İçeriğe Yönlendir

Komik Bir Ceza

Erhan Doruk

Recommended Posts

Selim Kaya
5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sorum şu: siz kaçla gideceksiniz o soldan?

Bende merak ettim bu sorunun cevabını. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Amerikada felan bu hadise olmaz. Herkes aynı hızda otobanda basar. He evet yol boşaldıkça elbette sağan gidilir. Ama soldan gidemezsin napıyon diye selektörle uzaktan gelip taciz etmek el hareketi silah susta cop inip dövmeler bunlar bizim ülkeye özgü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hemfikir değiliz. Siz araç kullanmıyor musunuz Türkiye'de. :)

Sol şeridi kullanmıyorum sollama harici. Hız limitlerinde sollama yaparken arkamdan deli gibi selektör atana da ayıp olmasın diye sollamadan vazgeçip yavaşlayarak eski şeride girip yol vermişliğim de olmuştur. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kaçla gidiyorsun duble yolda Recepcim yani yanlış anlama gerçekten soruyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kaçla gidiyorsun duble yolda Recepcim yani yanlış anlama gerçekten soruyorum.

Otoban 110. Aracın ciğeri o kadar 😀 Sollama gerektiğinde 120. Ama 120 ile araç sollarken selektörler 500 mt geriden başlıyor. Özellikle Dilovası civarı. 

Ekleme: Bu arada otobanda orta şeridi 80 ile işgal edene kimse birşey demiyor. Anlamadım ben bu işten bi şey. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Otoyolda sürekli sol şerit işgal edilmez yasak zaten. Benim derdim şehiriçi , nereye gideceksin 100m ileride kırmızı yanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Şimdi, Evren Erakçora yazdı:

Otoyolda sürekli sol şerit işgal edilmez yasak zaten. Benim derdim şehiriçi , nereye gideceksin 100m ileride kırmızı yanıyor.

Otoyol yoruyor adamı resmen. Kamyoneti sollayan kamyonu sollayan tır gördüm. Kimse selektör atamadı. İp gibi dizildiler peşine. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
11 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Otoban 110. Aracın ciğeri o kadar 😀 Sollama gerektiğinde 120. Ama 120 ile araç sollarken selektörler 500 mt geriden başlıyor. Özellikle Dilovası civarı. 

Sen yavaş gidiyorsun ondan soldan gidemezsin.

Otobanda ben 135 duble yolda 121. Çoğu zaman üstünü belli yerlerde zorlarım fırsat buldukça abartmadan. Şimdi soldan bu şekil giderken arkanda bir ledli octavia gabari guburi yapıyor. Bu adama ne yaparsın? (Turbo arabam var zenginim mi diyor napıyor, bi de TC plakalı siyah mersedesler var)

Öğleden sonra istanbuldan çıktım biraz önce 9 da izmire memleket vardım. Yolda bu tiplerden vardı ama çok rahatsız edici boyutta değildi. Elbette daha hızlı biri hafiften hafiften geliyorsa sağa çekiliyoruz (yer varsa ve hele selektör yapmadıysa)  ama 100 er metre ara ile kamyonlar dizili ise benim onların arasına girmemi beklemesin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

O zaman siz imza kampanyasi duzenleyin Türkiyeye giren araclara hiz limitleme cihazlari takilsin kimse 138 km nin uzerine cikamasin en sagliklisi boyle.

Ayrica hiz limitlerinde yuzde 7 lik sollama toleransi var herkes yolda 110 ayarlayip gidemiyor veya gitmiyor sizin arac 110 gosterip solda giderken benim arac teker boyutu arac fakrliliklari gibi sebeplerle ortalama 5-10 km sapmalar olabilir siz 110 gittiginizi zannedip aslinda 105 ile gidiyor olabilirsiniz

Veya cenazeniz olabilir , ise gec kalmis olabilirsiniz , dugun olabilir, hastaniz olabilir vs vs vs 

Ikinci bir olay asiriya kacmamak kaydiyla bnce kisi kendi riskini alabilir 

Kimse yanlis anlamasin 2 sene once lada samaram vardi uzun yolda 90 i gecmiyordum halbuki hiz siniri 110 cunki bassam arac durmucak simdi mondeo var aracda abs var eds var lada ile 90 da giderken duramicam yerde mondeo ile 130 140 ile giderken duruyorum bu nasil olacak ?

Audi a6 veya daha ust segmentteki araclarda daha farkli teknolojiler var sahinin 110 giderken frene bastiginda duracagi mesafeyi bu araclarda cok kisa surede durdurabilir.

