İçeriğe Yönlendir

Kripto Paralar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Hamit inan

Su an icin hicbir paraya guvenilip alip beklenilmez. Yaklaşık 2 sene önce takip etmeye basladim. O büyük yükseliş dönemi gibi 500 doları 1300 e oradanda 200 e dusurdum. Bu saglam bir ders oldu. Son 5 aydir ayırdığım para aylık 500 dolar dolayında. Son 1.5 ay hariç 1 sene çok güzel gecti. Dolar uzerinden yüzde 100 ile 500 arası ortalama aylık kazanç sağladım. Son düşüşle benim kazancimda yuzde 20 lere falan düştü. Tecrubelerimi paylasmak isterim.

Ben hiçbir zaman bir parayı alıp beklemem.

Aylık 300-500 dolar arası bir para bırakırım. Batsada umrumda olmaz.

Borsayı her sabah açar kendimce tüm paraların dalgalanmalarını izler alış ve satış emirlerinin hangi araliklarda yigildigina, alış ve satış arasinda makas olup olmadığına bakarım.

Hiçbir zaman panikle bir para çıkacak yada düşecek diye saldırmam.

Parayı en az 3 en çok 8 dijital para arasinda taksim ederim.

Asla tüm paramı bir coine bağlamam. Bunun 2 nedeni var

Bir toptan batma riskiniz vardir

Ikincisi bir parayı fazla beklemek demek diğer fırsatları kaçırmak demektir.

Bir parayı incelerken grafiğe anlık günlük haftalık ve tüm zaman olarak bakarım

En sevdigim para çıkış trendinde olan ama surekli dalgalanan grafik cizendir.

Hiç bir zaman bir paraya yükseliyor yada yükselecek diye zirveden girmem ve saticilardan almam. Kisaca ölücuyumdur :))

Aldığım paranın düşeceğini hissettigim anda ziyanlada olsa satar alttan tekrar girerim.

Her zaman yüksek miktarda girilen alis emirlerinin bir tık üstüne alış fiyatının yaklaşık yüzde 5 ile 25 altına emir veririm.

Bir anda toplu yada panik satışı olursa onu yakalarim.

Parayı aldiktan sonra yüzde 3 ile yüzde 7 üstüne yine aynı sekilde toplu satışın altına satış emri girerim.

Genelde yaptığım islemler 20 ile 100 dolar arasıdır ve yüzde 3 kar iledir ama bu islemi o kadar çok yaparimki bazi gunler islem toplamim 4000 dolari bulur.

Her gün kar yapilamaz. Borsada kazanmanin tek yolu kaybetmemektir. O yüzden dişime bir seyi kestirmezsem asla islem yapmam.

Yok sahte yok gerçek mi konusuna gelince atmden cuzdanima kadar gelmesi 30 ile 60 dakika. Geleceği varmış teknolojisi varmis o kısım isin hikayesi. Benim fikrim 20 sene sonra dunya genelinde bir para birimi olacak ama yüzde 99.99 luk kısmı çöp yalan dolan kandırmaca...

Birde isin çakallık kısımları var. Balinalar botlar..... ki balinalarin cok müthiş taktikleri vardır en iyi yol görünce kaçmaktır. 

Bot kısmına gelince botlarla para kazanamazsin yeri geldiginde botlarda sahte alim ve satim emirleri ile harika tokatlaniyor.

Bu arada borsa analizi tamamen hikaye. Yaklaşık 200-300 saatlik analiz egitimleri izledim. Ogrendiklerimi denedim.

Mac desi, rsi analiniz, bowlinger bandi, fibonoccisi...... hepsi tirt. Bizzat 3 ile 6 aylik datalarini çekip back testlerle tüm analiz yöntemleri tum degerlerde yaklasik 20 büyük para üstünde serverlarinin cekirdeklerinden duman cikara cikara denedim. Sonuç hikaye.... konu dijital para olunca tek yol tecrübe.

2 yıllık tecrübemden ilk aklima gelenler bunlar.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Şu sıralar medyada yer almamakta ancak ciddi bir krizin içindeyiz. Bizim muhasebeden her hafta konkordato ilan eden firmaların listesi geliyor, işlerinizi ona göre düzenleyin diye. 

Devlet döviz bazlı sözleşmeleri yasakladı. Uzun dönem araç kiralarken firmalar eur kurunu 11 den sabitleyerek 3 yıllık TL hesap yapıyor. Kurun 11 olduğunda ekonominin ne hale geleceğini düşünmek bile istemiyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Bir saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Şu sıralar medyada yer almamakta ancak ciddi bir krizin içindeyiz. Bizim muhasebeden her hafta konkordato ilan eden firmaların listesi geliyor, işlerinizi ona göre düzenleyin diye. 

Devlet döviz bazlı sözleşmeleri yasakladı. Uzun dönem araç kiralarken firmalar eur kurunu 11 den sabitleyerek 3 yıllık TL hesap yapıyor. Kurun 11 olduğunda ekonominin ne hale geleceğini düşünmek bile istemiyorum. 

Muhtemelen mart gibi yada sonrasinda görülecek rakamlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

suriyede birşey patlar halk ondan oluyor zanneder dış mihraklar olur teker yine döner yine benzin alırız vs. Ama bir zamanlar venezuela da normal zengin bir ülkeydi.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İş yerinde bir arkadaş 1000 lira girdi ve kısa sürede parasını 7000 lira yaptı. İlk yaptığı iş yatırdığı 1000 lirasını çekmek oldu. Sonra kalan para ile oynama devam etti. En son bir kaç ay önce kalan para eriyince tamamen çıktı.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
9 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

suriyede birşey patlar halk ondan oluyor zanneder dış mihraklar olur teker yine döner yine benzin alırız vs. Ama bir zamanlar venezuela da normal zengin bir ülkeydi.

Aynen hocam. Geçen ki çıkışın papaza mal edilmesi misali. Bir kişi bile temmuz ayında TR deki toplam TL emisyonunun %10 'u kadar paranın sadece bir ayda basıldığından bahsetmedi. Önümüzdeki bir kaç ay içinde yine tekrarı olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...