İçeriğe Yönlendir

Trafik Seti ve Yangın Söndürücü Önerisi

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Mert Üçkaleler

Merhaba arkadaşlar,

Aracımın bir Trafik seti ve yangın söndürücüsü bulunmamakta.Set olarak veya ayrı ayrı önerebileceğiniz Trafik seti ve yangın söndürücü önerisi alabilirmiyim ?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
9 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Aracımda aşağıdaki linktekinden var ve muayene uyumlu çıktı gerçekten de. 2 kere aldığım set muayene uyumsuz çıkmıştı.

https://www.hepsiburada.com/eagle-ts-051-tuv-turk-uyumlu-metal-ayakli-cift-reflektorlu-full-bez-kare-trafik-seti-p-HBV000004FVMN

Koray bey'in önerdiği de gayet kaliteli duruyor.

Bunun da yorumları çok kötü:

Alıntı

ilk açışta fermuarı elimde kaldı,zor taktım tekrar yerine. çanta bezi çok kalitesiz. içindeki malzeme en adisinden. muayeneden daha ucuz bir ürünle geçilebilir. kullanmak için daha iyi birşey alınabilir. bu ürünü kimseye tavsiye etmiyorum. satan kusura bakmasın.

Üstte paylaşılan Ford setinin  de son yorumları iyi değil.

Muhtemelen ikisi de kaliteyi bozdular.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Muayene giderken iki çeşit trafik seti ve iki yangın tüpü ile gitmiştim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Son kullanma süresi dolan tüpleri ne yapıyorsunuz?
Suresi dolmuş ama basınç ibresi normal olarak evde sakliyorumda acil durumda belki işe yarar diye.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4 adet oldukça kritik yangını söndürmüş;  ikisinde de 50kg lık ayaklı tüpler kullanmış biri olarak, zaten bagaja konan tüp ancak süs olur, söndürür mü söndürmez mi kaliteli mi değil mi diye aramayın derim.

muayeneye uygunu alın derim de artık ona da bakılmıyor. Fazla masraf etmeden halledin.

20 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

2 kere aldığım set muayene uyumsuz çıkmıştı.

bakmadıkları şeyin uyumu / uyumsuzu nasıl oluyor?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Muayeneye uyumlu dedim abi, muayene istasyonu bakıyor demedim. Vaadedileni veriyor yani :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
11 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Üstte paylaşılan Ford setinin  de son yorumları iyi değil.

Muhtemelen ikisi de kaliteyi bozdular.

Ben bizzat kullanıyorum kardeşim herhangi bir sıkıntı yok 😊 Diğer orjinal markaya üretim olarak geçen setlerden kalite yönünden aşağı kalır yanı yok ve içinden çıkan el feneri dinamolu. Bunda da üst kalite bekliyorsak parayı bastırıp Mercedes trafik seti elzem 😎

jgWp8J.jpg

9adAQ3.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Suresi dolmuş ama basınç ibresi normal olarak evde sakliyorumda acil durumda belki işe yarar diye.

Yeniden dolum yaptırsana
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Şirketimizin tüplerini doldurmaya geldiklerine bendekileri değişime veriyorum.

Arabada 2 adet 1KG, evde 1 adet 1KG tüp mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yeniden dolum yaptırsana

Bu cevapla anladığım elimdeki tüp işe yaramaz şuanki hali ile.

Araştırayım ne kadara dolduruyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Bu cevapla anladığım elimdeki tüp işe yaramaz şuanki hali ile.

Araştırayım ne kadara dolduruyorlar.

Süresi geçti ise işe yaramaz.. Sanayide dolum işi yapanlar var. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Üç defa yanan araca şahit oldum. ilk olarak 1999 yılında Antalya konyaaltı kavşağında bir 124 yanmaya başlamıştı kavşaktaki araçlardan sadece benim arabamda detan sinek ilaçları büyüklüğünde bir "yangın söndürücü" vardı hiç bir işe yaramadı.

Bu olaydan sonra 1 kg lık normal tüp aldım 2012 yılında istanbul girişinde markasını hatırlamadığım bir araç yanmaya başlamıştı yangın söndürücü aralanan kaputun içine sıkıldı hiç bir işe yaramadı. sonraki yıllarda muayeneye gittiğimde yangın tüpünün süresinin geçtiğini söyleyip geri çevirdiler. Yaşadığım olayları düşündüğümde bu yangın tüpü ne kadar işe yarar deyip boş arazide tüpü sıktım kuru toz 2 m uzağa kadar püskürdükten sonra hemen bitti. Baktım aracım yansa bu yetmeyecek deyip 2 kg lık tüp almaya karar verdim. 2017 yılında yine bir istanbul yolunda vectra marka bir aracın motorundan duman çıkıyordu "polis tanımış olacak ki" direk aracıma yönelip" yangın tüpünü verirmisiniz" dedi. Yaşadığım tecrübeler sonucu siz yapamazsınız ben söndüreyim dedim zorlada olsa kaputu açıp alev almış radyatör fanının oraya direk yangın tüpünü boşaltıncaya kadar sıktım. Başarmıştım yangın sönmüştü araç sahibi ve trafik polisi teşekkür etti yangın tüpüm sonunda bir işe yaramıştı. Fakat yangın az daha büyümüş olsaydı 2 kg yangın tüpü  yetmeyecekti. O günden beri bagajımda 4 kg yangın tüpü taşıyorum. Biliyorum abartı diyorsunuz ama yaşadıklarımın hiçbiri abartı değil hepimizin başına gelebilecek olaylar. 

