İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Gaz Verip Bırakınca Gelen İnleme Sesi

Erdogan Berlik

Recommended Posts

Erdogan Berlik
(düzenlendi)

Merhaba arkadaslar yolda veya dururken farketmiyor gaz verip birakinca hırıltılı inleme sesi geliyor. Dururken gaz verip cektigimde veya yolda giderken vites degistrimek icin debriaj biraktigimda devir duserken bu ses var. Triger seti degisti ama hala gitmedi. Son 50k km dir bu ses var.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç ne tam olarak.. dizel mi benzinli mi. ?
Ne zaman başladı.. ?

Büyük ihtimal bir kasnak sesi.. 

Yorum bağlantısı
Erdogan Berlik
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç ne tam olarak.. dizel mi benzinli mi. ?
Ne zaman başladı.. ?

Büyük ihtimal bir kasnak sesi.. 

2006 dizel. Son 60bin km dir var oncesini bilmiyorum.bi kac yere gosterdim.triger set dediler degistim duzelmedi. 

Yorum bağlantısı
Cuma Oğuzhan

aynı sorun bende de var motor bakıma girdi sekmanlar değişti üst kapakta yağ kaçırıyordu conta değişti sonrasında aynı problem bende de oluştu benim düşüncem triger gergi bilyası denen bir rulman var triger kayışını taktığında kayış gerginliği için ya çok gerdirdiler ya da gevşek ayarladılar 

Yorum bağlantısı
Erdogan Berlik

Ben iki kez degistim triger setini ama trigerden degil. Hatta v kayisini cikarip o sekilde denedik yine vardi ses. Sanziman prizdrek bilya gibi bisey varmis ondan olabiirmi bilmiyorum. Yada debriaj bilyasi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdogan Berlik

Arkadaslar varmi baska fikri olan ses nereden  olabilir.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Araç kaç kilometrede?

turbo hiç tamir gördümü?

aracın çekişi nasıl azalma var mi

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erdogan Berlik
On 16.03.2019 at 02:40, Bahadır Taşpolat yazdı:

Araç kaç kilometrede?

turbo hiç tamir gördümü?

aracın çekişi nasıl azalma var mi

290000 binde ama 60 bin km dir bu var oncesini bilmoyorum. Ses hep ayni degismiyor. Turbo tamir gormedi turbocuda baktirdim guzel sorun yok turboda denildi.cekis biraz dusuk. Mesela 2500 devirden sonra olmasi gereken ivmelenme yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...