Tabi burda kimse 200 ile gitsin demiyorum ama anlatmak istedigim herkes saygili olursa birbirini dusunurse ortada sorun filan kalmaz kurallar degil insanlik onemli bence lada samara varken nasil 90 i gecmiyosam  mondeo ilede aracin limitlerini bilip ona gore hareket etmek en mantiklisi hersey kitaba gore yasanmamali...

Ayrica birisi yol istiyosa lutfen yol yerin kimin ne derdi var bilemeyiz bu size birsey kaybettirmez 

Zaten bunu suistimal eden (makas atan, tampona sifir giden, drift yapan,ozellikle okullar ve sehir icinde dar sokaklarda hiz sinirlarini gecen)bir yerde mutlaka belasini bulur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
12 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Gel arabayı deneyelim açalım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sen yavaş gidiyorsun ondan soldan gidemezsin.

Otobanda ben 135 duble yolda 121. Çoğu zaman üstünü belli yerlerde zorlarım fırsat buldukça abartmadan. Şimdi soldan bu şekil giderken arkanda bir ledli octavia gabari guburi yapıyor. Bu adama ne yaparsın?

Soldan gitmiyorum. Sadece gerektiğinde sollama yapıyorum. O belirttiğiniz limitler tolerans farkıyla zaten.

Bir de şöyle düşünelim. Önünüzde 120 ile araç sollayan bir başkası var. Solladığını görüyorsunuz ve selektörün hiç bir anlamı yok. O esna da selektör atmak için geçerli nedeniniz nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, İhsan Yıldırım yazdı:

..

Ayrica hiz limitlerinde yuzde 7 lik sollama toleransi var herkes yolda 110 ayarlayip gidemiyor veya gitmiyor sizin arac 110 gosterip solda giderken benim arac teker boyutu arac fakrliliklari gibi sebeplerle ortalama 5-10 km sapmalar olabilir siz 110 gittiginizi zannedip aslinda 105 ile gidiyor olabilirsiniz

Veya cenazeniz olabilir , ise gec kalmis olabilirsiniz , dugun olabilir, hastaniz olabilir vs vs vs 

Ikinci bir olay asiriya kacmamak kaydiyla bnce kisi kendi riskini alabilir 

..

Buna göre yazdık yazımızı. Cenazen varsa vb hızlı gitme hakkın yok. Ayrıca hızlı git. Burda bahsi geçen öndekinin çekilmek zorunda olup olmadığı konusu. Boş bulunca SEN bas sen zigzag yap. önündeki adamı zigzaga zorlama. 

Saygılar sevgiler. 

Şimdi, Recep Selim Kaya yazdı:

Soldan gitmiyorum. Sadece gerektiğinde sollama yapıyorum. O belirttiğiniz limitler tolerans farkıyla zaten.

Bir de şöyle düşünelim. Önünüzde 120 ile araç sollayan bir başkası var. Solladığını görüyorsunuz ve selektörün hiç bir anlamı yok. O esna da selektör atmak için geçerli nedeniniz nedir?

Adam solda kuş görse selektör yapacak. :)  Üstün ırk.

Onlar geri zekalı oldukları için trafiği okuyamazlar. Zaten 5 dakika sonra sigaraları biter benzinciye girdiklerini görürsün. Ama yine10 dakika sonra arkanda peydahlanır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

165 fabrika verisi zaten. 150 ye kadar gördüm. Ama Focus ile 190 ile bastığımda oldu uçağa yetişmek için. Kimseye de selektör atmadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Oluyor hakikaten, adam şehiri çinde makasa ata ata gitti, biz de acelesi var sanıyoruz, 10 dakika sonra 90la gidiyor duble yolda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Adam solda kuş görse selektör yapacak. :)  Üstün ırk.

Onlar geri zekalı oldukları için trafiği okuyamazlar. Zaten 5 dakika sonra sigaraları biter benzinciye girdiklerini görürsün. Ama yine10 dakika sonra arkanda peydahlanır.

Öyle bi üstün ırk Antalya’da denk geldi bana. 100 küsur hızla giden otobüsü 115 civarı solkarken tam yarısında bi S60 sıkıştırdı selektörle. Volvo’ya saygımdan yavaşlayıp yol verdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım
22 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bende merak ettim bu sorunun cevabını. 

