İçeriğe Yönlendir

Kararsız Kaldım. Yardım Otomatik i20

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba

Hyundai i10 için bir talip var. Aracımı Servis ustası almak istiyor. Karşılığında üstüne 24000 tl verip 2016 model otomatik hyundai i20 1,4 mpi otomatik öneriyorlar. Aracın 600 700 tl   hasar kaydı var. Kaput değişmiş.  Araç 49000 km de , Firmanın kendi aracı. 

Sizce ne yapmalıyım. 1,4 mpi tam hypermillik motor.  Otomatik vitesi oranları 4 de çok uzun olduğundan 6 litre ile yürütürüm ben bunu. Daha önce 7 litre ye düşürdüm aynı modelin full dolusunu .

Alınırmı bu araba sizce. :( 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hunko-dan-i20-jump-otomatik-2016-model-605622607/detay

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
7 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Merhaba

Hyundai i10 için bir talip var. Aracımı Servis ustası almak istiyor. Karşılığında üstüne 24000 tl verip 2016 model otomatik hyundai i20 1,4 mpi otomatik öneriyorlar. Aracın 600 700 tl   hasar kaydı var. Kaput değişmiş.  Araç 49000 km de , Firmanın kendi aracı. 

Sizce ne yapmalıyım. 1,4 mpi tam hypermillik motor.  Otomatik vitesi oranları 4 de çok uzun olduğundan 6 litre ile yürütürüm ben bunu. Daha önce 7 litre ye düşürdüm aynı modelin full dolusunu .

4 otomatik i 20 8 litreden aşagı yakmaz ama brc takarsan km 30-35 kurus arası yakarsın 100 e kadar zaten arac gayet stabıl yeterli 100 üstü bagırıyor mal alıcıya verılır hem otm yakısır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

1. 1.4 leri çok yakıyor diye biliyorum.
2. 1.4'lerinde otomatik 4 vites. 7'nin bile devri bitmeye başlayıp ufaktan 8 vitesli otomatiklere geçilirken 4 vites ne kadar mantıklı?

1.0 otomatik 7 ileri olanını arkadaşa aldık şuan için mumnunuz 8 lt ortalama ile geziyor şehir içinde(ben 7 ile geziyorum)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Şimdi, Uğur Kamil yazdı:

1. 1.4 leri çok yakıyor diye biliyorum.
2. 1.4'lerinde otomatik 4 vites. 7'nin bile devri bitmeye başlayıp ufaktan 8 vitesli otomatiklere geçilirken 4 vites ne kadar mantıklı?

1.0 otomatik 7 ileri olanını arkadaşa aldık şuan için mumnunuz 8 lt ortalama ile geziyor şehir içinde(ben 7 ile geziyorum)

4 otm ler tam otomatik 7 ileri olanlar kuru kavrama (vw gibi Dsg kopyası) gönül ister ali bey son model alsın ama bütçe sanırım ayrıca alı bey kendını kasarak kullancaksan hiç alma 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Değerli arkadaşlar, 

Daha önce pek çok kez araba testi yapıp obd ile incelediğim için, aracın vites sayısının bence pek bir önemi yok. Hatta ne kadar az vites olursa  , o kadar uzun ömürlü olur. 

Motor %25 den %100 e kadar motor yükü eğrisi var. Şanzıman sadece bu oranı 4 kademe ile dağıtıyor.  Motor dinamikleri aşina olduğum için, şanzımanın 4 ileri olması beni hiç rahatsız etmiyor. 

Sadece bu fiyat için görüşünüzü merak ediyorum.. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hunko-dan-i20-jump-otomatik-2016-model-605622607/detay

1 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

4 otm ler tam otomatik 7 ileri olanlar kuru kavrama (vw gibi Dsg kopyası) gönül ister ali bey son model alsın ama bütçe sanırım ayrıca alı bey kendını kasarak kullancaksan hiç alma 

Ben kendimi kasmıyorum hocam, benim sürüşüm böyle. Kullanığım yollar full otoyol. Trafiğe pek uğramıyorum. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yapılan işlemlere göre hasar kaydı az değilmi? Hasar kaydı bu kazayla alakalımı farklı bir işlemden kaynaklımı?