Benden size tavsiye en az 2 kg yangın tüpü taşıyın. 2 kg yetebilir ama 4 kg garanti yeter.

On 21.01.2019 at 23:08, Mert Üçkaleler yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Aracımın bir Trafik seti ve yangın söndürücüsü bulunmamakta.Set olarak veya ayrı ayrı önerebileceğiniz Trafik seti ve yangın söndürücü önerisi alabilirmiyim ?

15 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

4 adet oldukça kritik yangını söndürmüş;  ikisinde de 50kg lık ayaklı tüpler kullanmış biri olarak, zaten bagaja konan tüp ancak süs olur, söndürür mü söndürmez mi kaliteli mi değil mi diye aramayın derim.

muayeneye uygunu alın derim de artık ona da bakılmıyor. Fazla masraf etmeden halledin.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de bi kontol ettireyim.. 

Aldığımdan beri bagajda geziyor. yeniletmek gerek.. 

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Kuru kimyevi tozlu(kkt) olan kırmızı yangın söndürme cihazı(ysc) tercih ediniz, zira yeşil renk olan ysc elektronik aksamın üzerine sıkıldığında daha çok zarar veriyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

zorlada olsa kaputu açıp alev almış radyatör fanının oraya direk yangın tüpünü boşaltıncaya kadar sıktım. Başarmıştım yangın sönmüştü araç sahibi ve trafik polisi teşekkür etti

mesela, kaputu açmak alevleri büyütür, yüze doğru alev parlar bilginize.  tabii yangının bölgesine göre.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

16 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yeniden dolum yaptırsana

Bazıları sadece etiketleri değiştiriyorlarmış.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Naki Çatalyürek

Benden size tavsiye en az 2 kg yangın tüpü taşıyın. 2 kg yetebilir ama 4 kg garanti yeter.

Hükümet politikaları gereği Dizel yakıtın 2019 yılı sonrası  zamlı uygulanması tüketiciyi benzinli ve tüplü araçlara yöneltecek; bu da ülkemiz şartlarında büyü teklike demek. Kendimizi ve çevremizi korumak için bundan sonra  yangına müdahale etmeye yeterli söndürme cihazları taşımakta yarar var.

On 23.01.2019 at 12:42, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de bi kontol ettireyim.. 

Aldığımdan beri bagajda geziyor. yeniletmek gerek.. 

On 23.01.2019 at 15:47, Çağlar Bayur yazdı:

mesela, kaputu açmak alevleri büyütür, yüze doğru alev parlar bilginize.  tabii yangının bölgesine göre.

On 23.01.2019 at 11:48, Metin Uzunoğlu yazdı:

Üç defa yanan araca şahit oldum. ilk olarak 1999 yılında Antalya konyaaltı kavşağında bir 124 yanmaya başlamıştı kavşaktaki araçlardan sadece benim arabamda detan sinek ilaçları büyüklüğünde bir "yangın söndürücü" vardı hiç bir işe yaramadı.

Bu olaydan sonra 1 kg lık normal tüp aldım 2012 yılında istanbul girişinde markasını hatırlamadığım bir araç yanmaya başlamıştı yangın söndürücü aralanan kaputun içine sıkıldı hiç bir işe yaramadı. sonraki yıllarda muayeneye gittiğimde yangın tüpünün süresinin geçtiğini söyleyip geri çevirdiler. Yaşadığım olayları düşündüğümde bu yangın tüpü ne kadar işe yarar deyip boş arazide tüpü sıktım kuru toz 2 m uzağa kadar püskürdükten sonra hemen bitti. Baktım aracım yansa bu yetmeyecek deyip 2 kg lık tüp almaya karar verdim. 2017 yılında yine bir istanbul yolunda vectra marka bir aracın motorundan duman çıkıyordu "polis tanımış olacak ki" direk aracıma yönelip" yangın tüpünü verirmisiniz" dedi. Yaşadığım tecrübeler sonucu siz yapamazsınız ben söndüreyim dedim zorlada olsa kaputu açıp alev almış radyatör fanının oraya direk yangın tüpünü boşaltıncaya kadar sıktım. Başarmıştım yangın sönmüştü araç sahibi ve trafik polisi teşekkür etti yangın tüpüm sonunda bir işe yaramıştı. Fakat yangın az daha büyümüş olsaydı 2 kg yangın tüpü  yetmeyecekti. O günden beri bagajımda 4 kg yangın tüpü taşıyorum. Biliyorum abartı diyorsunuz ama yaşadıklarımın hiçbiri abartı değil hepimizin başına gelebilecek olaylar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hükümet politikaları gereği Dizel yakıtın 2019 yılı sonrası  zamlı uygulanması tüketiciyi benzinli ve tüplü araçlara yöneltecek; bu da ülkemiz şartlarında büyü teklike demek. Kendimizi ve çevremizi korumak için bundan sonra  yangına müdahale etmeye yeterli söndürme cihazları taşımakta yarar var.

