İçeriğe Yönlendir

Plaka Kenar Çizgisi

Bahadır Çete

Recommended Posts

Bahadır Çete

Plaka kenar çizgisinde ki siyaj kısım tinerler cıkartılmış muayenede sıkıntı olur mu ilk muayenede plakalardan kaldı araba

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Olma ihtimali yüksek.
Önleminizi alın derim.
Ya yeni plaka çıkartın ya da tabelacıda boyatmayı deneyin.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Plaka kenar çizgisinde ki siyaj kısım tinerler cıkartılmış muayenede sıkıntı olur mu ilk muayenede plakalardan kaldı araba
Sattığım fiesta da 3 defa o şekilde muayeneye girdim sıkıntı olmadı. Yasa çıktıktan sonra da 1 defa girdim, aynı şekilde en az 5-6 defa farklı şehirlerde de çevirmeye girdim problem çıkmadı.
Tabi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilir ama bence bu sebepten sıkıntı çıkması doğal değil.
Netice plakalık takılı olan araçlarda o bölüm zaten görünmüyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Muayene istasyonları birbirini tutmuyor harbi. Ne olacağı belirsiz. Mantıken o çizgiler görünmüyor evet plakalık varken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bu arada ilkinde bu sebepten kaldı ise mecburen plakaları yenilemeniz gerekir.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Plakalık takın o zaman sorun kalmaz. Alt ve üst kısmı plakalığın içinde kalıyor.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

plakalarda vida deliği yoksa plakalık takarak geçmeyi denemek mantıklı

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Sattığım Connect'le ben 11 sene plakanın çevresi silik şekilde geçtim. Enson geçen sene 10 aydada yeni sahibi sorunsuz geçti(aynı plaka üzerinde)

İlk muayenede plakadan neden kaldı? Vidamı vardı yoksa mühürsüz app'mi vardı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

images?q=tbn:ANd9GcRTtfdT09LJdnKIOH4KY96

plaka bunun gibi birşey sanırım.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
3 saat önce, Mustafa Şimşek yazdı:

images?q=tbn:ANd9GcRTtfdT09LJdnKIOH4KY96

plaka bunun gibi birşey sanırım.

Bu zaten geçmiyor. İstersen çevresindeki siyah çizgi olsun.

Ben orjinal plakanın çevresindeki siyah kısmı siler kullanırım bugüne kadar kimsede birşey demedi.(12-13 senedir)
0R1ypV.jpg

Yorum bağlantısı
Caner İçmez

Siyah çizgi olması gerekiyor diye biliyorum. Hatta trafikte de sıkıntı olabilir. Ama tabi insan insiyatifinde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

o çizgileri neden silerler ki hiç anlamam..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Zevk meselesi, bende silerim, bana göre de güzel duruyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
45 dakika önce, Caner İçmez yazdı:

Siyah çizgi olması gerekiyor diye biliyorum. Hatta trafikte de sıkıntı olabilir. Ama tabi insan insiyatifinde.

Evet olması gerekiyor bunun dışındada 3-5 tane daha zorunlu olması gereken kuralı var.

Plakanın çevresinin siyah olup olmamasının hiçbirşeye zararı veya faydası yok o nedenle ona dikkat eden yok(elektronik sistemlerin okumasını engelleyen uygulamalara dikkat ediliyor). Ayrıca plakalıkla birlikte kullanınca sadece yanlardan görünüyor siyahlık ve tam boyamadıkları için yanındada inceden bir beyazlık görünüyor buda benim gözümde hoş bir görüntü oluşturmuyor. Plakalık kullanmadan takınca plakanın çevresindeki siyah çizgileri düz ve eşit çekmedikleri için hoş bir görüntü olmuyor(bence).
Kısaca biraz zevk meselesi.

Bu şuanki plakam.
QLa74Z.jpg

Bu tarz bir görüntü hoşuma gitmiyor kenarlarda yani.

7c598502e25b4310d5ab93131712dc5b.jpeg?im

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bahadır Çete

Tuvturk plaka yonetmeliginde plaka kenar cizgilerinin degistirilmesi boyanmasi kesilmesi agir kusur sebebiymis tabi istasyondan istasyona kisiden kisiye degisiyor

Yorum bağlantısı
Ferit Oz
10 saat önce, Bahadır Çete yazdı:

Tuvturk plaka yonetmeliginde plaka kenar cizgilerinin degistirilmesi boyanmasi kesilmesi agir kusur sebebiymis tabi istasyondan istasyona kisiden kisiye degisiyor

çerçeve renginden dolayı hiçbir problem yaşamazsınız, kesin bilgidir içiniz rahat olsun.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bu plaka ağır kusur konusu ilk çıktığında bütün medyada bu şekilde paylaşılmıştı, fakat uygulama da biraz esnedi. Çerçeveye takmıyorlar pek, ama Plaka çerçevesinden ağır kusur yazarsa görevliye de diyecek hiç bir şeyimiz yok.2fc88b692d32978857eadab6d10ec3d5.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ayhan Göksu

TüvTürk sitesinde bu şekilde bir açıklama var fakat plaka kenar çizgisi zaten plakalık içerisinde kalıyor. Daha geçen hafta aracımın muayenesini yaptırırken teknisyene sordum, abi yazılı bölge içerisinde boya vs olmasın kenar çerçevesi çok önemli değil dedi. Tavsiyem çok problem yapıyorsanız plastik çerçeve takın öyle girin muayeneye.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bende harflerde folyo vardı ve kenar çizgisinide silmiştim, folyodan geçemedim, hemen söküp tekrar sıra alıp girdim kusursuz geçtim, kenar çizgilerine birşey demediler ama her ihtimale karşı siyah asetat kalemi ile biraz boyadım, hafiftenboyası dökülmüş gibi olurya öyle oldu ve sıkıntıda çıkmadı, boya işini asetat kalemiyle yapıp geçersiniz rahat olun :)

0000955_faber-castell-1525-m-permanent-a

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...