İçeriğe Yönlendir

Komik Bir Ceza

Erhan Doruk

Recommended Posts

Çağlar Bayur

aslında köprüler gibi olsa, herkes biraz katkı yapsa toptan toplansa.. selektöre ceza yemesek

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

aslında köprüler gibi olsa, herkes biraz katkı yapsa toptan toplansa.. selektöre ceza yemesek

I ıh. Ben kullanmıyorum selektörü mesela. Ceza gerekiyorsa kesilir. Ya da şöyle yapalım. Herkes harfiyen kurallara uysun. Sonra illaki katkı yaparız 🙂

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

selektöre ceza yazacaklarına uzun farları açık gezenlere ceza yazsınlar bence.

Hava yağmurlu değilse karşıdan uzunları açıp gelenler beni rahatsız etmiyor(yada ben alıştım dikkatimi çekmiyor) ama arkamdan uzunları açıp gelenlere uyuz oluyorum. Camlar komple filmli dikiz aynası karartmalı ama yan aynalar rahatsız ediyor ve belli bir açıya denk gelinde karartmalı aynada yetersiz geliyor.

Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Solu kapatıp 50 ile gitmek “ İNSANLIK DIŞIDIR” bencilliktir hak yemektir değil sellektör elimden gelse aracı alıp yolun dışına atarım ben daha arkama araç gelmeden şeridi terk etmeye çalışırım , ben adama sellektör atıyorum kornaya basıyorum yok adam sallamıyor mecburen sağdan solluyorum birde öküz gibi bakıyor, bana göre şehir içinde 110 gidenden daha tehlikelidir bu tipler...

Onun haricinde adam bir elini kaldırsa özür dilese olur dalgınlığa gelir bnde selam verip devam ediyorum 

Sizin konunuzdada Fahri Mufettiş bence sorunlu forumda bile var böyle bir kaç sorunlu tip heryerde olacak maalesef  :) Ya sabır çekip devam edicez geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şehir içinde soldan gidilmez diye bir kaide yok, sağdan geçilebilir. Hız limitleri şehir içinde 50kmdir

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Peki araç sollarken uzunları nekadar yapabiliyoruz bu bahsi geçen çok kısa süre ne kadar :)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Hız limitinin belli olduğu yerde o hızı aşarak kurallara karşı gelmek ve hatta hızdan dolayı istenmeyen sonuçlara neden olmakta bir o kadar insanlık suçudur.

Limit 110 ise sol şerit daha düşük hız ile gereksiz işgal edilmez, limitlerde kullanıyorsa da taciz edilmez. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hız limitinin belli olduğu yerde o hızı aşarak kurallara karşı gelmek ve hatta hızdan dolayı istenmeyen sonuçlara neden olmakta bir o kadar insanlık suçudur.
Limit 110 ise sol şerit daha düşük hız ile gereksiz işgal edilmez, limitlerde kullanıyorsa da taciz edilmez. 
Hay ağıza sağlık
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
9 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Şehir içinde soldan gidilmez diye bir kaide yok, sağdan geçilebilir. Hız limitleri şehir içinde 50kmdir

Ondan sonrada sağdan solluyorsun diye ceza gelsin :)

10 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Yurt dışında(hangi ülkelerde tam bilmiyorum) seyir halinde öndeki aracı yakın takip etmenin cezası var. Türkiyede ise adam tampon tampona takip ediyor sırf ben durunca duramaz korkusuyla yol veriyorum bu tiplere.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ondan sonrada sağdan solluyorsun diye ceza gelsin [emoji4]
Çok şeritli yollarda serbest.
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
3 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Yurt dışında(hangi ülkelerde tam bilmiyorum) seyir halinde öndeki aracı yakın takip etmenin cezası var. Türkiyede ise adam tampon tampona takip ediyor sırf ben durunca duramaz korkusuyla yol veriyorum bu tiplere.

Aslında o kural bizde de olmalı. Direksiyon sınavında sormuşlardı yıllar önce. Maalesef 80 ile gideni 40 mt mesafede göremiyoruz. 

