İçeriğe Yönlendir

S-Max - Led H7

Mehmet Atlıhan

Recommended Posts

Mehmet Atlıhan

Merhabalar. 2007 ford s-max farların aydınlatması pek hoşuma gitmiyor. Sizce Led mi taksam yada bilinen markaların halojen lambalarınımı taksam iyi olur.

Led takmak istiyorum ama daha önce hiç kullanmadığım için cekincelerim var. Yağmurlu havada nasıl olur. Zamanla araca zarar verirmi?

Not :Araç orjinal mercekli e3b84410b89ab67b88900b682ce7be58.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mercek karardığı için değişimi yapılacak. Xenon ile aydınlatmayan başka hiçbir ışık kaynağı ile aydınlatmaz yolu 

Bir dakika, far yıkama yok sanırım. Halojen bu farlar dimi?  Gerçi halojen de olsa mercek kararmıştır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mercek karardığı için değişimi yapılacak. Xenon ile aydınlatmayan başka hiçbir ışık kaynağı ile aydınlatmaz yolu 

çok pis alışkanlık yapıyor beee xenon. halojen ampüllü arabaya binince far kapalı gibi geliyor bazen

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

led al balaslı modelleri var çok iyi bende var şuan balaslı 12.000 lümen xenondan farkı yok 

https://tr.aliexpress.com/item/HlXG-New-Upgrade-Mini-H4-H7-LED-Car-Headlight-50W-10000LM-Set-H1-H3-H11-9005/32832975978.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4d7qdw7M

sarı olanlardan var bende

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
1 saat önce, Murat Öngür yazdı:

led al balaslı modelleri var çok iyi bende var şuan balaslı 12.000 lümen xenondan farkı yok 

https://tr.aliexpress.com/item/HlXG-New-Upgrade-Mini-H4-H7-LED-Car-Headlight-50W-10000LM-Set-H1-H3-H11-9005/32832975978.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4d7qdw7M

sarı olanlardan var bende

Balans dediğiniz ledin arkasındakı küçük kutuysa o arıza ışığını önlmelek ıçın yapılmış küçük bir devre.

Çok farklı ledler gördüm ve kullandım şuana kadar xenon kadar aydınlatananını görmedim. Kısalarda yakın performans sunabiliyor ledler ama uzuna gelince xenon açık ara önde.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
24 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Balans vs yok hiçbirinde. Ledlerin güç kaynağı onlar 

Balans lastikte olmuyor muydu? Hani yalpalayınca falan balans ayarı yaptırıyorduk.Balast olabilir mi? 😁

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Balastta olabilir evet olabilir 

Ben cornetime balans takacam ,bir forumda okudum, çok iyi oluyormuş öyle 😛

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Deli mavi olsun 

şimşek etkili, gökgürültüsü sesli ledli xsenon balanslısından istedim yahu, Vagcıyız bu güne bugün. 50000 kelvin olsun,pavyon stayla

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
4 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Balans dediğiniz ledin arkasındakı küçük kutuysa o arıza ışığını önlmelek ıçın yapılmış küçük bir devre.

Çok farklı ledler gördüm ve kullandım şuana kadar xenon kadar aydınlatananını görmedim. Kısalarda yakın performans sunabiliyor ledler ama uzuna gelince xenon açık ara önde.

4 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Ben kullandım xenon da kullandım (monza) 3 farklı led de en iyi led bu aralarında, balas a gelince bu arıza ışığı için değil titreşim önlemek için, led ler zaten kolay kolay arıza ışığı yakmaz. Kendi sitesindeki resim de de yazıyor, ballast diye Benim bundan öncekinde balas yoktu arıza ışığıda yoktu, bunlar tek sıkıntısı tıpkı xenon larda olduğu gibi aşırı yağmur da halojen göre daha etkisiz

3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Balans vs yok hiçbirinde. Ledlerin güç kaynağı onlar 

titreşimi önlemek için sayfasına girip okuyabilirsiniz led in güç kaynağına ihtiyacı yok , 

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sayfaları ledler için hala led xenon yazıyor. Ledler 2 volt ile yanıyor ve akım sınırlama devresi olmadan hiçbiri yanmaz. Bazıları ampülün yuvası içine entegre bazıları harici. Tek görevleri voltajı sabit olarak ledlere iletmek. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Osram noght breaker oldukca iyi ama mercekli farda kullanilir mi bilmem. Philps xtreme vision denenebilir.

Bir de hoferde satilan daha cok isik veren h7 vardi. Ben cok memnun kalmistim onlardan.

Tabi normal halojen bunlerin hepsi

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

Halojen aydınlatma sarı ışık verdiği için led düşünmüştüm. Yağmurlu havada görüşü kötü ise hiç değiştirmeyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
19 saat önce, Mehmet Atlıhan yazdı:

2007 ford s-max farların aydınlatması pek hoşuma gitmiyor.

sıfırken muhteşemdir aydınlatması, eğer kötüleşme varsa, ampul değişimi ile sonuç alamazsınız

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
4 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Ben kullandım xenon da kullandım (monza) 3 farklı led de en iyi led bu aralarında, balas a gelince bu arıza ışığı için değil titreşim önlemek için, led ler zaten kolay kolay arıza ışığı yakmaz. Kendi sitesindeki resim de de yazıyor, ballast diye Benim bundan öncekinde balas yoktu arıza ışığıda yoktu, bunlar tek sıkıntısı tıpkı xenon larda olduğu gibi aşırı yağmur da halojen göre daha etkisiz

Kendi aracım olan jetta'ta Canbus özelliği olmayan led takınca her türlü arıza ışığı yakıyor ;)

Servet abi gerekli açıklamayı yapmış zaten.

2 saat önce, Mehmet Atlıhan yazdı:

Halojen aydınlatma sarı ışık verdiği için led düşünmüştüm. Yağmurlu havada görüşü kötü ise hiç değiştirmeyim.

Yağmur- kar- sis vs gibi kötü hava şartlarında sarı ampuller güzel performans sunuyor.

ışık ne kadar beyaz ve mavi olarsa kötü hava şartlarında görüş kaliten o kadar düşer.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

Ben en iyisi bu sevdamdan vaz geçeyim. İyi bir h7 alayım, az biraz da rengi beyaza çalsın yeter. Her yaz uzun yol yapıyoruz yağmur bol oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan
h7 alayım derken? farlarınız xenon değil mi?
Xenon değil, mercekli halojen
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bizdekilerden farrklı demek. beyaz ışık için philips lere bakın

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Muhammed Lütfullah Bozkurt

Bendeki 2008 xenon mercek, homojen bir dağılımı var fakat aydınlatması hoşuna gitmiyor. Söküp bakmak nasip olmadı daha. Musait zamanda uzunları, uzun&kısa devreli mercek yapacam. Hem kısalarda orjinale destek olur, hem uzunlar güzel olur.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
8 saat önce, Muhammed Lütfullah Bozkurt yazdı:

Bendeki 2008 xenon mercek, homojen bir dağılımı var fakat aydınlatması hoşuna gitmiyor. Söküp bakmak nasip olmadı daha. Musait zamanda uzunları, uzun&kısa devreli mercek yapacam. Hem kısalarda orjinale destek olur, hem uzunlar güzel olur.

Mercek kararmıştır, bende de vardı aynı şekilde aydınlatma zayıflamıştı, uzunlara merceğe gerek yok, led çok iyi iş görünüyor. Mercek yenilendikten sonra uzunların desteğine ihtiyaç olacağını sanmam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...