İçeriğe Yönlendir

Kararsız Kaldım. Yardım Otomatik i20

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
31 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

İlanda temizlik boyası kelimesi geçince kaç

Hasar bilgisi şu şekilde 

Kayitlarimiza gore ***4843 sasi nolu HYUNDAI i30 CW 1.6 CRDi (115) TEAM markali arac 1 adet kazaya karismistir. KZ1: 26/12/2013 KTT-Carpma EK BILGI: Araca ait detay bilgileri (plakasi degismis mi, son sahiplik suresi, vs) ogrenmek icin DETAY bosluk PLAKA yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. Ornek: DETAY 34XYZ34. Sorgulama ucreti 7 TL'dir. Sorulariniz icin http://goo.gl/JmGroF UYARI: Mesaj icerigi, Sigorta Bilgi ve Gozetim Merkezi'ne iletilen kayitlardan ibarettir ve sadece bilgi amaclidir. Resmi belge olarak kullanilamaz. Detayli bilgi icin http://goo.gl/dPUvHw  B001
***5483 plakali HYUNDAI i30 CW 1.6 CRDi (115) TEAM markali araca ait detay bilgileri: Trafige Cikis Tarihi: 26/10/2011, Son Sahip: Sahis, Son Sahiplik Suresi: 1 yil 3 ay Kasko: Yok, Kaskolu Toplam Sure: 3 yil 2 ay, Kaskosuz Toplam Sure: 3 yil 8 ay, Arac Tur Degisimi: Yok, Plaka Il Degisimi: Yok, Plaka Degisimi: Yok EK BILGI: Sorgulama ucreti 7 TL'dir. Sorulariniz icin http://goo.gl/JmGroF UYARI: Mesaj icerigi, Sigorta Bilgi ve Gozetim Merkezi'ne iletilen kayitlardan ibarettir ve sadece bilgi amaclidir. Resmi belge olarak kullanilamaz. Detayli bilgi icin http://goo.gl/dPUvHw  B001

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

5 temizlik boyası olan, tramersiz bir i30 buldum. Ne düşünürsünüz. :( 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2012-hyundai-i-30-sw-1.6-crdi-98000-km-de-masrafsiz-bakimli-585811615/detay

Şasi numarası al da bakayım...

Bakalım kirler görünüyor mu ?

Öncelikle tramer kaydı olması için, kaskosunun olması gerekiyor.. 

Kasko yapılmamış bir aracın tramer kaydının olmaması bir şey ifade etmez.. Bu sebeple tramer kaydı yoktur denen bir araçta, kasko var mı geçmişte hep kaskolu muymuş ona bakmak gerekir.  

Yeri gelmişken önemli bir uyarı daha yapmalıyım. 

Plakası yeni değişmiş araçların tramer bilgisinin temiz gelmesine aldanmayın. 

Sağlıklı bilg iiçin plaka takılalı en az bir ay olmuş olmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şasi numarası al da bakayım...

Bakalım kirler görünüyor mu ?

Öncelikle tramer kaydı olması için, kaskosunun olması gerekiyor.. 

Kasko yapılmamış bir aracın tramer kaydının olmaması bir şey ifade etmez.. Bu sebeple tramer kaydı yoktur denen bir araçta, kasko var mı geçmişte hep kaskolu muymuş ona bakmak gerekir.  

Yeri gelmişken önemli bir uyarı daha yapmalıyım. 

Plakası yeni değişmiş araçların tramer bilgisinin temiz gelmesine aldanmayın. 

Sağlıklı bilg iiçin plaka takılalı en az bir ay olmuş olmalı. 

Merhaba 

Aracı araştırdım. Son kayıtlı bakımı 2014 tarihinde 40000 km bakımı yapılmış. İntercity kiralık arabasıymış. Bu arada satan adam aracın muayenesini yaptırmadan biniyormuş. Arabayı kullanan kişi galeri sahibi. Aracı kendi keyfi için  temizlik boyası yaptırmış. Yetkili servisde bakalım arabayı dedim, yanaşmadı. Ama her hangi bir oto expertizde sokabilirmişiz. . 

Ayrıca Hyundai ile görüştüm. Silinen kmleri aracın başka bir noktasından alabiliyorlarmış. Yani araba 200 bin km yapmış ise, bunu düşürüp 90 bin yapsalar bile, arabanın başka bir yerindeki sayaçdan bilgi alınabiliyormuş .