O zaman sizden bir araştırma bekliyorum.
Yangına karşı dizel mi benzinli mi daha riskli. ?
Lpg ye girmiyorum. Çünkü sonradan bir çok tesisat mıncıkladığı için riski yüksektir.
Araştırmanızı yeni konu olarak açım lütfen.
Benzinli mi dizel mi daha riskli. ?
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ayrıca bahsi geçen ülkemiz şartlarının ne olduğunu madde madde öğrenmek istiyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)
6 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Ayrıca bahsi geçen ülkemiz şartlarının ne olduğunu madde madde öğrenmek istiyorum.

Size hangi isminizle hitap etmemi istersiniz ?

Recep Selim Bey Cumhurbaşkanımız Elon Musk ile geçen yıl niçin görüştü ?

Ben bu konuyu biraz araştırdım. Cumhurbaşkanımız ükemizi Bulgaristan ve Gürcistan gibi, Avrupanın dizel çöplüğü yapmak istemiyor.

Bunun için radikal tedbirler gerekir. Binmiş olduğum araç Japon Toyota ! Bu markayı ülkemize getiren Sabancı ailesi hafızalarımızdan silinmeyecek bir suikast ile Özdemir Sabancı gibi bir değerimizi yitirdik.

Ekonomik savaşlarda yazılım,işetim sistemi ve ara yüz görünenden çok farklıdır.

Aşağıdaki  Dizel araçların zararları hakkındaki  Alıntılar ciddi kurumlardan derlenmiştir.

TÜRK TORAKS Derneği :

"Aslında özellikle dizel araçlardan yayılan gazların ve zararlı maddelerinastım ve KOAH gibi solunum yolu hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere çok sayıda sistem üzerinde hastalık yapıcı etkilerinin olduğu uzun yıllardır bilinmektedir. Gerçekten de dizel yakıt kullanan araçlar;

• Partikül Madde ve Siyah Kurum (Karbon)
  • Nitrik Oksit
  • Poliaromatik Hidrokarbon
  • Karbondioksit
  • Karbonmonoksit
  • Toksik metalleri havaya salarak hava ve çevre kirliliğine neden olurlar.

Zaten usulsüzlük yapan şirketin ürettiği araçlarda da özellikle nitröz oksitlerin gerçekte ölçülen değerlerin 10 ile 40 katı fazla olduğu ortaya çıkarılmıştır. "

saldığı zararlı partiküller ve NOx (azot oksitleri) nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü tarafından çevreye ve insan sağlığına zarar verdiği raporlarla ortaya konan dizel otomobiller, sigaradan daha zararlı gösterilmeye başladı.

Volkswagen’in ABD’de dizel araçların emisyon testlerinin sonuçlarını çarpıttığı ortaya çıkmış, hileli yazılım içeren 11 milyon aracın geri çağrılıp onarılması kararlaştırılmıştı.

Dizel otomobiller sağladıkları yakıt tasarrufu nedeniyle tercih ediliyor ve benzinli araçlardan daha pahalıya satılıyor.

Hali hazırda Avrupa’da uygulanan karbondioksit emisyonu bazlı vergilendirme sistemlerinin, salımı daha düşük modellerin satışını artırdığına işaret eden analizde şöyle dendi: “Çünkü dizel motorların CO2 açısından benzinli motorlara göre ilk bakışta avantajlı göründüğü düşünüldü. Ancak diğer zararlı partiküller ve azot oksitleri nedeniyle aslında dizel motorların çevreye ve insan sağlığına çok daha fazla zarar verdiği WHO raporları ile belgelendi. WHO dünya üzerindeki kanser hastalığından dolayı ölümlerin en önemli sebebinin hava kirliliği olduğunu bilimsel olarak gösterdi. Aslında bu bir bakıma NOx salınımının sigaradan daha zararlı olduğu sonucu da ortaya çıkmış oldu.”

Mevcut birçok dizel motor tipi, standartları karşılamayacak.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Biçimlendirme kaldırıldı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
21 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Size hangi isminizle hitap etmemi istersiniz ?

Hangi firmanın müşteri temsilcisisiniz? 

Bu soruyu sadece onlardan duydum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
28 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Hangi firmanın müşteri temsilcisisiniz? 

Bu soruyu sadece onlardan duydum.

Tecrübe en pahalı üründür, ben size onu ücretsiz sunuyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...