Şimdi, Alpay Sumer yazdı:

Takip mesafesini korumayan tiplere sert ani fren yapiyorum.Sonra uzaklasiyorlar.😋

Ne gerek var. Allah korusun bi dalgınlıkta arkadan çarpsa dengeyi sağlayamazsın belki de. Ben 155 i çok aramışımdır. Maalesef şehirler arası yardımcı olamıyorlar ama. Olayın gerçekleştiği il sınırları içinde almaları gerekiyormuş. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bu ceza sellektor degil ondeki araci gecerken uzunlari yakarak gecme cezasi.

Işıkların Kullanılmasında Yasaklar
1- Sis ışıklarının; sisli,karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında ve diğer farlarla birlikte yakılması,
2- Dönüş ışıklarının “geç” anlamında kullanılması,
3- Karşılaşmalarda ışıkların söndürülmesi,
4- Öndeki aracı geçişlerde uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkların yakılması,
5- Yönetmelikte belirlenen esaslara aykırı nitelikte ışık takılması ve kullanılması
6- Sadece park lambaları veya sis ışıkları ile seyredilmesi,
Yasaktır.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
11 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

1- Sis ışıklarının; sisli,karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında ve diğer farlarla birlikte yakılması,
4- Öndeki aracı geçişlerde uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkların yakılması,
5- Yönetmelikte belirlenen esaslara aykırı nitelikte ışık takılması ve kullanılması
Yasaktır.

Öndeki aracı sollamadan uzunları yakarak takip etmek sert yanı ? :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yasaklar kolluk gücü uygularsa yasaktır. Yoksa alay konusu olan maskara yaşlı kurtun halidir.

17 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yasaktır.

Standart dışı serbest mi? Cezası nedir nasıl ölçülür?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yok ona yazildi yok buna yazilmadi suna yazilsin diye yorum yapacagimiza kurallari adamakilli idrak edersek bu kadar tartisacak duruma gelmeyiz sanirim. 50 ile gidilen yerde 50 ile gidilir, sagdan gecmeninde cezasi yoktur silme makas vs gecmedigimiz surece vs vs vs :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
29 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Uygulama yok. 

Olunca da farklı anlamlar yükleniyor. 

Önemli olan sürekli olması. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Kriminal laboratuvarda görevli polis arkadaşım var. Geçen aylarda herkese birer koçan ceza makbuzu gelmiş. Her salı günü bir memur kesilen ceza makbuzlarını imza altına alarak cezaları topluyor ilgili yere iletiyormuş. Arkadaşım kendisi de bizzat trafikte gördüğü hatalı olayları bir fotoğraf çekerek, ceza makbuzu düzenlediğini bu olayın fahri trafik müfettişleri ile desteklendiğini ve yıl boyunca süreceğini söylemişti. Örneğin: kırmızı da geçenlere bol bol yazıyormuş. Ama bir onaydan geçiyor mu yoksa direkt ceza mı geliyor bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
On 25.01.2019 at 17:46, Evren Erakçora yazdı:
On 25.01.2019 at 15:02, Erhan Doruk yazdı:
Valla o anı hatırlamıyorum ama ceza"nın yazıldığı yer TBMM çevresi diyor. Burada zaten hızlı gidilebilmesi gibi bir durum yok. Ha şöyle olmuş olabilir, bulvarda Çankaya"ya doğru çıkarken sol şeritte yavaş seyreden bir araç varsa ve sağı da boş ise selektör yapmışımdır ama öyle ısrarcı şekilde uzunları yakıp arkasında kalmam. Araçların sağından geçmeyi asla tercih etmem , arkasında sağa geçene kadar takip ederim. Trafik kuralları der ki , hızınızın gerektirdiği şeritte gidin . Ancak bazı durumlarda şehir içi hız limit 50 ve sağ şeritler boşken soldan 50 ile gitmeye çalışanlar olabiliyor.

Sağdan geçilir bu durumda, yasak değil

Valla bu tip durumda sağdan geçmeye çalışınca önceki araç sağından geçilmesin diye hızlıca sağa geçebiliyor. Zaten şeridinde giden araçların sağındn geçmek de kural dışı. 

