İçeriğe Yönlendir

S-Max - Yağ Seviyesi Yükseliyor ve Mavi Duman Başlıyor

Samet Güler

Recommended Posts

Emre Şimşek

Sanırım yazılımda dpf olayı kapalıydı. Yazılım silinince araç dpf çalıştırmaya çalıştı. O nedenle bunlar ortaya çıktı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Sanırım yazılımda dpf olayı kapalıydı. Yazılım silinince araç dpf çalıştırmaya çalıştı. O nedenle bunlar ortaya çıktı.

rejen mi kapalı. of ki of. niye böyle birşey yaparlar.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Samet Güler

Yazılım silindikten sonda da dpf kapatıldı. Çünkü arıza ışığı yakıyor
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
8 saat önce, Erkan Işık yazdı:

400 km yolda 2 litre yag fazlalaşıyordu mercedes de  dpf temızlendı olay bıttı dpf dolu olunca arac gıtmekıcın daha fazla mazot istiyor fazla mazotda yanmadan nasıl nerden gıdıyorsa yaga herneyse sorun yuzde 90 dpf kaynaklı oluyor genelde

Egzoz çevriminde enjekte ediyor. egzoz hattına gitsin diye. gitmiyor tabi. aşağı sızıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

bence de öyle. tıkanmıştır açmaya çalışıyordur.

Yorum bağlantısı
Samet Güler
bence de öyle. tıkanmıştır açmaya çalışıyordur.

Dpf içi boş hocam tıkanma ihtimali Yok
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

içi boş olsa da orijinal yazılım fazla yakıt gönderiyordur. yukarıda açıklamışlardı. o da çevrimin başka anına denk geldiği için kartere dolup yağa karışıyordur.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Güler
içi boş olsa da orijinal yazılım fazla yakıt gönderiyordur. yukarıda açıklamışlardı. o da çevrimin başka anına denk geldiği için kartere dolup yağa karışıyordur.

Şimdi yazılımı yapan firmayla görüştüm İstanbul'da bayilerine yönlendirdiler bilgisayardan kapatarak olmuyor o işlem yazılımla kapatılması gerekli dediler
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

orijinal yazılımı bulsanıza? "remaps" e bir sorun ellerinde başka arabaların yedekleri oluyor. orijinal yazılımı bir şekilde bulup, arabaya yükleyip sonra baştan sadece dpf yi kapattırırsınız. nasılsa içi boş. ama katalitik konvertör bence yerine takılmalı.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
4 dakika önce, Samet Güler yazdı:

Ustayla görüştüm şimd abi ikisinde boş diyor egzozu söküp Baktık diyor

Bunun üstü benim bilgimi aşar sıze allah kolaylık versin kendınız masrafa bogdurmayın ustalar deneme yanılma gıdıyor biraz daha tedbirli ilerileyin olmadı alın bir dpf takın orjınal yazılıma dönün mumkunse 

Yorum bağlantısı
Samet Güler
Bunun üstü benim bilgimi aşar sıze allah kolaylık versin kendınız masrafa bogdurmayın ustalar deneme yanılma gıdıyor biraz daha tedbirli ilerileyin olmadı alın bir dpf takın orjınal yazılıma dönün mumkunse 

En olmadı onu yapıcam artık ama ya yine olmasa diyorum
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dpf in mantığını bilmeyince oluyor böyle şeyler.

ÖNCELİKLE BURASI ÇOK ÖNEMLİ: motor yağına karışan şey mazot, yani hem yağlanan parçalar şu anda inanılmaz hızlı aşınıyor, hem de karter havalandırmadan yağı emerse, kontağı kapatsanız da motor stop etmez. en iyi ihitmal enjektörleriniz erir, en kötü blok piston komple kırılır.

Beyinden dpf i kapattım sanıp kapatamıyorlar, enjektörler durmadan egzos sürecinde işiyor (normal rejenarasyıon işlemi yapmaaya çalışıyor) ancak hiç durmadan bunu yapıyor şu an benim anladığım.

yazılımı kim değişti ise eski orjinalini geri yükleyip, sonra gerçekten dpf beyinden iptal edebilecek bir yazılımcıya gidin.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Samet Güler
dpf in mantığını bilmeyince oluyor böyle şeyler.
ÖNCELİKLE BURASI ÇOK ÖNEMLİ: motor yağına karışan şey mazot, yani hem yağlanan parçalar şu anda inanılmaz hızlı aşınıyor, hem de karter havalandırmadan yağı emerse, kontağı kapatsanız da motor stop etmez. en iyi ihitmal enjektörleriniz erir, en kötü blok piston komple kırılır.
Beyinden dpf i kapattım sanıp kapatamıyorlar, enjektörler durmadan egzos sürecinde işiyor (normal rejenarasyıon işlemi yapmaaya çalışıyor) ancak hiç durmadan bunu yapıyor şu an benim anladığım.
yazılımı kim değişti ise eski orjinalini geri yükleyip, sonra gerçekten dpf beyinden iptal edebilecek bir yazılımcıya gidin.

