İçeriğe Yönlendir

Egzoz Muayenesi Artık Hafif Kusur Sayılıyor

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Uğur Kamil

Son zamanlarda egzoz emisyonu yapan sistemde arıza vardı(genel merkez kaynaklı) Sisteme bağlanamadıkları için işlem yapamıyorlardı. Hem dışarda hemde muayene istasyonunda.
Belki bu durumdan dolayı egzoz emisyonu yaptıramayıp muayeneden kalanlar yüzünden bir düzenleme yapmış olabilirler. Sonuçta hafif kusur yazılsada yaptırmasa cezası var kontrole denk gelince.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

emisyon zaten hikaye idi, petrol türevi yakıt olduğu sürece boş iş...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İki önemli şey vardı

far ayarı

emisyon

yazık...

29 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Son zamanlarda egzoz emisyonu yapan sistemde arıza vardı(genel merkez kaynaklı) Sisteme bağlanamadıkları için işlem yapamıyorlardı. Hem dışarda hemde muayene istasyonunda.
Belki bu durumdan dolayı egzoz emisyonu yaptıramayıp muayeneden kalanlar yüzünden bir düzenleme yapmış olabilirler. Sonuçta hafif kusur yazılsada yaptırmasa cezası var kontrole denk gelince.

Polis mi var memlekette?

Merkezden kimin yaptırıp yaptırmadığı bir satırlık kod ile bulunur. İkşnci satırda da cezayı yazdırırsın. Polisi niye meşgul ediyorsun ki?

aslında muayenede de sorulması abes. Direk cezayı eve gönder..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
12 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Polis mi var memlekette?

Merkezden kimin yaptırıp yaptırmadığı bir satırlık kod ile bulunur. İkşnci satırda da cezayı yazdırırsın. Polisi niye meşgul ediyorsun ki?

O konuda haklısınız muayene ve egzoz emisyonun bitiş tarihi belli. O tarih geçtikten 1-2 gün sonra yapılmamışsa otomatik ceza kesilebilir. Bak o zaman gününü geçiren oluyormu. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Ertan Çabuk yazdı:

Şimdi katalitikleri sökelim mi yani...

Satılık sıfır gibi kat var. Oem land hemde. 

Yapacakları işin içine tüküreyim. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

İki önemli şey vardı

far ayarı

emisyon

yazık...

Polis mi var memlekette?

Aman hocam, kar suyu kaçırma kulaklarına şimdi.

Bu egzoz dan ceza yiyen  üyemiz  var mı ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Aman hocam, kar suyu kaçırma kulaklarına şimdi.

Bu egzoz dan ceza yiyen  üyemiz  var mı ?

yok

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Egzoz muayenesi yoksa hafif kusur.ama polis yakalarsa ceza var.ben bunu anladım.

Benim aracimda kat iptali vardı.sirf emisyondan geçmiyor diye kat taktiracaktim.

Şimdi kat taktirmalimiyim ? 1000 TL masrafı oluyor kararsiz kaldım.

Acaba emisyon değerleri  geçen sene baya siki idi.smdi biraz esnettiler mi ? 

Bugün egzoz muayenesi ne gittim sistem yok diyorlar pazartesiden beri böyle imiş bakanlık çalışma yapıyormuş.

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

egzos muayenesine polis mi ceza kesiyor?

Trafik polisi diye biliyorum.denetlemelerde ceza kesilecek dediğine göre polistir.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Evet çevre ve şehircilik yapıyormuş .

Trafik çevirme yaptığında egzoz emisyon muayenesine sistemden bakıyorlar mi acaba ?

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

egzoz muayenesi yaptırmak yine zorunlu ama denetimi muayenede değil denk gelirseniz trafik kontrolü ike olacak.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
12 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

egzoz muayenesi yaptırmak yine zorunlu ama denetimi muayenede değil denk gelirseniz trafik kontrolü ike olacak.

O zaman trafik ceza yazabilecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Boşla iştigal. Osmanlı Döneminden kalma evrak kontrolü. Uzay çağında.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
4 dakika önce, Ersin Özkaya yazdı:

O zaman trafik ceza yazabilecek.

Evet.

Hatta yaptırım direk trafikte. 1250 tl

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
39 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Boşla iştigal. Osmanlı Döneminden kalma evrak kontrolü. Uzay çağında.

Mehmet abi birazda suçu kendilerinden atma çabaları bunlar mecburiyetten bu sisteme geçtiler.

Genel bir sistem arızası var(türkiye geneli) ve sistem çalışmadığı içinde çok sayıda araç egzozdan dolayı muayeneden geçemiyordu. İnsanlarda doğal olarak isyan ediyordu sisteminiz düzgün çalışmıyorsa bizim suçumuz ne diye onlarda kolay yolu seçip üzerlerinden attı biz geçiriyoruz siz istediğiniz zaman yaptırın egzoz muayenesini diye.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi ruhsatın yakındaysa bi baksana müsait olduğunda sende ne yazıyor

Ruhsatım yanımda değil.

E devletten de çıkmıyor benimki. Bakayım yarın.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

4 yıl önce 2 Ocak ta arabayı muayeneye götürmüştüm. Sabah ilk randevu egzoz muayenesi de yaptıracağım. Eleman biraz uğraştı, sonra bi gitti geldi ve egzoz u yapamıyoruz şu anda sistemsel sorun var deyip direk muayeneye almışlardı. Egzoz u da sonra yaptırırsın demişti. 3-5 ay sonra egzoz ceza muhabbetleri dolanmaya başlayınca yaptırmıştım.
TÜVTÜRK isterse egzoz muayenesi olmayanı muayene den geçirebiliyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

elemanların kullandığı spring var. dün egzos muayenesine götürdüm. benzinde çalışmıyorsa muayeneden geçemezsiniz dediler, döndük.

araç yıllardır benzinde çalışmıyor, onun tüm boruları vs. değiştirmeden çalışması mümkün değil. akşamda bu haberi gördüm.

şimdi egzos muayenesi yaptırmadan muayeneden geçebilirmiyim? (benzinle çalışmadan)

egzos muayanesi yaptırmazsam ceza durumu nasıl olacak?

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
elemanların kullandığı spring var. dün egzos muayenesine götürdüm. benzinde çalışmıyorsa muayeneden geçemezsiniz dediler, döndük.

araç yıllardır benzinde çalışmıyor, onun tüm boruları vs. değiştirmeden çalışması mümkün değil. akşamda bu haberi gördüm.

şimdi egzos muayenesi yaptırmadan muayeneden geçebilirmiyim? (benzinle çalışmadan)

egzos muayanesi yaptırmazsam ceza durumu nasıl olacak?

Ceza durumu muallak gibi ama bahsettiğiniz araç her ne kadar egzoz muayenesinden geçemese de aracın ruhsatı egzoz muayenesinden geçer [emoji6]

Özel yapan yerleri değerlendirmekte fayda var [emoji850]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

bizde dün, mercedes'i soktuk muayeneye egzos süresi dolduğunu sonradan anladık ,direk hafif kusur yazıp geçirdiler

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Aslında egzoz çok sorun değil.

TÜVTÜRK aşağıdaki gibi airbag testi yapmasın da gerisi bir şekilde hallolur

[emoji4]

944f9ddc6d9f729214f5c964d616fb0b.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...