Aşağıdaki özel durumlarda araçların sağından geçilebilir. Bunun dışında sağdan geçmek yasaktır.

*Sola dönmeye karar vermiş aracın sağından geçilebilir.
*Tramvayın sağından geçilebilir.
*Trafik zorunluluğu nedeniyle bekleyen araçların
*Geçiş üstünlüğüne sahip araçların sağından geçilebilir.

Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Sorun bendemi acaba  ?  burda sizlere göre ;

-hız limiti 50 olan yerde 50 ile giden kişi sol şerit kapatabilir

-70 olan yerde 70 ile giden sol şeriti kapatabilir 

-110 olan yerde 110 ile giden sol şeriti kapatabilir sağ şerit BOŞ olsa bile ? 

Benim bildiğim öğrendiğim öğretilen SOL şerit SOLLAMA için kullanılır sürekli kullanılmaz trafik yoğun ise zaten insan olan sellektör atmaz kornaya basmaz onun haricinde yol boş iken SOL şeriti keyfi kullanan kişileri hiç sevmedim sevmicem üstüne yol vermeyenlere ayar oluyorum :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Valla bu tip durumda sağdan geçmeye çalışınca önceki araç sağından geçilmesin diye hızlıca sağa geçebiliyor. Zaten şeridinde giden araçların sağındn geçmek de kural dışı. 

Aşağıdaki özel durumlarda araçların sağından geçilebilir. Bunun dışında sağdan geçmek yasaktır.

*Sola dönmeye karar vermiş aracın sağından geçilebilir.
*Tramvayın sağından geçilebilir.
*Trafik zorunluluğu nedeniyle bekleyen araçların
*Geçiş üstünlüğüne sahip araçların sağından geçilebilir.

Geçmenin yasak olduğu yerler : Tepe üstlerinde ,dönemeçlerde , yaya ve okul geçitlerinde, kavşaklarda , demiryolu geçitlerinde , dar köprü ve tünellerde geçmek tehlikeli ve yasaktır.Tranvayların solundan geçilmez,Çok şeritli yollarda sağ şeritten hızlı gitme geçme sayılmaz.Geçme esnasında hız sınırı ihlaline ceza verilmez.Geçme sırasında aracın hızı,uzunluğu ,trafik ve yol durumu güvenli geçişi etkiler ,aracın modeli ise etkilemez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yanlış öğretilmiş ihsan bey. Yollarımız iki şerit de kurtarmazken sol şerit sollama şeridi demek yanlıştır. Ayrıca 110 limit olan yerde 121 gps  ile soldan gidiyorum sağda kamyonlar var çekilirim belki ama yeniden çıkmam için fren gaz yapmam lazım. Arkamdan ambulans gibi gelen bugün siz miydiniz?

Sorum şu: siz kaçla gideceksiniz o soldan?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
9 dakika önce, İhsan Yıldırım yazdı:

Sorun bendemi acaba  ?  burda sizlere göre ;

-hız limiti 50 olan yerde 50 ile giden kişi sol şerit kapatabilir

-70 olan yerde 70 ile giden sol şeriti kapatabilir 

-110 olan yerde 110 ile giden sol şeriti kapatabilir sağ şerit BOŞ olsa bile ? 

Benim bildiğim öğrendiğim öğretilen SOL şerit SOLLAMA için kullanılır sürekli kullanılmaz trafik yoğun ise zaten insan olan sellektör atmaz kornaya basmaz onun haricinde yol boş iken SOL şeriti keyfi kullanan kişileri hiç sevmedim sevmicem üstüne yol vermeyenlere ayar oluyorum :)

Sol şeridin sadece sollama amaçlı kullanılacağına hem fikiriz. Hız limiti 50 ise ola ki birisi 50 ile sol şeritte ilerliyor, bir başkası neden hız limitinin üstüne çıkıyor. Zaten limitte gitse öndeki aracın yol vermesine ihtiyaç kalmayacak. Kuralsa kural. Hız limitini aşmanın, sol şeridi işgal etmekten daha fazla cezası vardır muhakkak. Dolaylı yoldan daha ağır bir kusur olmalı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...