Takasa yanaşmadı 47500 son fiyat dedi .  Muayenesinide yaptıracak. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bu araç çok yakmasıyla ünlüdür. 

Alma bunu.

abi spritmonitörde , aynını model yılına sahip 100 lerce i30 cw var. ortalama 6,5 litre dizel  gösteriyor. Bu kasa 115 beygir olanı :( 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Arabayı kullanan kişi galeri sahibi. Aracı kendi keyfi için  temizlik boyası yaptırmış.

Bunun için anket açalım mı.. 

Bakalım bu cümleye kaç kişi inanacak 

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

abi spritmonitörde , aynını model yılına sahip 100 lerce i30 cw var. ortalama 6,5 litre dizel  gösteriyor. Bu kasa 115 beygir olanı :( 

Clio sw lerin ortalaması ne peki ;)

Sprintmonitore giren adam zaten efendi adamdır

Clio sw baksana sen ya hakkaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Clio sw lerin ortalaması ne peki ;)

Abi clio sw az yakıyordur ama, i30 cw başka bir klasman, motoru çok dayanıklı. Hyundai ustaları özelikle tavsiye etti. 

4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunun için anket açalım mı.. 

Bakalım bu cümleye kaç kişi inanacak 

Abi zaten bende inanmadım. Hangi galerici arabasının değerini düşmesin diye arabayı boyatırki. Ama bende diyorumki benim derdim tasam boya takıntım yok. Bana çok çok düzgün yürüyen araba lazım. Arabaya binip iki vites değiştirsem zaten ne olduğu çıkar. 

Ben araba üzerinde macun sevmiyorum. Çimento sıvalı arabalara tırt oluyorum :( 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
4 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

5 temizlik boyası olan, tramersiz bir i30 buldum. Ne düşünürsünüz. :( 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2012-hyundai-i-30-sw-1.6-crdi-98000-km-de-masrafsiz-bakimli-585811615/detay

Temizlik için yıkıyorum ben. Boyamak neymiş. Üzerinde 2004 model boya var hala.

2 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Dizel için ortalama 6,5 çok bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Damara karışmış bi kere araç değiştirilecek anlaşılan 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Dci kaşıntısı varsa fluence vereyim, sen 3 lt ile gezersin :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bana kalırsa oluru yok bu işin.  arabasına güvenen adam istediğin yerde yaptır der expertizi.

arabasına muayene yaptırmayıp binen adam hiçbir bakımını da yaptırmaz zaten

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

@Ali Darbaz bey, neden sürekli Hyundai bayilerine gidip farklı markalara heves ediyorsunuz :) 

Samimi olarak soruyorum yanlış anlamayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Recep Selim Kaya yazdı:

@Ali Darbaz bey, neden sürekli Hyundai bayilerine gidip farklı markalara heves ediyorsunuz :) 

Samimi olarak soruyorum yanlış anlamayın.

Arabam servisde ameliyat oluyor. Bende bekliyorum. Sikildikca geziyorum.. :)

Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

bunun nesi toplanacak? link mi hatalı?

Renault scenic hocam. Gayet tatli buldum. Arka koltuklari ileri geri hareket ediyor. Cok cok geniş. Aile için mis gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

scenis yaşam alanı olarak harikadır, toplanacak kısmını anlamadım da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

scenis yaşam alanı olarak harikadır, toplanacak kısmını anlamadım da

Haklisiniz. Arabanin ici cok iyi degil. Dosemede kusurlar var. Yapis yapis bir madde bulaşmiş. Deride Kararma var. Vites kutusu debriyaj hissi iyi degil. Debriyaj istiyor. Vites halatlari bakim istiyor. 

Usta ile vukuati simule ettik. Lpg basinc sorunu var. Lpg sistemde 33 derecede akiyor. Referans değer 65 derece. Lpg nin 65 dereceye cikmasi gerek. En yuksek 53 derece gorduk. Bunun icinde motoru epey zorladik. Lpg isitilamiyor. Cözum araniyor. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Fiyatı uygun olma nedeni ağır hasar kaydındanmış. Yarı otomatik uyuz bir şanzımanı var ve bayaa büyük iç hacme sahip.Bu kadar büyük araç gerekli mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...