullandikca aa bu da varmis, en fulu buymus, bosunda bu yokmus gibi muhabbetlerimiz oluyor.. mesela dun actiginiz kapi trim sorununu ben bir aracta gormedim desem yalan olur. ya cocuklar disliyor ya soguktan sicaktan kendini atiyor ya da oraya karsi bi zaaf var, vida falan denk geliyor. ya da her ne hikmetse arka yolcunun tirnagi ondekinden daha uzun oluyor.. 

Biraz daha aracı kullanıp tanıyarak bir inceleme ve corsa ile farklılıklarından bahsedeceğim bir yazı yazacağım. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
(düzenlendi)

Okan sakın bu ürünü alma. Ben aldım denedim.Uyumsuzluk söz konusu.Benim araçta ses sistemim var.Teybim Pioneer DEH-X 9650 bt. Ön kolonlar morel maximo ultra 602 .Subwoofer Pioneer.Amfi markası aklımda değil.Akşam bakıp buraya yazarım.Youtubeden (Free Youtube to mp3 Converter) programıyla (lisanslı olacak) ben lisansını satın aldım.128 kbps kalitesinde indirdiğin mp3 ü 320 kbps ye çevirip 16 gb mini kingston usb ye atacaksın.Ve dinleyeceksin.Abartı değil daha önce müzik dinlememişim dersin.Bu arada direksiyon tuşlarım çalışıyor.Aparatı ingiltereden aldım.Dynamicsounds adlı siteden.Çerçeveyide aynı siteden aldım.Renk uyumu birebir.2 USB Çıkışım var.Biri sürekli usbye bağlı mp3 dinliyorum diğeri telefon şarjı için.Teypte bluetooth olduğu için telefon arabaya bindiğinde otomatik bağlanıyor.Eller serbest tel görüşmesi yapabilirsin.Ayrıca spotify programına üye olup güncel şarkıları arabanda keyifle dinleyebilirsin.Anlatılmaz yaşanır...

tarihinde Ahmet Kaleli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
12 saat önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Okan sakın bu ürünü alma. Ben aldım denedim.Uyumsuzluk söz konusu.Benim araçta ses sistemim var.Teybim Pioneer DEH-X 9650 bt. Ön kolonlar morel maximo ultra 602 .Subwoofer Pioneer.Amfi markası aklımda değil.Akşam bakıp buraya yazarım.Youtubeden (Free Youtube to mp3 Converter) programıyla (lisanslı olacak) ben lisansını satın aldım.128 kbps kalitesinde indirdiğin mp3 ü 320 kbps ye çevirip 16 gb mini kingston usb ye atacaksın.Ve dinleyeceksin.Abartı değil daha önce müzik dinlememişim dersin.Bu arada direksiyon tuşlarım çalışıyor.Aparatı ingiltereden aldım.Dynamicsounds adlı siteden.Çerçeveyide aynı siteden aldım.Renk uyumu birebir.2 USB Çıkışım var.Biri sürekli usbye bağlı mp3 dinliyorum diğeri telefon şarjı için.Teypte bluetooth olduğu için telefon arabaya bindiğinde otomatik bağlanıyor.Eller serbest tel görüşmesi yapabilirsin.Ayrıca spotify programına üye olup güncel şarkıları arabanda keyifle dinleyebilirsin.Anlatılmaz yaşanır...

Ahmet hocam Detaylı bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Bu teyp single din değil mi? Ön konsolda nasıl bir görüntü oldu? Rica etsem fotoğraf çekip paylaşma şansınız var mı ?  Bahsettiğiniz tuş aparatı ile tüm fonksiyonlar sorunsuz çalışıyor mu? Aracın orj ünitesindeki fonksiyonları nasıl kullanıyorsunuz? Yol bilgisayarı ve settings bölümlerini ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Okan kardeşim teyp single din.Ön konsolda çerçeve rengini tutturursan çok güzel oluyor.Evet tüm tuşlar çalışıyor.Klasör seçme.Şarkılar arasından sıra ile seçme.Ses yükseltme ve ses alçaltma.Yol bilgisayarıyla işim yok.Yakıt miktarı gidilen kilometre falan ben bunlara bakmıyorum.Klima yol bilgisayarından kontrol edilebiliyor.Bu arada amfi massive mini diye geçiyor.Hiç vaktim olmuyor foto işleri için.Havalar düzeldiğinde bi hafta sonu foruma foto ve videoyla aracımı tanıtmayı düşünüyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...