Bugün ecu fast'e uğradım piyasadaki oldukça profesyonel bi firma durumu anlattım. Dedikleri şu oldu tamam bilgisayardan kapattınız. Mekanik olarak zaten iptal ama bu yetmez aracın beyin verilerini alıp ona göre yaZılımla destekleyerek dpf iptali yapmamız lazım. Dpf iptal araçlarda orjinal yazılıma dönüldüğünde bu sorunlar çıkar Dpf iptali için yazılım yüklememiz Laz'ım dediler. Hatta gittiğim bayideki arkadaş bir okadar ilgiliydi firmanın bayisi olduğunu ana bayinin bana daha yakın olduğunu söyleyerek buraya kadar gelmenize gerek yok oradanda bunu halledebilirsiniz diyerek merkezi aradı durumu anlattı bakalım yarın zaman bulabilirsem gidip baktıracağım
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

samet bey ücret ödeycekmısınız peki sızın cektıgınız cıle zaten yeter

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
28 dakika önce, Samet Güler yazdı:

Bugün ecu fast'e uğradım piyasadaki oldukça profesyonel bi firma durumu anlattım. Dedikleri şu oldu tamam bilgisayardan kapattınız. Mekanik olarak zaten iptal ama bu yetmez aracın beyin verilerini alıp ona göre yaZılımla destekleyerek dpf iptali yapmamız lazım. Dpf iptal araçlarda orjinal yazılıma dönüldüğünde bu sorunlar çıkar Dpf iptali için yazılım yüklememiz Laz'ım dediler. Hatta gittiğim bayideki arkadaş bir okadar ilgiliydi firmanın bayisi olduğunu ana bayinin bana daha yakın olduğunu söyleyerek buraya kadar gelmenize gerek yok oradanda bunu halledebilirsiniz diyerek merkezi aradı durumu anlattı bakalım yarın zaman bulabilirsem gidip baktıracağım

sorun şurda: şu andaki yazılmınız da oyananmış orjinal değil. onun üstüne kim neyi nasıl yazar bilmem de, başka sorunlar çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Samet Güler
sorun şurda: şu andaki yazılmınız da oyananmış orjinal değil. onun üstüne kim neyi nasıl yazar bilmem de, başka sorunlar çıkabilir.

Çağlar abi aracın yazılımı orjinal suan
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Samet Güler yazdı:

Çağlar abi aracın yazılımı orjinal suan

bu iyi. vakit geçirmeyin, artan yağ seviyesi inanılmaz zararlı.. ben 1 adet motor yakmıştım :) 50 tükkanı ayağa kaldırmışlığım var , çok zevkli ama maliyetli bir arıza

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Samet Güler
samet bey ücret ödeycekmısınız peki sızın cektıgınız cıle zaten yeter

Ücret ödiycem çünkü aracı ankaradan almıştım yazılım orda yapılmış. Anladığım kadarıyla bu konuda Prof. Değiller.
bu iyi. vakit geçirmeyin, artan yağ seviyesi inanılmaz zararlı.. ben 1 adet motor yakmıştım [emoji4] 50 tükkanı ayağa kaldırmışlığım var , çok zevkli ama maliyetli bir arıza

Binmiyorum araca oyüzden abi. Araçla yurtdışına çıkıyorum süreklı 5.000 km de 3kez yağ ve filtre değiştirmek zorunda kaldım
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
19 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bu iyi. vakit geçirmeyin, artan yağ seviyesi inanılmaz zararlı.. ben 1 adet motor yakmıştım :) 50 tükkanı ayağa kaldırmışlığım var , çok zevkli ama maliyetli bir arıza

kendiliğinden devirlenip motor bitene kadar çalışır. öyle bir Hyundai starex videosu vardı eskiden.

Yorum bağlantısı
Samet Güler
kendiliğinden devirlenip motor bitene kadar çalışır. öyle bir Hyundai starex videosu vardı eskiden.

Aynen öyle durum oluyormus ambele olayı
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çünkü, yakıt miktarına göre devirleniyor dizel motorlar. yağ çok ise yandı gülüm ketenhelva.

Yorum bağlantısı
Samet Güler

Bugün itibariyle 500 km yol yaptım şu ana kadar ne duman atma nede yağ seviyesinde yükselme gibi bir sorun yok dpf iptaliyle sorun çözüldü. Boşuna değiştirdiğimiz sapasağlam pompada elimde kaldı :) onuda satabilirsem iyi olacak. yardımlarınız için çok teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Yanar

Aracınız otomatikse dpf vardır.basınç sensörü var o arızalıdır.ya da dpf önünde ve sonrasında ve üzerinde sensörler var onlara baktırın.fiziksel temizlik yaptırın.beyinden sıfırlatın.geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...