İçeriğe Yönlendir

Havadan İnternet Hakkında

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

Merhaba,

Yeni taşındığım evde internet altyapısı olmadığı için eve internet alamıyorum. Havadan internet diye bir uygulama var altyapı istemiyor. Çanak antene benzer bir alıcı ve modem kuruyorlar evin çatısına firmadan alıyorsun interneti. Fiyatları da normal internete göre daha uygun. Bir kaç firma ile görüştüm hepsi yasal olduklarını sorun olmayacağını söyledi ama kafamda bazı soru işaretleri var .

Aramızda bu tarz bir internet kullanan var mı? Bilgi verebilir mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

İlk kez duydum, ama eskiden(adsl öncesi dial up zamanları sanıyorum) barracuda diye bir sistem vardı çanak anten benzeri sistemle uydu üzerinden direkt bağlantı gibi bir motto ile satılıyordu ve çok hızlı olduğunu duyardık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
3 dakika önce, Cem Işık yazdı:

İlk kez duydum, ama eskiden(adsl öncesi dial up zamanları sanıyorum) barracuda diye bir sistem vardı çanak anten benzeri sistemle uydu üzerinden direkt bağlantı gibi bir motto ile satılıyordu ve çok hızlı olduğunu duyardık.

Valla abi  bu olay söyle çok yüksek hızla internet alıp kullanıcılara kendi ağını sağlayıp para kazandıklarını söylüyorlar.

Birde fatura falan da yok. Kontörlü gibi mesela 8mb. ayda 40 tl şubatta yatırmadın 40 tl o ay internet yok yatırana kadar. :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Evet ben kullandım yaklaşık iki yıl.

şirket ineti firmadan alıyor size kontörlü hat gibi yükleme yapmanız halinde 30 gün kullanım hakkı tanıyor.

sadece siz , (çanak anten gibi ama o kadar büyük değil) alıcı ücreti veriyorsunuz çaydanlık kadar bir parça denizli için 300 tl. kimlik bilgileriniz alınıp resmi açılış yapılıyor.eğer oradan ayrılmak zorunda kalırsanız alıcıyı tekrar geri idae veriyorsunuz ama 3/1 fiyatıyla.

Ben sorunsuz kullandım ayrıca sınırsız kullanımla. En son 40 tl aylık kullanım ücreti vermiştim (2 ayönce).

tatile gideceksiniz mesela bir ay ücreti ödemezsiniz 1 ay inet kapalı kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

5yıl olmuştur. Kullanıyorum. Yerel firmalar yapıyor ve evinize link alıcı sistemi kuruluyor. Sözleşme vs yok. İstediğin zaman cayma hakkı var. Sistemin temeli kepçe ile alıp kaşık ile dağıtımı yapmak. Yasal sıkıntısı yok. Şirketlerin belirli finans gücü olması karşılığı faaliyet gösteriyorlar 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

5yıl olmuştur. Kullanıyorum. Yerel firmalar yapıyor ve evinize link alıcı sistemi kuruluyor. Sözleşme vs yok. İstediğin zaman cayma hakkı var. Sistemin temeli kepçe ile alıp kaşık ile dağıtımı yapmak. Yasal sıkıntısı yok. Şirketlerin belirli finans gücü olması karşılığı faaliyet gösteriyorlar 

abi adam bana 470 tl cihaz satmak istiyor. 2 gün sonra battık biz derse nasıl yaparım orası kafamı kurcalayan kısım.

Şimdi, Recep Selim Kaya yazdı:

Bu aralar ortak internet kullanmak cesaret işi.

ayrı bir İP adresi veriliyormuş anladığım kadarıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ortak kullanım değil ki. Diğer İnternet sağlayıcılar ile aynı. Biri kablo ile kapına geliyor ötekisi kablosuz 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Havadan internet dışında alternatif ararsanız Turkcell Superbox tavsiye ederim. 

10/10Mbit sınırsız 160TL ödüyorum. Yanında istediğin yere götür en büyük avantajı bu. 

Birde tamamen sınırsız olan var 280TL. Upload hızları çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdi, Fatih Evcin yazdı:

abi adam bana 470 tl cihaz satmak istiyor. 2 gün sonra battık biz derse nasıl yaparım orası kafamı kurcalayan kısım.

ayrı bir İP adresi veriliyormuş anladığım kadarıyla.

Cihazların bedeli alınıyor ve sende kalıyor. Battık demeyecek abone sayısı olana yanaş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Abonelik sözleşmesi olmayınca tereddüt ettim açıkçası. Yoksa teknik tarafından emin değilim. Yanlış/yanıltıcı bilgi vermeyeyim yine de.

Ayrı IP verebiliyorsa değerlendirilir tabi. 192.168.x.x vermesin de.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
14 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Havadan internet dışında alternatif ararsanız Turkcell Superbox tavsiye ederim. 

10/10Mbit sınırsız 160TL ödüyorum. Yanında istediğin yere götür en büyük avantajı bu. 

