İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Direksiyon Sertliği

Kerim Topal

Recommended Posts

Kerim Topal
(düzenlendi)

2009 1.6 Mondeo da direksiyon bu aralar iyice sertleşti . Direksiyon hidrolik yağından olabilir mi.  Önden gelen ses falan da yok. Lastiklerin havası da yeterli. Direksiyon ve fren hidrolik yağların değişim periyodu nedir ? Direksiyon hidrolik yağı değişince yumuşama olur mu? Aracı alalı 1 yıl oldu . Daha önce ne zaman  değişti bilmiyorum. Teşekkürler

tarihinde Kerim Topal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aracınız hayırlı olsun, direksiyon sertli yağdan olmayabilir. Eniştemde aynı kasa 1,6 mondeo var benzer bir sorun yüzünden direksiyon kutusu tamir takımı alıp pompacı da yaptırmış ve sorun düzelmişti. keçelerine baktırın sertleşip özelliğini kaybetmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Kerim Topal

Teşekkürler söylediklerinize bi baktirayim. Keçeler aklımda yoktu ona da bı baktirayim.  Direksiyon kutusu arızalaninca ses gelmesi gerekmez mi ? 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Direksiyon kutusu kontrol edilmeli, hidrolik değişimi ile yumuşama olacağını zannetmiyorum, 2009 model ise araç ve şimdiye kadar hiç değiştirilmediğini varsayarsak değiştirmeniz faydalı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Kerim Topal
1 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Direksiyon kutusu kontrol edilmeli, hidrolik değişimi ile yumuşama olacağını zannetmiyorum, 2009 model ise araç ve şimdiye kadar hiç değiştirilmediğini varsayarsak değiştirmeniz faydalı olacaktır.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alişan YILMAZ

Ben de düşünüyorum hidroliği değiştirmeyi, makyajlı kasa 1.6 kullandım çok yumuşak, benim 2008 2.0 sert, önceki 1.6 2008 im daha sertti :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...