İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kullanıma Engel Değil Ama Bazı Problemler

Osman Göktepe

Recommended Posts

Osman Göktepe

Merhabalar foruma yeni katıldım öncelikle teşekkür ediyorum.

Daha önce konu açılmış mı bilmiyorum, aracım ford fiesta 1.4 dizel 2008 model sorunları;

-Uzun yolda giderken airbag ışığı sürekli yanmaya başladı ve halen devam ediyor 

-Kapı açık uyarı sesi yok

-Dörtlü flaşör ve sağ-sol sinyaller çalışıyor fakat gösterge de göstermiyor ses de yok

-Teybin saat ve tarih kısmı tire şeklinde -- --- -- --  ayarlıyorsun tekrar bu hale geliyor

-Bagaj açma düğmesi çalışmıyor arada çalışıyordu

-Far açık uyarı sesi de yok

-Arka cam rezidans da çalışmıyor düğme sağlam

Şase var dediler bulamadılar son çare modül değişecek dediler siz değerli bilgin abilerim sizce sorun nedir? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

gösterge panelinde bir problem vardır. jeep te eskiden kurcalarken alakasız kablolara ek yapıp tetik vs alınca böyle saçmalıklar oluşuyordu mesela.

Yorum bağlantısı
Osman Göktepe
2 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

gösterge panelinde bir problem vardır. jeep te eskiden kurcalarken alakasız kablolara ek yapıp tetik vs alınca böyle saçmalıklar oluşuyordu mesela.

Sağlam bir gösterge bulup denemem gerekir o halde teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Osman Göktepe
2 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

bence öyle. en azından değişkenler azalır.

Tabi boşuna masraf da olmaz haklısınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o seslerin hepsi mini bir hoparlörden gelir, buzzer ismi, fiestanın neresinde bilmiyorum . bagaj bölgesinde br tesisat sorunu var iki arıza da ortak . kapağa giren kablo demeti zaman içinde kırılabilir ona bakmaı.

airbag ahkkında dtc okunur ve arızalı bölgeye bakılır ezbere birşey yapılmaz. sıklıkla kemer tokasına giden koltuk altı soket çıkar ama.

Yorum bağlantısı
Osman Göktepe
21 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

o seslerin hepsi mini bir hoparlörden gelir, buzzer ismi, fiestanın neresinde bilmiyorum . bagaj bölgesinde br tesisat sorunu var iki arıza da ortak . kapağa giren kablo demeti zaman içinde kırılabilir ona bakmaı.

airbag ahkkında dtc okunur ve arızalı bölgeye bakılır ezbere birşey yapılmaz. sıklıkla kemer tokasına giden koltuk altı soket çıkar ama.

Öncelikle teşekkür ederim abi bir de arka plaka aydınlatmasının biri yanmıyordu onu yaptım yani zarar edecek hiç bir girişimde de bulunmadım elektrik aksamıyla ilgili gösterdiğim yer baktı göstergeyi söktü cihazda baktı hata kodları çıktı sildi ama yapamadı son olarak da GEM modülü değişecek dedi.

Şimdi, Osman Göktepe yazdı:

Öncelikle teşekkür ederim abi bir de arka plaka aydınlatmasının biri yanmıyordu onu yaptım yani zarar edecek hiç bir girişimde de bulunmadım elektrik aksamıyla ilgili gösterdiğim yer baktı göstergeyi söktü cihazda baktı hata kodları çıktı sildi ama yapamadı son olarak da GEM modülü değişecek dedi.

bir de benim araçta korna için röle var fiestanın orjinal kornası tek midir? bende iki tane korna var?

Yorum bağlantısı
Osman Göktepe
(düzenlendi)
21 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

koltuk altı soketlere de baktım onlarda sağlam tamirci abi dedi ki araban aküden yiyor uyku moduna girmemiş akün yeni olduğu için dedi

tarihinde Osman Göktepe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Airbag ışığının nasıl yandığını tarif edebilir misiniz.. Her yanış şekli bir arızayı işaret eder.. 

Sesler buzzer denen küçük bir hoparlörden gelir.. Yeri neresidir bilmiyorum. .o bozuktur. 

Arka cama elektrik geliyor mu ona bakılmalı, geliyor da çalışmıyorsa cam üstündeki kopuğu bulabilirseniz iletken boya ile tamir edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Osman Göktepe
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Airbag ışığının nasıl yandığını tarif edebilir misiniz.. Her yanış şekli bir arızayı işaret eder.. 

Sesler buzzer denen küçük bir hoparlörden gelir.. Yeri neresidir bilmiyorum. .o bozuktur. 

Arka cama elektrik geliyor mu ona bakılmalı, geliyor da çalışmıyorsa cam üstündeki kopuğu bulabilirseniz iletken boya ile tamir edebilirsiniz.

Airbag sürekli yanıyor uzun yolda giderken yanmaya başladı durduk yere kaç ay oldu aynı devam ediyor sürekli yanıyor bunun akabinde dediğim bazı aksamlarında çalışmamasını farkettim yani hepsi birden aynı anda çıktı ortaya şase yapmış dediler nasıl bulcaz çift korna var kornaya röle takılmış ondan şüpheleniyorum orijinal fiestanın kornası tek bildiğim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Korna rölesiyle falan olacak şeyler değil bence.. 

Arıza kodlarına bi bakılmalı bu aracın. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

buzzer genelde gösterge tablosunda olur diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Osman Göktepe
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Airbag sürekli yanıyor uzun yolda giderken yanmaya başladı durduk yere kaç ay oldu aynı devam ediyor sürekli yanıyor bunun akabinde dediğim bazı aksamlarında çalışmamasını farkettim yani hepsi birden aynı anda çıktı ortaya 

Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

buzzer genelde gösterge tablosunda olur diye biliyorum

Gösterge kaynaklı olabilir baktıracam hepinize tek tek teşekkür ediyorum, sonucu paylaşırım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Airbag ve diğer sorunların alakası olduğunu düşünmüyorum.. 

Airbag sürekli yanıyorsa, modül bozuk demektir.. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Benim 2007 Comfort Fiesta’da da yok kapı açık uyarı sesi, yakıt ışığı uyarı sesi.
Sadece uyarı lambaları yanıyor. Normal mi?

O gong sesini bir tek coming home, yani arabadan indiğimde far anahtarını sıfıra getirip, parkı yakıp, tekrar sıfıra getirdiğimde, 30 saniye farları açık bırakıyor, o zaman duyuyorum bir kez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...