İçeriğe Yönlendir

Ka - Ön Amortisör Üst Tablası

Timuçin Duru

Recommended Posts

Timuçin Duru

İyi akşamlar,

2001 Ford Ka Aracımın ön amortisör üst tablalarını değiştirmeyi düşünüyorum.Kuleler neredeyse 2 cm yukarıda duruyor takozun bittiğini düşünüyorum, bunun değişimini yapmam için bana gerekli olanın ne olduğunu bilen var mı? Tahminlerim doğru olmadığını düşünen var mı, o kulelerin tam yerine oturmuş olmalı dile düşünüyorum , yardım ederseniz çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

rotçuda araca baktırdınız mı?  sağa sola dönüşlerde takırtı lokurtu sesine benzer ses varmı? 

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Yok bazen kasislerde sol taraf cıkırtı yapıyor, harici bir rahatsızlık yok sadece kuleler dışarda duruyor bende takozların yıpranmış olduğunu düşündüm 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gıcırtı duyuyorsanız zrot'lara bakmanız lazım.

Ayrıca, üst takozlarda sorun varsa sağlam bir işçilik bekliyor sizi. Amortisör sökülmüşken ikisinde, imkan varsa mutlaka değiştirin. 20 yaşında neredeyse amortisör, çok iyi olur değişmesi.

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Ben almadan önce expert e gösterdiğimde ön takım komle değişmiş dedi amortisörlerimde bir sıkıntı yok z rot lara baktım tertemiz ben bile o kadar temiz görünce şaşırmıştım ama sadece beni rahatsız eden kulelerin dışarıda durması bazı ka motorlarına baktığımda çoğu yapıya tamamen tutunur halde olduğunu görüyorum. Evet işçilik çok meşakatli tek ihtiyacım yayları kıstırmak için bir aparat nasıl nerede bulurum bilmiyorum :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sanayide amortisör sökme aparatı var. Kule için Fiesta takmış olmasınlar uyuyordu sanki

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...