Yakıt konusunda aklınızda bir soru işareti yoksa alınabilir bence bu arada yakıta ek birde MTV farkını eklemeniz lazım ekonomi önemliyse sizin için.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

4 ileri otomatik olanını kullanmıştım. gayet yeterli araç. sadece ilk hızlanırken nazlı biraz. otomatik vitese rağmen uzun yolda 4.8 litre yakmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

4 ileri otomatik olanını kullanmıştım. gayet yeterli araç. sadece ilk hızlanırken nazlı biraz. otomatik vitese rağmen uzun yolda 4.8 litre yakmıştı.

Benim arabam benzinde 95 km hızla 4,1 litre yakıyor. 

Bu i20 araba ise 1,4 motoru ve otomatik şanzımanını rağmen. kasasıda büyük 6,6 litre ile aynı hızda gidiyor. 

Hal böyle olunca kafamda kıyasladığımda 1,4 ve 100 beygir motor için hak olarak görüyorum. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Üste parayı siz mi veriyorsunuz onlar mı ben orasını tam anlayamadım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Üste parayı siz mi veriyorsunuz onlar mı ben orasını tam anlayamadım. 

Benim değerlimi 38000 tl sayıyorlar. İ20 ise 62000 tl. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Evren Erakçora yazdı:

Gerek yok bence, i10 güzel

Bencede hiç gerek yok. Ama sorun sıkıntı eşim kullanıcak arabayı :(

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hiper-süperci biri olarak hem para verip hem az yakan araç almak mantıklı gelmedi. Otomatik olması şart değil anladığım kadarıyla otobanda kaç kez vites atılacak zaten. Yakıt ekonomisi önde olmalı senin için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
2 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Aracın 600 700 tl   hasar kaydı var. Kaput değişmiş. 

600 - 700 TL 'ye kaput değişmez... Kaput değiştiyse 600 - 700 TL 'den daha fazla kayıt çıkmalı.

Sizin standartlarınız için atmosferik araç alınabilir ama kaydına emin olmadığım aracı da almazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ali bey otomatik güzeldir araçlarda güzel bu aracı aldınmı genişce rahat edersin ama bir brc takacaksın kaca düşer sende 8-9 litre gaz yaksa 0,30 kurusla rahat rahat gezersın imkanın varsa illa o araba olacak dıye bırsey yok kafana yatan bırsey alırısın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

bacanağımda var devamlı 220 videoları atıyor . güzel araba sıfır almıştı hiç arıza yapmadı 2015 model.

lakin çok yakıyor. şehir içi normal sürüş dur kalk vs net 10 litre yakıyor

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Her ne kadar araba benim olsada, akşam yemeğind konuyu dile getirdim 

ARabayı  büyüt diyen  babamdan para çıkmadı 

Arabayı otomatik vites al diyen  eşimdende para çıkmayınca. 

Ben arabamı seviyorum bu şekilde devam edeceğim diyerek İ20'yi güncelden kaldırdık. 

Herkes bişey istiyor ama kimse para çıkarmıyor. En kötü olan feci yüksek kredi faizleri. Her zaman yaptığım mali çalışmalar sonunda ; tek başıma kredi borcuna girip benzinli i20 almanın maddi yükü, hayat standartlarımı düşüreceğini gösterdi. Hayatımın 2 senesinde sürünerek gezmek istemediğim için, mevcut ile  idare etme yoluna gidiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hayatımın 2 senesinde sürünerek gezmek istemediğim için, mevcut ile  idare etme yoluna gidiyorum [emoji4] 

Doğru yapmışın. Hayatımızda kaç tane 2 yıl var ki.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...