121 ile giderken sellektor atilmasina zaten karsiyim bende atmam tabikih, saginizda arac varsa cok nadirdir yapan varsada sagimdaki araclari bosalttigim anda bende yol veririm beni tehlikeye atacak bir durum yoksa adam yolunda devam eder gider ben karisamam ona olay 110 da takilip kalmamiz kimse bana burda daha ben 110 u gecmedim demesin bi zahmet  cogu kisi eski konulara acip baktigimizda 140 lardan 180 lersen bahsedecektir o yuzden sol serit mumkun olan her zaman bos birakilmalidir herkes icinde dogru olanda budur sag dan sollamak tehlikelidir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
7 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

mehmet abi fiesta için 110 ideal degerler otobanda ya sol şerit hep devam ya da recep beyın yapdıgı gıbı ama recep beyin kullndıgı sekılde adamın boynu tutulu dilovası izmit arası zaten yorar sız recep bey en ıyısı sol serıt arabası ayarlayın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Oluyor hakikaten, adam şehiri çinde makasa ata ata gitti, biz de acelesi var sanıyoruz, 10 dakika sonra 90la gidiyor duble yolda.

Bazen o tip şöförlrin arabasına binmişliğim vardır. Bi kere koltuk yatık. camlar filimli. Araç temizlene temizlene kokmuş. Parmak arası sigara.

Vatandaş kendini formula-1 de sanıyor ve araç kullanmaktan keyif alıyor her türlü manevrayı seviyor. Frene duraksamalarda bastığında arabayı yaylandırıyor sallatıyor vs. Farkında değil birçok şeyin. Onlar ayrı dünyanın adamları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
7 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

mehmet abi fiesta için 110 ideal degerler otobanda ya sol şerit hep devam ya da recep beyın yapdıgı gıbı ama recep beyin kullndıgı sekılde adamın boynu tutulu dilovası izmit arası zaten yorar sız recep bey en ıyısı sol serıt arabası ayarlayın

Düzce’ye gitmem gerekti bi ara Fiesta ile. Dedim devlet yolunu kullanayım. Çok rahatmış gerçekten. Artık acelem yoksa ve Fiesta ile gidiyorsam eski yoldayım. Daha uzun yola Focus ile çıkıyorum yada acelem olduğunda. 

Ekleme: Eski yol derken İzmit-Düzce arası eski yol. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Eşim her gün kurtköy-izmit yapıyor. dilovası kötüdür evet. Anlamsızca sıkıştırırlar. Eskiden daha da kötüydü son inşaatlardan sonra biraz sanırım bi şerit genişledi orası ama yine maganda çok. Orda asıl magandalığı ağır araçlar yapıyor. 1 dakika sabırları yok hemen sola. 45 yerine 48 ile gidecek....

Ben aslında çok hızlı kullanırdım eskiden hala da kullanabilirim teknik açıdan ama bu doğru değil, insanları böyle sıkıştırmak çok yanlış. Panik olup kaza da olabilir bi kalabalıkta herkes aynı yere ilerlerken (müze girişi yahut cuma cami çıkışı) diğerlerini ite kaka ilerldiğinizi düşünün. 

10 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Geçen gün Tiguan 150 hp bakıyordu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben sol şeritteyken bana sellektör yapan olursa ve ben sağa geçince fren yapmak zorunda kalacaksam.
Yapmıyorum bunu.
Önüm açılana sağ şerit boşalana kadar sol şeritten sollamaya ve ilerlemeye sinyal vererek devam ediyorum.
Sellektör yapınca sol sinysl yakan bi qashqai görürseniz o benim.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sollamada arkadan selektör gelirse sağ boşalınca yol veriyorum ve arkasından selektör yapıyorum onun yaptığı şekil ve miktarda.

Bir seferinde. Bu şekilde bir Kango uzun bir selektör yaptı, bende yok verince ona yaptım. Yavaşladı arkama geçti ve selektör yapıp gitti [emoji2957] acelen varsa neden vakit harcıyorsun, oyun oynayacak kadar acelen yoksa neden sabırsız bir şekilde selektör atıyorsun [emoji1]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çoğu kişi kendini bir şey zannediyor ve sabırsızlık.. Bir araç öne geçince bir şey olmuyor. 

Ha acelen vardır .yardıra yardıra gidersin. Eyvallah.. Önümde görünmez ol. yolun açık olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
15 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sollamada arkadan selektör gelirse sağ boşalınca yol veriyorum ve arkasından selektör yapıyorum onun yaptığı şekil ve miktarda.

Bir seferinde. Bu şekilde bir Kango uzun bir selektör yaptı, bende yok verince ona yaptım. Yavaşladı arkama geçti ve selektör yapıp gitti emoji2957.png acelen varsa neden vakit harcıyorsun, oyun oynayacak kadar acelen yoksa neden sabırsız bir şekilde selektör atıyorsun emoji1.png

Tehlikeli hareket çok. Araçta silah da olsa yapmayın

Adamlar polisi vuruyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...