Birde tamamen sınırsız olan var 280TL. Upload hızları çok iyi.

Teşekkür ederim , bilgi için telefon bıratım bakalım bunlarda sistem nasıl. :) 

13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Cihazların bedeli alınıyor ve sende kalıyor. Battık demeyecek abone sayısı olana yanaş.

1-2 tanesi Bursa'da büyük firmalara verdiklerini söylüyorlar interneti referansları kuvvetli . Hiç batacak gibi durmuyorlar :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim de ilgimi çeken bir konu oldu, Telekom yeni binaya fiber döşemiş her ay çalışmamız devam ediyor sms i atıyorlar. Ne zaman gelecek belli değil, 3-5 aylık kullanmaya değecek maliyette bişeyler bakıyorum.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Çok yakın bir abim bu işi yapıyor ve konuya vakıfım. Her şey yasal olup hiç bi problem yaşamazsınız. En ufak bi sorunda birebir muhabınız var, yukarda yazılmış bi alıcı alıyorsunuz 300 tl bandında kullanmaya başlıyorsunuz yine yazıldığı gibi kontör sistemi. Her kullanıcının ayrı hesabı olduğu için ortak kullanım gibi bir şey kesinlikle söz konusu değil. Yaşadığınız yerde bu işi uzun süredir yapan alt yapısı oturmuş bi yerden almanızı tavsiye ederim. Bu işe başladığımızda alt yapımız oturuncaya kadar çok sıkıntı yaşamıştık.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
15 dakika önce, Görkem Karakaş yazdı:

Çok yakın bir abim bu işi yapıyor ve konuya vakıfım. Her şey yasal olup hiç bi problem yaşamazsınız. En ufak bi sorunda birebir muhabınız var, yukarda yazılmış bi alıcı alıyorsunuz 300 tl bandında kullanmaya başlıyorsunuz yine yazıldığı gibi kontör sistemi. Her kullanıcının ayrı hesabı olduğu için ortak kullanım gibi bir şey kesinlikle söz konusu değil. Yaşadığınız yerde bu işi uzun süredir yapan alt yapısı oturmuş bi yerden almanızı tavsiye ederim. Bu işe başladığımızda alt yapımız oturuncaya kadar çok sıkıntı yaşamıştık.

Taahhüt vermeden abonelik mümkün müdür?

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Tabiki en azından bizim sistemde böyle. Bu sistemi cazip ve güvenli kılan tarafı da bu

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
11 dakika önce, Görkem Karakaş yazdı:

Tabiki en azından bizim sistemde böyle. Bu sistemi cazip ve güvenli kılan tarafı da bu

İstanbul için önerebileceğiniz firma var mıdır?

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
7 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

İstanbul için önerebileceğiniz firma var mıdır?

Abime bi sorayım ben bilgim yok eğer bi bilgisi varsa akşama olumlu yada olumsuz yazarım abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
3 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

cihazları satın alınıyormuş öyle olduğu zaman sorun olacağını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bana sorun yaşayabilirsiniz gibi geldi. İnternet konusunda temkinli olmanızda fayda var. Sözleşmesiz böyle bir hizmeti bedava olsa dahi almayın derim. 5651 sayılı yasayı geçtim paralelinde pek çok sorun yaşayabilirsiniz. Davaları zaman zaman duyuyor/görüyorduk. Benden uyarması

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Benim aklıma birkaç konu takıldı.
1. Ürünü satıyor ve her ay ücret alıyorlar bunların karşılığında bir belge varmı ödendiğine dair ?
2. Tv yayınları gibi kötü hava koşullarından çekim güçü etkileniyormu?
3. Bu firmalar interneti nerden ne şekilde alıp dağıtım yapıyor?

4. Onlardan internet alıp kullanabilirsiniz tarzında(kısaca sözleşmeye benzer) resmi bir evrak varmı?

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sorun yaşanmaz, yasal bu olay, havadan almak wifi gibi değil bu, uydu alıcı ile direk uydudan alıyorsunuz, sorun yok, sadece yağışlı havada çekim düşer

bulut falan çoksa, ve kazıktır, şantiyede çok sıkışırlarsa kullandıkları oluyordu bizimkilerin, ayrıca tripodu vardır, çanağı dağın başına kur keyfine bak, aslında güzel, zaten olay buna doğru kayıyor, yakın zamanda tamamen uydudan yayına geçilecek, geleceğin teknolojisi...

26_hughesnet-gen-5-98m.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu alıcı anten çatıyamı konmalı yoksa balkon falanda oluyormu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Denizli ve bölgesinde

cerennet.com.tr adresinden net bilgi sahibi olabilirsiniz. Endişe etmenize mahal verecek bir durumla karşılaşmazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

radyolink internet sisli-puslu yağışlı havalarda kopmalar olabiliyor.

bireysel olarak maliyetli bu radyolink internet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...