İçeriğe Yönlendir

Kontaktan Teybe Elektrik Gelmiyor ?

Salim Altay

Recommended Posts

Salim Altay

Merhabalar. 2004 Cordoba' ma yeni aldığım Navitech tdc-4054 teybi kontaktan bağladığım zaman teybe elektrik gelmiyor. 
Teyb üzerindeki kırmızı ve sarı kabloyu birbirine bağlayarak direk aküye bağladığımda sorun yok. Acaba kontaktan bağladığımda elektrik gelmemesinin nedeni nedir?

Bundan önce piranha teyp vardı aynı şekilde bağlantısını yapmıştım çalışıyordu.

Bu arada kontrol lambasıyla baktığımda kontak elektriği , aküden gelen + uçtan daha zayıf yanıyor bu normal midir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mercedes de teybe kontak elektriği canbus dan geliyor diye çakmaktan kontak tetiği aldık . Denenebilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bağladığınız yerin kontak elektriği olduğundan emin misiniz. Nereden aldınız. Sigorta kutusundan alın.
Yine olmaz ise kontak ile röle tetikleyip sabit + 12 yi kullanın.

Yorum bağlantısı
Salim Altay
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bağladığınız yerin kontak elektriği olduğundan emin misiniz. Nereden aldınız. Sigorta kutusundan alın.
Yine olmaz ise kontak ile röle tetikleyip sabit + 12 yi kullanın.

Hocam teyp kısmından gelen kablolardan alıyorum. Kontağı açıp kapatarak kontrol ederek tespit ettim.Önceki teypte sıkıntısız olmuştu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hocam teyp kısmından gelen kablolardan alıyorum. Kontağı açıp kapatarak kontrol ederek tespit ettim.Önceki teypte sıkıntısız olmuştu. 

Teybi araç dışında adaptörle denediniz mi.
Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
Bir saat önce, Salim Altay yazdı:

Öncelikle kontağı açtıktan sonra ölçmeniz lazım  12 volt muhtemelen gelmiyor sigortası atmış olabilir

Yorum bağlantısı
Salim Altay
(düzenlendi)
15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Teybi araç dışında adaptörle denediniz mi.

Denemedim fakat servisini aradığımda kırmızıyla sarıyı kısa devre yapıp 12v' ya bağladığında sorun yoksa sorun araçtadır dedi.Dediğiniz gibi sigortadan alıcam artık.

tarihinde Salim Altay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 saat önce, Salim Altay yazdı:

Bu arada kontrol lambasıyla baktığımda kontak elektriği , aküden gelen + uçtan daha zayıf yanıyor bu normal midir?

normal değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...