İçeriğe Yönlendir

Focus I - Teyp Kodu Siliniyor.

Mehmet serhat aydın

Recommended Posts

Mehmet serhat aydın

Merhaba arkadaşlar iki gündür  aracı stop ettikten sonra aracım hiçbir sebep yokken kod istiyor. Örneğin dün işten eve  geldim saat 18.00 gibi sonra gece 23.00 gibi araca bindiğimde teyp kod istiyordu. kodu girdim çalıştı. gece eve gelene kadar problem yoktu  sabah araca tekrar bindiğimde yine kod istiyordu.yine girdim yine çalıştı.ayrıca seyir halindeyken kesme yapmıyor sorunsuzca çalışıyor. sadece stop ettikten bir kaç saat sonra yeniden kontağı açtığımda gerçekleşen bir sorundur.şimdi sorum şu neden her seferinde kod istiyor benden. bilgisi olanlar  varsa paylaşırlarsa müteşekkir olurum. teyp rds 5000

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
Merhaba arkadaşlar iki gündür  aracı stop ettikten sonra aracım hiçbir sebep yokken kod istiyor. Örneğin dün işten eve  geldim saat 18.00 gibi sonra gece 23.00 gibi araca bindiğimde teyp kod istiyordu. kodu girdim çalıştı. gece eve gelene kadar problem yoktu  sabah araca tekrar bindiğimde yine kod istiyordu.yine girdim yine çalıştı.ayrıca seyir halindeyken kesme yapmıyor sorunsuzca çalışıyor. neden her seferinde kod istiyor benden. bilgisi olanlar  varsa paylaşırlarsa müteşekkir olurum. teyp rds 5000
Kontak aracın tüm elektriģini kesiyor olabilir. Yakın zamanda tamire falan gittiniz mi?
Açılış mesajı benden, gelecek cevaplar için takipteyim [emoji38]
Yorum bağlantısı
Mehmet serhat aydın

cevap için teşekkürler @Celalettin Süğürtin yakın zamanda tamire gitmedim ama yaklaşık 4-5 gün önce geri vites lambası yanmıyordu ampülden sandım değiştirdim, çalışmadı geri vites müşürüne  giden kablolarda problem olduğunu farkettim . çünkü oradaki kabloları sallayınca yanıyordu sonra yine gidiyordu ben de hiçbir müdahalede bulunmadan öylece bıraktım, uygun zamanda gösteririm düşüncesiyle.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç bir Elektrik arızası sonraya bırakılmaz.
Ancak teybin arızasının geri vitesle de alakası olduğunu sanmıyorum.

Akünüz eski mü. Akü voltajı düşünce kodu siliyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet serhat aydın

akü voltajının düşük olduğunu sanmıyorum, çünkü tek marşta çalışıyor. olmadı yarın geri vites müşürüne giden çoklu bir soket var yeşil, kaputun altında onu balata spreyiyle temizliyeyim.  kısa devre olmasından korkuyorum teyp kodunun sık sık istenmesinde. sizce bu kuşkumdan ne derece haklıyım ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
akü voltajının düşük olduğunu sanmıyorum, çünkü tek marşta çalışıyor. olmadı yarın geri vites müşürüne giden çoklu bir soket var yeşil, kaputun altında onu balata spreyiyle temizliyeyim.  kısa devre olmasından korkuyorum teyp kodunun sık sık istenmesinde. sizce bu kuşkumdan ne derece haklıyım ?

Kuşkunuz yersiz. Hatalı.
Teyple alakası yok.
Teybiniz bozuktur. Toleransları daralmıştır. Voltaj düşünce kodu siliyordur.
Tabi teybinizin bağlantıları ile oynanmadığını var sayıyorum.

Diğer konu ise soket.
Soket temizliği için kontakt sprey veya wd40 kullanmalısınız.
Balata spreyi sadece yağı çözer. Oksiti pası çözmez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...